Şimdi Ara

## 2GB GDDR3 Bellekli 9800GX2 ve 1GB GDDR3 Bellekli 9600GT Yolda ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tek kelime ile luzumsuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

2 gb bellek
    tek kelime ile luzumsuz

Evet bencede.Onun yerine 2x 768mb=1.5GB şeklinde olsa her türlü yeter ve masrafları düşürürdü.
  • 2GB bellek lüumsuz bi de gddr2 nerden çıktı!!! kim alır artık onu
  • Bi de 2 GB'lık Gddr3 versiyonunun fiyatı heralde 1200$ falan olur
  • cok garip neden ddr2 kullansınlarki ddr2 ile ne yapacakki o kart hızlı calısmadıktan sonra 2 gb nin anlamı yok ki ban gore 512 mb koyup ddr4 yapsalar daha performanslı olur...bence bu kartın cok fazla ısınma sorunu olacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CONSTANTİNE_8905

cok garip neden ddr2 kullansınlarki ddr2 ile ne yapacakki o kart hızlı calısmadıktan sonra 2 gb nin anlamı yok ki ban gore 512 mb koyup ddr4 yapsalar daha performanslı olur...bence bu kartın cok fazla ısınma sorunu olacak...

Arkadaşım yanlış anlamışsın GDDR2 kullanımı 9600GT için geçerli...9800GX2 için değil
  • bu ne ya bu kartı alıp kasanın içine mi takıcam.nvidia da abartıyor iki kartı almış yapıştırmış japon yapıştırıcısı ile hep millete sunuyor.acaba merak ediyorum kaç tane satabilecek.
  • Bellekler aldı başını gidiyor iyi bu gidişle 4gb da görürüz
  • 2 gb pek bi fart yapmaz heralde çünkü 512 mb ile 1gb arasında bile aynı gpuyu kullanan kartlarda pek öyle
    uçuk farklar yok
  • 9600 GT'ye utanmasalar 2-4 gb civarı ddr1 bellek koyacaklar
  • Uçuk bi kart olacağı kesin...
  • Para tuzağının başka adı olsa gerek bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 8 Şubat 2008; 14:59:28 >
  • 1gb ddr2 belleğin 9600gt ye bi artısı olacağını sanmıyorum.kaldiki 8800gpu su 9600 den daha güçlü ve 8800 gt de 1gb bellek 512lik modele bi fark atamazken 9600 de 1gb bellek gereksiz olmuş bence.
  • oldu olacak quadro kartlarıda üretmesinler o gpularıda alıp x2 kart yapıp trible sli yapıp ortalığın..........
  • 2 gb bencede fazla olmus biraz abartmıslar 1 gb 512 bit bisey yapsalar da daha iyi olurdu diye dusunüyorum sırf hava yapmıslar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

quote:

Orjinalden alıntı: CONSTANTİNE_8905

cok garip neden ddr2 kullansınlarki ddr2 ile ne yapacakki o kart hızlı calısmadıktan sonra 2 gb nin anlamı yok ki ban gore 512 mb koyup ddr4 yapsalar daha performanslı olur...bence bu kartın cok fazla ısınma sorunu olacak...

Arkadaşım yanlış anlamışsın GDDR2 kullanımı 9600GT için geçerli...9800GX2 için değil

saol kaptan yanlıs gormusum...

• quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

quote:

Orjinalden alıntı: santanio

Yeni seri kartlar çok hızlı geliyo ciddi anlamda teknolojiye yetişemez oldum. daha 2 ay önce 7800 gtx yerine 8800 gt ye geçmiştim. Gerçi oyun teknolojisini incelediğimizde aslında bu grafik işlemcilerinin oyunların detay ve hızına yetişemediğini görmekteyiz. Benim aklıma takılan soru şu. Bu kart üretici firmalar gerçekten oturup şuanki performansın üstüne 5-10 kat daha güçlü ekran kartı üretemeyeceğimi. Bakıyorumda en fazla 1,5 katı gibi minik minik artışlar var. Başka kafamın takıldığı konu bu 1.5 katı performans artışına bizlerin aman tanrım hıza bak deyip ağzımızı açıp bakmamız. Bu düzeni destekler gibi ürünleri sürekli alıp satmamız. sizlerinde yorumlarını beklemekteyim

Şuan da o kadar çok katılıyorum ki kelimeler yetmiyor...Ben iki sene 6600 kullandım.Arada 3 ay 8600GTS kullanmıştım ama her neyse...

2 sene 6600 kullandım ve yetersiz olduğu kanaatindeydim ve 8800GT aldım onun yerine.Fakat dediğin gibi bu ufak performans artışları,gözümüzün doymaması,kısa süreli veya uzun süreli pc güncellemelerimiz tam da bunları üreten firmaların ekmeğine yağ sürecek cinsten.Aslında harika bir konuya değindin.

Ayrıca bir konuda daha sana katılıyorum...Bir anda 5-10 kat arttırırlarsa en az 7-10 senelik pazarlarını kaybetmiş olurlar.Bunun kademe kademe yapmaları onları zenginleşmesine bizlerin fakirleşmesine yol açıyor ne yazık ki.Ama tabiiki bunları söylüyememe rağmen bende PC'mi her iki senede bir güncelliyorum.Çünkü günümüzde PC kullanıyorsanız,en azından düzenli olarak ilgileniyor,oyun oynuyor ve bu tarz işlerle uğraşıyorsanız,yaptığınız güncelleme en fazla 2 sene sizi götürür...Ama belirttiğim şartlar altında

Ve evet ne yazıkki bu düzenin bir parçası olmuşuz ve sektördeki kuruluşlardan biri buna dur demedikçe bence böyle gidecektir...Belki bizim ürünleri almamamız da etkili olur diyorum ama onca insanı nasıl yönlendirirsiniz ve ikna edersiniz ki?

kendi açımdan buna dur demek için ps3 almayı bile düşündüm ancak pc deki gibi doyurucu oyunları var olmayışından dolayı ps3 e de geçiş yapamıyorum. ps3 için oyun üreticileri biraz fazla mesai yapsada kurtulsam artık 3dfx monster + s3 virge dan bu yana en az 10 kez ekran kartı değiştirdim bunun yanında 5-6 kez de sistem terfisi. eğer yolumu sony play station tarafından kullansaydım çok daha karlı bir yol çizicektim ve pc güncellemelerimi sadece yeni çıkan işletim sistemine göre yol vericektim. neyse bir süre daha bu duruma katlanıcam gibi duruyo 9800 ler çıksında ucuzlarken alalım

• ellerine ram bol geçti tabi kullansınlar 786/512/256mb performans kartı yaparlar gelip bu karta 2gb ram koyarlar olucak iş değil
  • Ben 9800GT'nin özelliklerini çok merak ediyorum çünkü benim için bir vakit baz alınacak tek ekran kartı o.Acaba aranızda onunla alakalı biraz bilgiye sahip olan var mı arkadaşlar.Eğer yanlış hatılamıyorsam fy57 bey'de detaylı bir haber vermedi değil mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aaazzzaz -- 8 Şubat 2008; 17:08:02 >
  • full hd de bile (1920x1080) 2gb gereksizdir. 512 mb dahi yeterli (gt,gts) bakınız gecube 3870x2 video incelemesi
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.