Şimdi Ara

2x4GB ram single olarak görünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar dell inspiron notebook'a 2 adet crucial 4GB 2400mhz cl17 ram aldım. laptopta bulunan 2 ram slotuna bu 2 ram'ı taktım.
    fakat cpu-z programında channel kısmı boş dual yazmıyor. memory kısmında ise single yazıyor.

Bu ramler neden single gözüküyor. bunları dual channel olarak çalıştırmak için ne yapmam gerekiyor.

2x4GB ram single olarak görünüyor2x4GB ram single olarak görünüyor2x4GB ram single olarak görünüyor

• programı yönetici olarak çalıştır. boş olmaması lazım orası. bios ve/veya programı güncelle.
  • Bios'um güncel programı yönetici olarak çalıştırmayı deneim fakat sonuç aynı.
  • anakartın dual chanel ram desteği olduğuna eminmisin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konudan emin değilim. Peki 2 ram takılıyken single olarak çalışmasının bana ne gibi bir zararı olabilir. böyle programları daha rahat kullanıyorum şuan 4 ram varken sürekli donuyordu %100 oluyordu şuan baya rahatladı.
  • birde şimdi aida 64 ile baktım çipset sekmesinin altında Tür ve Aktif Mod var ikisinde de dual channel (128bit) yazıyor acaba cpu z benim sistemimi düzgün tanımlayamıyormu yoksa aida 64 mü yanlış gösteriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.