Şimdi Ara

2x4-8 pin sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir kaç ay önce yeni bir sistem topladım. Anakartım Asus p8p67 delux ve güç kaynağım xilence xp700 redwing. Anakartın kitapçığında 8 pin eatx12v kablo kullanılması gerektiği yazıyor. Ama 4 pin girişi de uyumlu olduğu söyleniyor. Güç kaynağında 8 pin değil 2x4 pin çıkış mevcut.

Şimdi ben 2x4 çıkışı 8 girişine bağlarsam bir sorun çıkarmı? (son iki aydır öyle kullanıyorum ama içim rahat değil). Yoksa sadece 4 olarak mı kullanmalıyım?

2x4 olarak bağlamaya kalktığım zaman, kablonun biri tam olarak girişe uyuyor. Ama öbür kablo çıkışı, giriş şekliyle uyumu değil. Iki köşeli iki yuvarlak olan girişe, tamamı yuvarlak bir çıkış bağlamış oluyorum.

Okuduğum kadarıyla sadece 4 pin kullanmak, işlemci ısısını arttırıp, oc potansyelini düşürmekte.

Aydınlatırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft5ftl -- 19 Kasım 2011; 16:21:22 >

• Merhaba,

Sistem de overclock yapacaksan 8 pin takmak en doğrusudur ve hiç sıkıntı yapılacak bir durum değildir. Zaten işlemci gerektiği kadar enerji çekecektir power suply den.

Sistem de overclock yapmayacaksan 4 pin de takmış olsan rahat, rahat çalışır 8 pin de takmış olsan sıkıntısız çalışır.
  • Yani anladığım kadarıyla, 2x4 pin (4+4 olarak da geçmekte) 12 volt kablosunu 8 pin girişine bağlamamda bir sakınca yok.

Doğru mu anladım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.