Şimdi Ara

2D RPG oyun geliştirmeye başladım(değişiklikleri buradan da paylaşacağım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Unity3d kullanarak 2D hayatta kalma oyunu yapmaya başladım,bu işte çok yeni sayılırım,github hesabı açtım kendime(github kullanmayı yeni yeni öğreniyorum) oyunumu github üzerinden geliştireceğim,katkı sağlamak isteyen özellikle grafikler olabilir,ses dosyaları olabilir,kod bazında olabilir her kesi beklerim.
    NOT: Uzun vadeli olacak,tamamen tek başıma uğraşıyorum şimdiye kadar hiç bir yardım almadım.https://github.com/rpggeek

Şu an oyun demeye bin şahit ister,ilk hedefim harita tasarlamak,grafikleri opengameart.org sitesinden buldum(tasarımdan anlamadığım için).
    Karakter kameradan uzaklaşmasın diye,kamera ile karakter takibi kodunu yazdım,basit yürüme kodlarını ekledim,kalp grafiği ekledim HP için,şu an hepsi bu kadar sayılabilir.
    Yakın zamanda eklemek istediklerim,mini envanter sistemi(bu uzun sürecek yapımı biraz karışık gözüküyor),Can sistemi,Stamina sistemi(koşmak için).
    Ardından canavarlar için kural tabanlı basit bir yapay zeka yazacağım,bu mariodaki mantarlara benzeyecek büyük ihtimal,ancak başlangıçta iş görür çünkü yapay zeka bilmiyorum.
    Canavarların ardından,craft sistemi yapacağım(minecrafttakine benzer),bunun için UI öğrenmem gerekecek uzun sürebilir,bütün değişiklikleri github hesabım üzerinden görebilirsiniz..
    Şu an kod optimizasyonuna pek dikkat ettiğim söylenemez,çorba misali yazıyorum,kodlar iş gördükten sonra CleanCode felsefesine göre tekrar yazacağım,dediğim gibi ilk amacım iş görmesi.

Güncelleme notları:

-> Bulutlar için parallax sistemi eklendi.
    -> Oksygen sistemi eklendi
    -> HP sistemi eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksygen -- 27 Şubat 2018; 22:41:19 >

• Ben de 2d bir oyun gelistirmeyi dusunuyorum, az biraz bilgim var istersen ben de dahil olabilirim , hem daha hizli ilerler hemde bu konu da daha fazla tecrube kazanmis oluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baxa kullanıcısına yanıt
    Oyunumu açık kaynak olarak geliştiriyorum,yani isteyen herkes katkı sağlayabilir hocam.
    Github'dan projeye dahil olabilirsin,gerekli olan şeyleri oradan açıklıyacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksygen -- 24 Şubat 2018; 17:26:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.