Şimdi Ara

3. dilim vergi arttirimi ekonomik soykirimdir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün Sn Naci Ağbal yeni vergi artışlarında 3. dilimin yüzde 27’den yüzde 30’a artırıldığını açıkladı. Nedir 3. dilim?

Maaşınız brüt olarak (2017 için) 30 bin lirada kalıyorsa sorun yok. Ama 30 bin lirayı aşıyorsa (70 bin liraya kadar olan bölüm) artık %27 değil, %30 vergilenecek.

Kısaca aylık brüt maaşı 2500 liranın üzerinde olanlar için yeni bir vergi artışı daha geldi.

-----

Yani ayda brut 2500 ki o da cok bir sey degil de ve uzeri olanlar yani - Beyaz Yaka, Universite mezunu CeHaPe'li (AKP terminolojisiyle) Beyaz Turk kesimi cezalandiriyorlar soyuyorlar varlik transferi yapiyorlar.

Bu kesim icinde zaten %20-25 oylari var yada yok. Geri kalaninin da cani cehenneme diyerek resmen saldiri var. Harac kesmek gibi birsey ama YASAL yolu. gariban kesim zaten sosyal yardimlarla ancak hayatta kaliyor geriye kalan az egitimli kesimin de umugune oturuyorlar. bu sartlar altinda insanlar universite okumaya falan ne gerek var diye dusunecekler yada kayit disi ekonomi artacak oda olmadi millet mali mulku toplayip yurtidisini deneyecek son bir umut.

Hem bu vergi dilimini arttirdigin kesim zaten senin politikalarini onaylamiyor, bir de onaylamadigi politikalarin bedellerini bu kesime odetiyorsun. Insanlar cinnet gecirsin bir kivilcim ciksin diye bir ugrasiyorlar nedir anlamiyorum.

Suriyelileri 50 milyar harcadik
    Yok 16 nisan zamani Barzaniye pesmergenin maaslari icin 200 milyon dolar yolladim

Kime sordun da yolladin? Aa pardon milli irade degil mi?

Bu zamlari da milli irade "TALEP" etti heralde.

Ya kardesim ulke zor zamandan geciyor, hadi gecmise de sunger cekelim bugunun meselesi degil diyelim FETO'ye PKK'ya verilen tavizleri simdilik unutalim da devletteki luks satafat israf nedir o zaman?

Bu zamlari yapiyorsun ustune cikip 78bin memur daha alicaz diyorsun. Alimlar da hep nepotizm zaten kayirmacilik, torpil. Orda bile firsat esitligi yok.

her gun yatip kalkip sukrediyorum zamaninda yurtdisina kapagi atabildigim icin millet okuyup didincek essek gibi calisacak zar zor 1.3 -1.4 arabaya binecek "DEVLETLULERIMIZ' S mercedeslerde audilerde vs.

Kafayi yiyecek insanlar yakinda bana kalirsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertalord -- 28 Eylül 2017; 8:39:58 >

• ekonomiyi bozup ekonomik darbe yoluyla şeriat getirmeye çalışıyorlar akılları sıra sivri zekalılar.

yok onlara şeriat meriat boşa uğraşıyorlar. bilsinler ki bu ülke yıkılırsa onların başlarına yıkılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1135B01C2 -- 28 Eylül 2017; 8:43:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vergi borçlarını silmesinler
    devreden kdv uygulaması son bulsun

gerisi gelir zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.