Şimdi Ara

3 duylu avizede kablolar nasıl bağlanır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
29
Cevap
1
Favori
95.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    tavanda 3 kablo varsa, birisi ortak nört,,, diğer ikisi ise faz 1 ve faz 2,, salonun lamba anahtarı ise iki seçeneklidir,, ayrı ayrı fazları açıp, avizenin tercihli aydınlatma yapmasını sağlar, 1,, veya ,,2 veya 3,, lamba,

sizin avidede 2 kablo olduğu için birisi faz diğeri nört dür,,, tavandaki nörtrü alacaksınız, avizenin bir kablosuna,,, diğer fazı alıp avizedeki diğer kabloya,,,bağlantı olacak,, fazın hangisine bağlarsanız, sadece o düğmeyi açınca lamba yanar,, bu durumda fazın birisi boşta kalacak , iyice bantlayın dikat edin,,

>>> fazları kontrol kalemi ile dikkatlice belirleyin,,,, nötr de,,, daha sonra sigortayı şalteri indirip, bağlantıyı dikkatlice yapınız,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 16 Eylül 2019; 13:35:44 >
  • hymenalos H kullanıcısına yanıt
    avizenin herhangi bir kablosunu tavandaki maviye diğer kırmızının birininide diğer uca bağlayacan anahtarı teklisini al kafan karışmasın.
  • Bizim avize çok garip çıktı

3 duylu avizede kablolar nasıl bağlanır?

Avizede 3 kablo var, ortada Yeşil~Sarı var ki genelde topraklama kablosu bu renk olur bildiğim, kenarlarda da iki tane aynı renk kablo var.
    Duvarda da 3 kablo var biri mavi ikisi kahverengi.

Bunu nasıl bağlamak gerekiyor arkadaşlar?

Maviyi sarıya, kahverengi olanları kenarlara bağlıyorum hiçbir ışık yanmıyor.
    Maviyi bir kenara diğerlerini kalanlara bağlayınca da bir anahtar üç ışığı açıyor diğer anahtar boşta kalıyor.

Ne yapacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 20 Ekim 2019; 13:35:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    anahtarı sök bak içinde tek anahtaramı düşürülmüş. kontrol kalemi varsa bak kahveler fazmı lambada sarı nötr orası kesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

anahtarı sök bak içinde tek anahtaramı düşürülmüş. kontrol kalemi varsa bak kahveler fazmı lambada sarı nötr orası kesin.
    teşekkürler hocam. anahtar ikili bağlanmış. kahverengi kablolardan hangisini bağlarsam o anahtar açıyor ışığı.

avize acaba tekli şekilde ayarlanmış olabilir mi ? ama 3 tane kablo var, hepsi bir olsa iki kablo yeterdi sanırım. topraklama rengi takılmış ama avizede topraklama da olmaz normalde.
    sarı olan ortak, diğer ikisi farklı lambaları açmak için olmalı normalde, tek lamba ve iki lamba, ikisini birden yakınca üç lamba ! öyle değil mi ?

sarı ile maviyi, iki kahverengi ile avizedeki iki kabloyu eşleştirdiğim zaman hiç ışık yanmıyor.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    yukarı takmadan aşağıda kontrol et tekli ikili yanacakmı avize sonra sorunu çözmek için anahtarı sök bak 2 anahtara giden kablo rengine bak hafifçe kendine çek tavanda kablo oynama yapacakmı diye böylece fazlar ortaya çıkar nötürü bulursun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 22 Ekim 2019; 12:18:17 >
  • Arkadaşlar 3 duylu avize var 6 kablo çıkıyor hepsi siyah. Tavanda ise 2 kahverengi 1 mavi kablo var. Çift anahtardan kontrol edicem bağlantıyı nasıl yapmam lazm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir899 K kullanıcısına yanıt
    2 li anahtar olduğu için avizenizi 1 lamba ve 2 lamba yanacak şekilde ikili guruplayıp kullanabilirsiniz, bunun için;

1- Avizeden çıkan 3 adet 2 li kabloları biraz ayırın, ve bu 3 lü kablo gurubundaki birer taneyi (her gurup kablodan toplam 3 tane kablo) bir birine ve tavandaki mavi kabloya bağlayın.
    2- Avizeden çıkan ve boşta kalan diğer 3 kablodan birisini, tavandaki bir kahverengiye, diğer 2 kabloyuda diğer kahverengi kabloya bağlayın.
    3- Artık düğmelerden birisi tek lambayı, diğeri 2 lambayı, iki düğmeye basarsanız 3 lamba yanacaktır.

Yukarıda anlatılanların kısa özeti:
    Tavandaki mavi kabloya 3 duydan birer kablo bağlanacak
    Tavandaki kahverengilerin birinde 1 diğerinde 2 adet duydan gelen kablo bağlı olacak.

Son tavsiye: Bağlantıları sağlam yapınız ve izolasyonuna önem gösteriniz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Benim de şöyle bir sıkıntım var, fotoğraftaki avize de Nötr yok.

Ampullerden çıkan kablolar tek, tavandaki yuva içinde 2li gruplar yapıp 3lü vidalı klemens ile bağladım, komütatör düğme var ve daha önce bağlayan hepsini tek düğmeye bağlamış ona basınca bütün lambalar yanıyor ama ben düğme başına ikili yakmak istiyorum iki düğmeye basınca da hepsi yansın istiyorum, tavandan 2 faz bir nötr çıkıyor orada da sorun yok.

sıkıntı avize de nötr yok dediğim gibi  3 duylu avizede kablolar nasıl bağlanır? 

3 duylu avizede kablolar nasıl bağlanır?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.