Şimdi Ara

3.000 lira bu şekilde 15.000 yapılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İşyerinden 3.000 lira ikramiye aldım, eşimin haberi yok bu parayı harcayabilirim ve kaybetsem de yapacak bir şey yok. Sizce aşağıdaki yöntemlerle 3.000 TL 15.000 TL yapılır mı?

1) Sadece 1.000 TL'lik kuponlar yapılacak.

2) Genel olarak 1 veya 2 maçlık kuponlar yapılacak.

3) Oynanılan kuponların büyük çoğunluğu canlıdan izlenerek oynana kuponlar olacak

4) Önceden seçeceğim belli başlı liglere oynanacak.

• Parayı riske attığına değmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öncelikle yurtiçinden mi oynayacaksın yoksa yurtdışından mı bunu belirtmen önemli neden? Çünkü arada dağlar kadar fark var.

Şöyle açıklayım daha anlaşılır olur:

Geçenlerde hesapladım ortalama olarak yurtiçi ve yurtdışı oranları arasında çok büyük fark var.1000 tl'lik kuponlar yapacaksın sanırım ve düşük oranlara yapacaksın ki garanti olsun.

Şimdi yurtiçinde tek maça açılan en düşük oran 1.07 oluyor canlıda. Bazen iy 0-0 biten maçlara 0.5 üst açılır 1.07 şeklinde. Daha aşağısını görmedim. Yurtdışında bu oran yurtiçinden 0.30 kadar daha fazla yani yurtiçinde 1.07 açılıyorsa yurtdışında 1.37 civarı açılır. Bu dediğim standart bir yurtdışı sitesinin oranıdır. Bu oran daha da artabilir. Oralara girmeyelim yurtiçinden soğuma :))

Şimdi yurtiçinden 1000 tl'yi 1.07'ye bastığın zaman kazanacağın para 70 tl.

Aynı parayı yurtdışından aynı seçeneğe bastığın zaman kazanacağın para 370 tl.

Yani bu mantıkla 1.07(en düşük oran) orana 1000 tl basarak 3000 tl'yi 15.000 yapmak için 171 tane maçın 1.07 oranını getirmen gerekicek. Eh bana sorarsan seçeceğin 171 maçın 0-0 vb. bitme olasılığı da hiç az değil. Ya da ne oynadıysan onun tersinin.

Yurtdışında ise 1000 tl'yi 1.37 orana bastığın zaman ise 32 maçı bilmen gerekicek parayı 15.000 yapman için. Aradaki dağlar kadar farkın özeti bu.

Bu arada bu hesaplar en düşük orandan ve hiç kaybetmediğin göz önüne alarak hesaplanılmıştır.

Bu arada kesinlikle yurtdışı sitede oynamış ve oynayan bir insan değilim ve de kimseye de önermiyorum. Umarım yurtiçinde oranlar bir an önce düzelir. Şu tarz hesapları görünce insanın hiç oynayası gelmiyor. Benim bırakmamdaki en büyük sebeplerden birisidir bu oran farkı.

İYİ ŞANSLAR.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.