Şimdi Ara

3. Monitörü bağlayabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayara üçüncü monitörü bağlamak istiyorum.
    Ekli görüntüdeki 8 nolu portta olan ekran kartında iki DVI çıkışa bağlı monitor var. Sorunsuz çalışıyor.
    2. nolu alanda on-board bir HDMI çıkış var ve 3.monitöre bağlı ancak görüntü aktarımı olmuyor.

Ekran kartı ve bütünleşik olan HDMI çıkış aynı anda çalışmaz mı?

3. Monitörü bağlayabilir miyim?

• dostum anakart üzerindeki çıkışları ekran kartı takılı değilken kullanabilirsin,yani onboard dedigimiz çıkışlar bunlar oluyor,işlemci veya anakart içindeki gömülü dahili grafik birimini kullanan çıkışlar o 2 numaradakiler
    ekran kartında 2 çıkış varsa 2 tane monitör takabilirsin,yada 3 monitör destekleyen bir ekran kartı alman lazım(yanlız eski bir ekran kartı alıcaksan dikkat etmen gereken şey ;ekran kartı üzerinde 3 tane çıkış olabilir ama bu demek değildir ki 3 ekran kartı takabilirsin,bazı çıkışlar sadece bazı durumlarda kullanılabilir,mesela 1 hdmi 1 dvi 1display port cıkısı olan bir ekran kartında ya 1 hdmi ile 1 dvi cıkısı kullanabilirsin,yada 1display port ile 1 dvi çıkışı kullanabilirsin(örnek olarak yazdım böyle olucak diye bir kaide yok),ekran kartını almadan önce sitesine girip çıkış portlarını incelemen lazım, yeni kartların çoğunda 3-4 monıtör sorunsuz çalışır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.