Şimdi Ara

2x Shappire HD6850 256 bit 1Gb ddr5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bir kaç yıl once fiyat performans olarak topladığım desktop'uma 2. ekran kartı takmak istiyorum oyunlardaki performansı arttırması için
    biliyorum ki aynı ekran kartı gerekli yani shappire Hd 6850 fiyatı 300 lira fazla bişi değil

kısaca bilgi için makina şu i3 2100 3.1Ghz 2. nesil Cpu, ekran kartı 1x hd 6850 ( bunu crosfire özelliği ile cift yapmak istiyorum ), Ram 8gb 1600mhz anakart Z68p DS3 Crossfire özelliği var

* şimdi sorum şu ekran kartını alıp direk taktığımda calışmaya başlıyacak mı benim yapmam gereken bişiler var mı yazılım felan gerektiriyor mu ?
    * tahmini performansı nasıl olur almaya değer mi ?
    * işlemci ufak kalmaz mı ?
    * anakart için sorun yaratır mı ?
    * cift ekran kartı olsun diye genel performans'ta düşüs olur mu ?

yoksa sizin düşünceleriniz nelerdir?

Abi hiç bulaşma idare et pek fark olmaz mı diyorsunuz :D

• Bence elindeki 6850 yi de sat onun yerine 265-270 falan al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cpt.Alper kullanıcısına yanıt
    onlar 128 bit veri yoluna sahip 6850 eski olmasına rağmen 256 bit hangisinin daha iyi olduğunu bilmiyorum acıkcası

2x 6850 mı daha iyi performans verecek
    1x r270 mi ?
  • R9 270 256BİT'dir. R9 270 derim.

• Cpt.Alper kullanıcısına yanıt
    tmm siz diyorsunuz ki 2x hd6850 yerine

1 x r9 270 daha iyi performans verir

olabilir mantıklı aslında bunuda yapabilirim fikriniz için teşekkürler
  • Öncelikle sorularına tek tek cevap vereyım. İlk sorun hakkında bir bilgim yok ancak bunları birleştirmek için bir işlem yapman gerektiğini sanıyorum, yoksa sistem kendıne en uygun olan bir ekran kartını seçer diğeri devre dışı kalır. ( bildiğim kadarıyla)
    İkinci soruya geçersek: performansında artış olur tahmini olarak 30-40% ancak benim tavsiyem elindeki kartı da satıp daha iyi bir ekran kartı alman ki bu çok işine yarayacaktır, performansın daha çok olur.
    Üçüncü sorunun cevabı basit işlemcilerin küçüklük büyüklük ilişkileri soket tipine bağlıdır. LGA1155 bir anakarta LGA1155'den farklı bir işlemci takamazsın. Yani bu işlemci işi anakartla ilgilidir anakart ile uyuyorsa sıkıntı yok.
    Dördüncü soruya geçeyim, eğer anakartında birden fazla PCI slotu varsa (ekran kartı takacağın slot) sorun olacağını sanmıyorum.
    Son sorunun cevabı zaten belli çift ekran kartına bence hiç gerek yok dediğim gibi elindekini sat biriktirdiğin parayla birlikte yeni bir ekran kartı al.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Alper

R9 270 256BİT'dir. R9 270 derim.

Arkadaş sonuna kadar haklı R9 270 veya dengi bir kart daha iyi performans verecektir. Ayrıca Bit konusuna da değineyim, eğer oyun için kart istiyorsan kesinlikle 256Bit olmalı ancak 128Bit oyunlarda iyi performans verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhtar11

quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.Alper

R9 270 256BİT'dir. R9 270 derim.

Arkadaş sonuna kadar haklı R9 270 veya dengi bir kart daha iyi performans verecektir. Ayrıca Bit konusuna da değineyim, eğer oyun için kart istiyorsan kesinlikle 256Bit olmalı ancak 128Bit oyunlarda iyi performans verebilir.

BKNZ:Gtx750Ti. R9 270 alamıyorsanız ucuz yollu bir gtx750ti iş görür.

• anladım arkadaşlar ben sandım 2x 6850 iyi iş yapar fakat 250 liraya yada 200 liraya hd 6850 yi satıp üzerine 300 - 400 lira eklesem r9 270 alsam daha iyi olacak gibi hem dx 11.2 olacak hemde yeni kartım olacak
    hem fazla enerji harcamasınn da önüne geçmiş oluruz

ben ekran kartım satılana kadar idare edeyim satılıncada güzel yeni bir ekran kartı alayım çok teşekkür ederim arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: rdone2

anladım arkadaşlar ben sandım 2x 6850 iyi iş yapar fakat 250 liraya yada 200 liraya hd 6850 yi satıp üzerine 300 - 400 lira eklesem r9 270 alsam daha iyi olacak gibi hem dx 11.2 olacak hemde yeni kartım olacak
    hem fazla enerji harcamasınn da önüne geçmiş oluruz

ben ekran kartım satılana kadar idare edeyim satılıncada güzel yeni bir ekran kartı alayım çok teşekkür ederim arkadaşlar

Rica ederiz inşallah iyi performans alırsınız :) iyi günler...
  • o islemci yetmez cf ye ve eger yapsaydin bile 6850 cf 270x ayarindadir 2 sene kullandim simdi kullanamiyorum islemci yetmiyor diye phenomii 3 ghz x4.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.