Şimdi Ara

2TB HDD BAD SECTOR SORUNSALI!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde wd 2tb usb 2.0 bir disk var yeni sayılır diskin içindeki verilere erişmeye çalıştığımda baya bir beklemem gerekiyor yaklaşık minimum 1dk w7de sizde bilirsiniz yukarda bir bar var doluyor yeşil renkte kopyalamada çok düşük 1-2mb/sn biliyorsunuz ki usb 2.0 disklerin max veri kopyalam kapasiteleri sn/20 veya 35mb aralarında ölçülüyor diski hiç yerinden oynatmadım düşmedi vs bu duruma gelmesi ilginç içinde önemli arşiv dediğim veriler var bunlar film müzik resim vs hdd tune adlı programla taratma yaptım 4 adet bozuk kısım gösterdi sizinde bildiğiniz üzre her bir sector 190mb ile ölçülüyor bunlar tahminim fiziksel bir arıza değilde yazılımsal bozuk kısımlar bunları nasıl repair edebilirim bilen arkadaşlarım varsa beni bilgilendirirlerse çok iyi olur diski göndermek istemiyorum servise girrimi gelmek bilmiyor onlarda zaten hiçbir halt becermiyolar en son değiştiriyolar ama verileriniz adamların umrun da değil veri kaybını kabul etmiyolar arkadaşımın başına gelen olayı söylemiyorum bile gibi felan filan hdd den ses çıkmıyor gayet sakin sesiz çalışıyor diğer bir terimle kafa atmıyor içindeki verileri kaybetmeden bu diski nasıl canlandırabilirim tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim herkeze saygılar iyi forumlar dilerim.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onurca -- 15 Nisan 2012; 16:52:03 >

• o kırmızı noktalar badsector ve donanımsal arızadır hdd nın okuyucu kafasının dısk uzerıne carpması ıle olusan fızıksel hasardır ve yazılımsal olarak duzeltılemez duzelttıgını ıdda eden programlar gecıcı cozumdur
    tavsıyem bıran once verılerınızı yedekleyıp dıskı garantıye verın ılerıde verı kayıpları rıskı cok fazla
  • iyide hocam yazdığım üzre diskten veri kopyalamak ölüm 1.2mb diyorum snde bu diski sıfır aldım bu hale nasıl geldi hiç anlamış değilim aldığımda böyle değildi ve yerinden hiç oynatmadım benim şahsi diskim nasıl bir çözüm bulabilirz acaba bende düşünüyorum .....
  • verı okurken anı elektrık kesılmelerınde olabılıyor ılla dıskın dusmesı vs gerekmıyor
  • elini cabuk tut yoksa ucabilir hdd
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.