Şimdi Ara

3 anakartlada sistem açılmıyor (extreme sistem)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba msi x99a gaming-9 ack - x99 rampage v extreme ve x99 extreme v edition 10 anakart sattım işlemciler 6950x 5960x ve 6850k ile birlikte. parcaları çalışır sistemden söküp götürüp teslim ettim. arkadaşlar bağlamış hiç biri çalışmamış anakartta ışık var ama basınca fanlar bile dönmüyordu. fotolarda bağlantılar cok net görünmesede daha öncede aynı şeyi yaşamıştık işlemci beslemelerinden birini çıkarıp sadece 8pini takınca herşey normale dönmüştü şimdide aynını denedik düzeldi gibi oldu sistem çalışıyo görünüyo ama bu defada ekrana görüntü gelmiyormuş. ramler dual kit takmışlar birini soldaki ilk slota diğerini sağdaki son slota ki ramler nereye takılsa takılsın hatta bozuk bile olsa ekran gelir bi hata verir diye biliyorum. bu işlemcinin 8+6pin olayıda ikiside takılı olması gerekli degilmi? ama sadece 8pini takınca diğerinde problem çözülüp açılmıştı. Soğutucuları h110i gtx. Önceki olayda çok eski tip üzerinde pin bağlantısı olmayan basit bi ekran kartı ve 300w basit bi psu ile çalışmıştı. o ilk çalışmadan sonra ilk başta çalışmayan o parçaları geri taktık calışmaya başlamıştı. acaba diyorum korumaya alma gibi bişiymi var veya nedir nasıl bişiydir anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu arada şu an x99 godlike carbon ve 6900k sistem var elimde ve 8+6 ile çalışıyo sorunsuz hiç bişi anlamadım. fan soketlerinin yerleri böyle bişi yapabilirmi? attıkları fotolarda göremiyorum veya biosu sıfırlansa alaka varmıdır ekrana hiç görüntü gelmemesinin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.