Şimdi Ara

3.Sene yada FTR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 senedir kendimi yeterince calısmaya veremiyorum.Geçen sene ygs de 14 k olduktan sonra bomboş 3 ay geçirdim mezuna kalma fikrine cok alısmıstım toparlanamadım.Bomboş geçen 3 aydan sonra çalışmaya tekrardan başlayamadım ki bu sene de aynı şekilde geçti.Ygs de bu sene sıralamam 20 k ve yeniden lys kısmına yüklenemedim.Çok istesem de yapamıyorum çalışma planlarım hep havada kalıyor.3. seneye kalmak kalmamak konusunda cok kararsızım.Aslında hedefim tıp ve 2 sene mezun üstüne en az 6 sene de okul okuyacağımdan kararsızım.Beni asıl korkutan 3. senemde çalışma konusunda bu kadar isteksiz olma ihtimalim.Bundan ygs den FTR tercihi vermeyi düşünüyorum.
    Mesleğin çok rank kaybetmesi ve kendini geliştirmeye açık olmadığını düşünmemden dolayı onda da tam bir karar kılamadım.
    Bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

• Kal birader kal.
    Gelecek sene kendini s**t*r, ders çalışmamazlik yapma.
    Belliki potansiyelli öğrencisin ftr de heba olma.
    Bende 30k yaptım mezunum. istediğim yer ve gelebileceğini düşündüğüm yer ingilizce tıp eğitimi veriyor.
    3. Seneye kalma ihtimalim yüksek.
    Bende bu ikilemdeyim ing tıp mı bir sene daha mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wallens -- 7 Haziran 2016; 14:12:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ftr okuyorum seneye 3. Sinif olacam. Epeydir hesabima giris yapmiyorum ama bu konuyu gorunce bir ihtiyac hissettim. Sakin ftr yazma ftr pismanliktir.. hacettepe haric. Ideallerin varsa hayatta harcanirsin bu bolumde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IStrikerI

Ftr okuyorum seneye 3. Sinif olacam. Epeydir hesabima giris yapmiyorum ama bu konuyu gorunce bir ihtiyac hissettim. Sakin ftr yazma ftr pismanliktir.. hacettepe haric. Ideallerin varsa hayatta harcanirsin bu bolumde

FTR pişmanlıkta Mühendislik nasıl onlar da aynı şeyi söylüyor
  • Muhendisligin skalasi genis ftrde daha rahat edersin dediler yazdik.ama suanda trde kiymeti bilinmiyor egitim kaliteside dusuk . Hacettepeyi ayri tutuyorum. Anca yurt disi baglantin olup gitcen yoksa standart bi.lise mezunu memurdan farkli degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IStrikerI -- 7 Haziran 2016; 14:20:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alborjon A kullanıcısına yanıt
    Kardes 14k olup nasil mezuna kalma fikrine kapildin ygsden sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimse mesleginden memnun degil tıpcilar ve doktorlar da tıp pismanliktir diyor disciler ben olsam tip yazardim diyor eczacilik bitti muhendislik cok kotu ogretmen atanamiyor bu nedir arkadas okumayalim o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: WWalker

Kardes 14k olup nasil mezuna kalma fikrine kapildin ygsden sonra

İlk senem ygs den önce haftada birkac saat harici calismiyordum ygs ye fenden epey eksikle girdim ki sinava girmeden mezuna kalacağimi düşünüyordum ne ygs ne lys calismistim doğru dürüst ama sınava birazda rahat kafayla girmenin yararıyla 14 k geldi.Mezun moduna ygs den önce girmistim.Sonrası da gelmedi zaten

• 3.seneye kalmak çok zor kardeşim gerçekten çalışabileceğine ve psikolojinin kaldırabilecegine inaniyorsan kal bende gecen sene 2.senemde ygs 10 bin lys 24 bin oldum ya ftr yazacaktim ya da 3.seneye kalacaktim kaldirabilecegime inandim kendime inandim kaldim 3.seneye ygs 7 bin geldi lys de fena gitmiyor tip olacak insallah kendini iyice tartmadan karar verme senin hayatin kendi kararini kendin ver

• Hep bunu atıyorum ama sanırım en açıklayıcı bu
    Bu mesaja eklenen görseller:

3.Sene yada FTR

• bizimkoyunmetalcisi B kullanıcısına yanıt
    Grafigi tam anlamadim hocam.yuzde yuzun ustunde olanlar arzin ustunde alim mi yapmis oluyor

• alborjon A kullanıcısına yanıt
    Ben de mezuna kalma fikriyle rahat kafayla lys ye giricem.iyi biseyler gelse ne guzel olur ama nerde o sans bende.bu arada ailen destek veriyorsa saglam kafayla kal derim hocam.kendine ceki duzen ver duzenini kur devami gelir diye dusunuyorum.ama aile cok onemli tabi

• bizimkoyunmetalcisi B kullanıcısına yanıt
    Su grafigin tumumu nerden bulabilirim birader ?

• quote:

Orijinalden alıntı: WWalker

Grafigi tam anlamadim hocam.yuzde yuzun ustunde olanlar arzin ustunde alim mi yapmis oluyor

kırmızı yerler ihtiyacın üstünde mezun kişi var demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho1905

Su grafigin tumumu nerden bulabilirim birader ?

valla tam bilmiyorum bu saglık sektör raporundan bir bölüm sanırım
  • WWalker kullanıcısına yanıt
    3. sene kısmında beni sıkan kısımda aile aslında.Onlar sıkıntı yapmazlar ama daha ilk senemden bana garanti gözü ile bakarlarken ben işi ne raddelere getirdim.Ama şu grafik ftr üstüne epey bi düşünmem gerektiğini farkettirdi.Puanının hakkını verebilecek bir durumda değil gibi.Lys den sonra tekrar çalışmaya başlamayı düşünüyorum.Eğer düzenim oturursa kalmak daha iyi olucak gibi.
  • Ergoterapi yaz olmadı ftr gibi o da. Bende mezunum diş falan istiyordum ama malum baya baya tutmayacak 25-30k yaparsam ergoterapi ya da odyoloji yazacağım sinava unideyken tekrar hazırlanirim diye düşünüyorum sonuçta ailem için bazı maddi sıkıntılar falan var onları zora sokmak istemiyorum ama kendini dusun tart 3.sene icin o gücü içinde goruyorsan kal kardeşim sonuçta tecrubelisin yapamayacagin şey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: alborjon

3. sene kısmında beni sıkan kısımda aile aslında.Onlar sıkıntı yapmazlar ama daha ilk senemden bana garanti gözü ile bakarlarken ben işi ne raddelere getirdim.Ama şu grafik ftr üstüne epey bi düşünmem gerektiğini farkettirdi.Puanının hakkını verebilecek bir durumda değil gibi.Lys den sonra tekrar çalışmaya başlamayı düşünüyorum.Eğer düzenim oturursa kalmak daha iyi olucak gibi.

Düzen oturtursan düşünülecek mesele değil. Kalabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgini çeken bir bölümse git, kalma 3. seneye. Çok sıkıntı hocam gerçekten bulaşma bence. Puanının yettiği bölümlerden ilgini çeken varsa yaz git.
    Grafiği ve sakın FTR yazma diyen arkadaşı ciddiye alma bence.
  • Oncelikle o arkadasin attigi tabloda 2014 yaziyo 2015 ve 2016 da bolum mezunlari cok fazla olucak ve acik bu kadar fazla olmuycak cok fazla ftr bolumu acildi. Bu 1
    2incisi pisman olan insanlarin beklentileri farklidir memnun olan insanlarin beklentileri farklidir. Insan kendini oyle mutlu hissediyosa o bolumu yazabilir. Bu 2

Kardes eger ozel bir problemin yoksa ve dogru durust lys calisamiyorsan 2 senedir ygsyi mantikla yapip cikiyorsan tip dersleri seni zorlayabilir eger gercekten idealist degilsen bu konuda baskalarinin sozleriyle hareket etme derim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.