Şimdi Ara

2k monitör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kullanmakta olduğum monitörü yakın zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. amacım 27' 2k 60hz kaliteli bir monitöre geçmektir. bütçem 1500 - 2500 tl dir. kullanım amacı video dizi film ve oyun. tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• http://www.pcdepo.com/dell-27-u2715h-led-hdmi-monitor

Yabancı sitelerde birkaç incelemesini okudum , çok kaliteli bir monitör.. Panel LG üretimi AH-IPS..

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2715h.htm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pcrex kullanıcısına yanıt
    Ultrawide ekran düşünürseniz dell'in 29" monitörlerine bakabilirsiniz
  • lyrasirius L kullanıcısına yanıt
    8 ms gecikme oyunlarda sıkıntı yaratabilir. en az 5ms olmalı diye düşünüyorum.
  • Scropion kullanıcısına yanıt
    Ultrawide monitörlerin çözünürlükleri farklı, 1440p modelleri hem pahalı hemde 2k nın üzerine çıkıyor. bu da oyunlarda performansı olumsuz etkiliyor. çözünürlük 1440x2560 olmalı en az ne fazla :)
  • Dell gerçek gecikme sürelerini veriyor .. Birçok marka bunu yapmıyor.. Sözün gelimi , 5ms diye pazarlanan monitörlerin çoğu 8-12 ms gerçek tepkime sürelerine sahip..
     2k monitör tavsiyesi

• Kağıt üzerindeki değerler çoğunlukla yanıltıcı .. Bunu ancak bizzat oturup test etmek , gözlemlemek lazım . Tft central bu testleri diğer tüm ciddi sitelerde olduğu gibi osiloskop kullanarak yapıyor..

Yukarıdaki tabloda kaliteli bir oyuncu monitörü olarak ün yapan Japon üretimi 120hz fg2421'in ortalama tepkime süresi dikkat çekici , 8.4ms düzeyinde .. Sanırım bu monitörün yavaş olduğunu kimse iddia edemez..

Oyun testlerinde rahatsız edici bir ghosting veya blur etkisi olmadığı , çok başarılı input lag süresine sahip olduğu (12ms) söyleniyor.. Aslında input lag çoğu zaman response time ile karıştırılan birşey .. Birçok kullanıcının yaşadığı input lag olayını yavaş tepkime sürelerine bağlayıp bir hataya düştüğünü düşünüyorum..

@pcrex

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.