Şimdi Ara

3 senedir sınıfta kalıyorum (Tıp) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
122
Cevap
1
Favori
51.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3.sınıfta 3 yıl pati çekince güven kalmadı be dostum. Stajlar gözümde cok büyüyor. Ama öyle ya da böyle 4ü bitirsek gerisi yokus asagı insana bir hedef koyuyor bu tabi. En kötü atılsan sahi askere git, 1 2 yıl calıs afla döner bitirirsin o da var. Lise mezunu 30 yasında bir kale direği gibi kalmayız hayatta heralde dedim kendi kendime.
  • quote:

Orijinalden alıntı: McLemore

Benim de 3 yıl kaybım var tıbba 2014 giriş, açıkçası psikolojim aşırı derecede bozuldu. Nasıl olacak bilmiyorum bu kafayla dahiliye pediatri gibi stajları nasıl vereceğim onu da bilmiyorum. Sabahın altısında panik atak geçirdiğim için acile götürüldüm, o kadar emek yıllarca oku sonunda geldigin noktaya bak. İnanılmaz kötü bir durumdayım. Açıkçası kpss girip memuriyet düşünmeye başladım bilemiyorum. Benzer durumda olan var mı?

Bir şey yazmışsın vazgeçtin galiba hocam, senin için de hayırlısı olsun
  • DrESB D kullanıcısına yanıt
    Valla hocam şöyle özetleyeyim, mesajı attığım zaman bırakmaya karar vermiştim. Seçenekleri araştırdım tabi haliyle. 18 19 luk halimdeki cahil cesareti (tıp yazmak da dahil :)) şu an yok sadece hayatını garantiye almak istiyor insan. Okula ilk girilen yıllarda bırakıp gitmek olası ancak bu süre sonra bırakmak mantıksız olacak, bir şekilde o diplomayı almak şart.

Şu an açıkçası ne sıfırdan bir bölüm bitirme imkanım var ne maddi ne psikolojik olarak. Hele aşağı yukarı 30 yaşında yeni mezun tecrübesiz biri olmak hic kolay olmayacak. Ki şu an bu zorlukla başa çıkamayıp pes edersem ilerde o yaşta kapı kapı iş ararken kendime cok daha fazla yüklenirim dişini sıksaydın da bitirseydin diye. Ha atıyorum öğretmen olsam (ilginc gelecek ama türkce ve geometri hastası bir adamdım) mutlu ve huzurlu olurdum lakin orada da iyi bir okulda iyi bir maasla calısmak icin yine yıllarca 3 kurusa biriken tecrübe gerekecek.

E o zorlukları çekeceksem bari tıpta çekmeye devam edeyim boşuna gençliğimizi genel kültüre harcamış olmayalım hem de dönem 4 duvarını aşınca güneş görünüyor zaten, en kötü seçenek olursa da afla döner bitiririm dedim aradan askerliği vs.çıkarıp. Yeter ki şu dönem 4ü bitirmeden atmasınlar ki 3 yılda da biter heralde o kadar da ölmemişizdir :)

İşin ironik tarafı 30 yaşında mezun olmanın dezavantaj olmadığı tek bölüm tıp. Durum budur, en son ÖSS zamanı meslekleri araştırıyordum yıllar geçti durum daha da vahim öğretmenlik mühendislik kurtlar sofrası. O sofrayı da zaten yıkıntıya meyilli kafa kaldırmaz benim. Özelden konustugumuz arkadaslar vardi sınav ve deprem derken bakmadım buraya, uygun bir zamanda özenli cevap yazacağım kusuruma bakmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McLemore -- 8 Kasım 2020; 2:3:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: McLemore

Valla hocam şöyle özetleyeyim, mesajı attığım zaman bırakmaya karar vermiştim. Seçenekleri araştırdım tabi haliyle. 18 19 luk halimdeki cahil cesareti (tıp yazmak da dahil :)) şu an yok sadece hayatını garantiye almak istiyor insan. Okula ilk girilen yıllarda bırakıp gitmek olası ancak bu süre sonra bırakmak mantıksız olacak, bir şekilde o diplomayı almak şart.

Şu an açıkçası ne sıfırdan bir bölüm bitirme imkanım var ne maddi ne psikolojik olarak. Hele aşağı yukarı 30 yaşında yeni mezun tecrübesiz biri olmak hic kolay olmayacak. Ki şu an bu zorlukla başa çıkamayıp pes edersem ilerde o yaşta kapı kapı iş ararken kendime cok daha fazla yüklenirim dişini sıksaydın da bitirseydin diye. Ha atıyorum öğretmen olsam (ilginc gelecek ama türkce ve geometri hastası bir adamdım) mutlu ve huzurlu olurdum lakin orada da iyi bir okulda iyi bir maasla calısmak icin yine yıllarca 3 kurusa biriken tecrübe gerekecek.

E o zorlukları çekeceksem bari tıpta çekmeye devam edeyim boşuna gençliğimizi genel kültüre harcamış olmayalım hem de dönem 4 duvarını aşınca güneş görünüyor zaten, en kötü seçenek olursa da afla döner bitiririm dedim aradan askerliği vs.çıkarıp. Yeter ki şu dönem 4ü bitirmeden atmasınlar ki 3 yılda da biter heralde o kadar da ölmemişizdir :)

İşin ironik tarafı 30 yaşında mezun olmanın dezavantaj olmadığı tek bölüm tıp. Durum budur, en son ÖSS zamanı meslekleri araştırıyordum yıllar geçti durum daha da vahim öğretmenlik mühendislik kurtlar sofrası. O sofrayı da zaten yıkıntıya meyilli kafa kaldırmaz benim. Özelden konustugumuz arkadaslar vardi sınav ve deprem derken bakmadım buraya, uygun bir zamanda özenli cevap yazacağım kusuruma bakmasınlar.
    kolay gelsin hocam, umarım güzel bir hayatın olur, sen elinden geleni büyük ölçüde yap gerisi kısmet, iyi geceler

• intotherain1 kullanıcısına yanıt

Bahsettigin yonergeyi okudum ama beni aydinlatacak bir kisim bulamadim acikcasi su an 3.sinifim ve 5.senem

• Arkadaşlar ben de 2015 girisliyim üçüncü sınıfım ne kadar zor bir psikolojik süreçten geçtiğimizi insanlar anlamıyorlar bu yüzden yalnızlaştım majör depresyon geçirdim hala tam toparlanabilmis değilim açıkcası bu konuyu görünce kayıt oldum yalnız hissetmeyin diye

• McLemore kullanıcısına yanıt

Ben de düşündüm hepsini ama bir sonraki mesajlarda yazdığın gibi gidip öğretmenlik mühendislik yapmaya çalışsak da işimiz zor bu saatten sonra bir şekilde diplomayı almak gerekiyor ve ben kendi adıma konuşayım birileri destek olmadan bir şeyleri başaralı çok zaman geçti bazen içimde bir umut doğuyor bir şeyler yolunda gidince sonra aniden gece düşünceler çöküyor nasıl yapacağım diye o zor stajları calısırken ağlayacağımı yalnız hissedeceğimi her an pişmanlık hissiyle bogusacağımı biliyorum ama maalesef yapabileceğim başka bir şey yok elbet atlatırız bitince nasıl oluruz orasını bilmiyorum ama elbet yaparız gibi geliyor bana

• Oceaneyes_ O kullanıcısına yanıt
    Kaderimiz çok benziyor :( beni de bazı sorunlar bitirdi. Hiç bitmeyecek gibi geliyor gerçekten tükendim bittim.
    Ben de böyle hissediyorum bunca seneden başka bırakmanın hiç anlamı yok üstelik aile baskısı falan da ekstrası.bu hafta sınavım var yine hiç çalışamadığım bir sınav hep bu his.bu sorunlarla insan çalışamıyor gerçekten nasıl bitecekse bu okul.
    Kolay gelsin gerçekten umarım bundan sonrası güzel olur hepimiz için gerçi hiç inanamıyorum artık bir şeylerin düzeleceğine
  • Sınavlar online yardım alabiliyor musun? Sadece bunları düşünmekle savaşırken enerjinin tamamını sınavlara harcaman gereken günlerin ölüm gibi geçtiğini biliyorum :( şimdiye kadar bir şeyleri az çok başardığını gören aile de maalesef hep öyle olacak sanıyor bu durumla barışmaları pek kolay olmuyor bazen destek oluyorlar bazen köstek onlar da bizim gibi sersemliyorlar aslında. Diplomayı alsam tüm sorunlar çözülecekmiş gibi geliyor çoğu zaman ama aslında diploma alınca da çözülemeyeceğini bilmek, hiçbir zaman telafisi olmayacak depresyonla dolu zamanlarım, gençliğimin en güzel yıllarında yastığa gömülmek. Fazla dramatiklestiriyorum farkındayım, dünyanın sonu da değil biliyorum.Yine de bu iç hesaplasmalarla yasamayı öğrendim.
  • Bir gün gerçekten biterse seninle sevinmek için burada olacağım

hayır kendim çözüyorum hak etmediğim bir notu almak istemiyorum.gerçekten de öyle ölüm gibi geçiyor doğal olarak da çalışamıyorum ve gerçekten de çok zor geliyor :( ders konusunda destek oluyorlar ama diğer konularda çok anlayışsızlar ama evet onlar da çok üzüldü bu süreçte.zaten suçluluk da hissediyorum yani şu an intörn olup mezun olmak vardı :(( gerçekten bana da öyle geliyor sanki bitince çok güzel olacak gibi :( zaten bitirmekten başka şansım da ve yok artık hata yapmamam lazım bu beni daha da strese sokuyor özellikle bu seneyi baya zora soktum yine stresden delirecek gibi hissediyorum.gerçekten de hayatımı depresyonla heba ettiğimi sonuna kadar hissediyorum her şeyden de uzaklaştım zaten.nasıl bu hale geldim sürekli düşündüğüm şey bu yani sadece başarısızlıkta değil her şey tepetaklak oldu sanki.her şey sonlansın istiyorum her şey bitsin kurtulayım ama bir şekilde tutunmaya çalışıyorum işte hayata ama bu haldeyken ders falan olmuyor tabii zaten dersler de ağır.ben de fazla dramitekleştiriyorum sanırım çünkü benden fazla kalanlar bile gördüm 4 kere kalan gördüm mesela.onların pek umrunda değil bile.sanırım ben çok güçsüzüm :(

umarım biter de sevinebiliriz.ben de üçüncü sınıfım.gerçekten hiç bitmeyecek gibi geliyor ama.bir sene neyse de hadi 2 sene olan da nadir ama üç sene gerçekten fazla kabullenemiyorum.zaten okul 6 yıl. hani olur ya çok ağır bir hastalıkta yansıyan küçük şey olur ya aynen ben bu başarısızlığımı da ona benzetiyorum.içimde olan çok kötü şeylerin ufak bi yansıması gibi bu başarısızlığım.

sanırım sınav gelince daha depresifleştim :(

• Onların da umrunda aslında keske sen olsam diyenler oluyordu benim tavırlarımı görenler :( biz de bir iyi bir kötü değil miyiz aynı o şekilde iste. Umarım sınavların beklediğinden çok daha iyi geçer ve büyük moral olur sana cidden yürekten istedim
  • Nadir evet ama yalnız değilsin benimle aynı sınıf olan 2013 girişli insanlar da var hatta bizim okulda kalanlar genelde yabancı öğrenciler oluyor bana yabancı mısın diye sormuşlardı resmen okuduğunu anlamıyorsun herhalde muamelesi yapıldı :D 9 koca sene insanın gözünde nasıl büyüyor ortaokul artı ilkokuldan fazla diye kafayı yiyordum ben ama bu süreç bittiğinde fakülteye girdiğim kişiden çok daha farklı bir kişi olarak çıkacağım ve umarım bunun hayatıma etkisi pozitif olur bir şeylerin kıymetini daha çok bilir daha planlı ve olgun bir insan olmayı başarırım diye düşünüyorum. Seni çok iyi anlıyorum ve seninle aynı durumdayım lütfen yalnız hissetme
    Kişiye göre değişiyor ama ben benim kadar çok düşüneni pek göremiyorum.beni de çok eleştiriyorlar zaten çok abarttığımı falan düşünüyorlar.bu seneyi baya zora soktum o yüzden inanılmaz bir endişe var içimde :((( umarım iyi geçer ama maalesef hiç çalışamadım aşırı yarım yamalak
    Evet nadiren öyle 2013 2012 falan oluyor bizde de öyle çoğunluğu yabancılar.benim de başıma geldi o sen yösle mi girdin mevzusu :( ben de pozitif düşünmeye çalışıyorum ama hiç pozitif hissedemiyorum ciddi manada hiç bitmeywcek gibi geliyor ama tabii böyle olumsuz düşünceler daha da kötü yapıyor.bu sınav zamanları da zehir gibi geçiyor zaten çalışamadıkça olumsuz düşünceler daha da güçleniyor.teşekkür ederim desteğiniz için.bu seneyi geçmem lazım :( artık o kadar tükemdim ki ciddi manada mezun olsam bile mesleği yapacak halde hissetmiyorum böyle az stresli bir şey seçmek istiyorum.
    sizin nasıl bu seneniz ne durumdasınız
  • Yani aynı durumda olmayan hele ki bir defa bile büte kalmamış insanlar yorum dahi yaptığında sinirleniyorum ben.Bir ara beni gören nasılsın demek yerine dersleri ne yaptın diyordu ilk önce.Bu yüzden insanlarla konuşmayı bıraktım.Çok sıcakkanlı bir insan olunca seninle herkes bir süre sonra dikkatsizce konuşmaya başlıyor bu durum beni toplumdan uzaklaştırdı yalnız kalınca da maalesef daha da derinleşen düşüncelerle bas basa kalıyorsun.Etik bulmadığının farkındayım ama biraz yardımdan bir zarar olmazdı bence şahsen ben herkesin yardımlastıgını görünce dahil oldum cünkü en çok ihtiyacı olan belki de benim, insanlar tam puan almak istiyor ben geçsem yeter modundayım durumumdan mütevellit. Tabi sen bilirsin yine her şeyi doğru yapıp kendini tamamen yeterli hissetmek istiyorsan kesinlikle saygı duyuyorum doğrusu bu, tek dediğim tek basına şu dönemde yapmanın aşırı zor olduğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oceaneyes_ -- 7 Mayıs 2021; 14:5:25 >
  • Kesinlikle ben de okul bittikten sonra zor bir şeyler yapmak istemiyorum zaman zaman içimde madem bu kadar uzattım iyi bir branş kazanmayalım düşüncesi beliriyor ama kendimi topluma aileme belki de kendime kanıtlama telaşına düşemem bu kadar sıkıntı yasamısken bu tarz şeyleri okul hayatı boyunca başarılı olmuş idealist insanlara bırakmak lazım ben sadece hayatımı kazanabilecek bir düzeye gelip aile ve özel hayatıma zaman ayırabileceğim yoğunlukta çalışmak istiyorum bu saatten sonra daha fazlasını hayal edemiyorum :( ben bu seneyi kurtardım önceki mesajda dediğim gibi ama şimdiden dahiliye vs düşünmeye başladım nasıl olacak diye programlı yaşamaya umarım alışabilirim

ben de en çok ne olacak sanki diyen insanlardan rahatsız oluyorum :( aslında yalnız olduğumu hiç kimsenin gerçekten umrunda olmadığımı bu süreçte daha da iyi anladım.zaten çoğu şeyden de koptum.evet herkes kopya çekiyor çok yüksek notlar alıyorlar ama ben yapmayacağım.evet gerçekten de çok zor geliyor her şey :( özellikle şu aralar yine hiç bitmeyecek gibi gelmeye başladı.bugün de girdim sınavı ama pek çalışamamıştım tabii son gün bakmaya çalıştım yarım yamalak okumaya çalıştım sabahlara kadar

ben sanırım temel bilim falan seçerim artık doktorluk yapacak halim kalmadı :( gerçekten de şu saatten sonra bir şekilde okulu bitirip kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum.tabii bazen böyle öz güvenli olup bir şeyler yapacağım falan diyorum da pek realist olmuyor.zaten yarım yamalak geçti hiçbir şey öğrenemedim sanki bunca senede.dahiliye düşünmenize de şaşırdım ama zor değil mi dahiliye ? bu seneyi kurtarmam lazım mutlaka benim de.bu seneyi kurtarırsam yazın fizyoloji patoloji falan çalışmayı düşünüyorum 0dan :D tabii kesin yapamam da aklımdan geöiyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8085C6669 -- 7 Mayıs 2021; 18:30:56 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.