Şimdi Ara

28'İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K .LIĞI ANKARA MAMAK (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
615
Cevap
8
Favori
384.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İveeet 28 Mekanize Hava Savunma tarafında askerliği yemiş yutmuş bir 351 Kd olarak didenize her şeyi sorabilirsiniz.
  • OnurTK kullanıcısına yanıt
    önerilerin neler kardeşim nasıl bir yer. üst kısımlarda sorularımız mevcut biraz :)
  • Selam devrelerim hepimizin hakkında hayırlısı :)
  • kan89 K kullanıcısına yanıt
    devrem selamlar aynı yerdeyiz, hakkımızda hayırlısı :)

Eğitim Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) 3 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_06

önerilerin neler kardeşim nasıl bir yer. üst kısımlarda sorularımız mevcut biraz :)

Şimdi esas ismi General Eşref Akıncı kışlasıdır Mamak tarafında bulunan epey büyük hatta Ankaranın yüzölçümünden büyük bir yere gittiğinizi düşünebilirsiniz.
    Öncelikle şanslı değilsiniz bunu bilin Ankaraya düştüm oh kebap modunda bir askerlik yapmayacaksınız.Askerlikte bina bina askerlik hayatı değişiktir ya burda askerden askere değişiklik gösterir.

Sizlere okullarda Ankaranın düz ovadan ibaret olduğunu öğrettiler ama ne büyük bir yalan olduğunu oraya gittiğinizde öğreniceksiniz

Kesinlikle şanslı veya şansız olmanız ordaki hareketlerinize bağlı.Dikkatli ve her daim tetikte olucaksınız (özellikle kışla içerisinde yolda giderken)galaksinin alayı o tugaya uğrar çünkü.

Askerler sizlerin askerlik yaptığını düşünmeyecek poşet,ben senin askerliğinin 3 katını (artık 2katı) yaptım muhabbetleri olucaktır sallamayın :)

Arada çarşılarınız kitlenicek ihbar var çıkamazsınız denilicek.Her yere uygun adımla gidiceksiniz (acemilikte ustaya gidince bu eziyet biticek sanmayın).

1.Dönem 352 ler yerleri kaptığından büyük ihtimal nöbet ağacı ve angarya işlerle uğraşıcaksınız.

Her çarşıya çıktığınızda mamak tarafından sizler için gelen minibüsler olucak "Anqara kayaşlıdaaaa" diye insanı sövdüren minibüs müzikleri ve muhabbetlerle biraz vakit geçirmek zorunda olucaksınız.

Telefon önceleri pek fazla kullanamayacaksınız (biz biraz efsane dönem olduğumuzdan ötürü tertiplerimizle isyan çıkarmış kullanmıştık) :D

Sıracılık vardır 20 yaşındaki veletler sizlere takılmaya çalışıcak ermi vermeye uğraşıcak birlik olun (bunu pek dinleyen olmadığından şemsiye güzel güzel hissetirmişti arkasında herkesin sonra akıllanmıştık)

Hastaneye gittiğinizde veya revire insanlık beklemeyin.İstirahat aldık diye sevinmeyin(ben yatak istirahatli koca dağı sulamıştım).İstirahat alanları oralarda işten kaçan tip olarak algılarla sık sık revire gitmeyin acil olduğunda kullanmaya çalışın.

Kantin tarafı genelde kapalı olur ihtiyacları alamazsınız (benden size kıyak girişin biraz ilerisinde 200 metre Barış gazinosundan alabilirsiniz bizim orası iyi idi kafeteryanın çavuşu bendim çünkü epey ayar çekmiştim)

Komutanlar ne yapsanız beğenmez o yüzden ilk başlarda yapıcak sonra sallamayacaksınız.

Arazi olmanın yolunu illaki öğreniceksiniz.

Sabahtan akşama 4-5 iştima olucak katılıcaksınız.Sabah horozun ötmediği saatlerde kalkıp akşam ölü gibi koğuşa gidiceksiniz.

Eşyalarınızın çoğu yer değiştirebilir bilginiz olsun kilit pek işe yaramaz.

Angarya işler sizlere yıkılıcak (su basma,yemekhanede kalma,mıntıka) bu saaten sonra benmi yapayımcılar sizlere bu işleri yıkıcaklar.

Bunlar olabilirde olmayabilirde şansınıza bağlı bir durum ama oraya düşenler zaten ülkenin şansız kesimi oluyor

Ve orda genelde bunu derler "Mamak Kışla Etrafı Dikenli Teller Gelme Torun Senide S..... ler"

Kısacası en iyi askerlik bile b... dır diyip sizleri gözlerinizden öpüyorum Allah yolunuzu açık etsin

• OnurTK kullanıcısına yanıt
    acemilikte çarşı iznine çıkartıyorlarmı önceki sayfalarda her hafta çarşı izni var diyorlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersoykilis

sanırım beraberiz

Eğitim Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K.YRD.LIĞI 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / ÇANKIRI MERKEZ / ÇANKIRI

Aynen devrem, bölüğümüz de aynı :)
  • Arkadaşlar Merhaba Hiç TANK taburundan olan yok mu ? 2.tank bölüğünden
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk88

quote:

Orijinalden alıntı: kinoglaz

Devrelere selamlar. Kasım grubundayım.

Eğitim Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Esas Birliği 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA
    Sınıf: Piyade

devrem bizim de hiçbişey belli değil diğer arkadaşlarda tabur vs başka bilgiler de var o nasıl oluyo

sizlerin dağıtımı acemilikten sonra olacak ...

bazılarınında yeri şimdiden belli olmuş...

barış gücünde
  • quote:

acemilikte çarşı iznine çıkartıyorlarmı önceki sayfalarda her hafta çarşı izni var diyorlarda

araştırdığım kadarıyla acemilikte çıkamayız ama ustalıkta cumadan pazar akşam 5 e kadar çarşı izni
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpecino

quote:

araştırdığım kadarıyla acemilikte çıkamayız ama ustalıkta cumadan pazar akşam 5 e kadar çarşı izni

Kardesim benim bildigim evciler cumadan pazar 5 e kadar carsiya cikabiliyorlar.bu dedigin kesin mi senin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam Arkadaşlar;

Eğitim Birliği : 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) KH. VE KH.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği : 4 ÜNCÜ KOR. MEBS BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

KISA DÖNEM ER / MUHABERE

Varmı benimle aynı yere düşen arkadaşlar?? Buralarla ilgili bilgisi olanlar paylaşsın Lütfen :) şimdiden hayırlı teskereler herkeze...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -seko

Arkadaşlar Merhaba Hiç TANK taburundan olan yok mu ? 2.tank bölüğünden

Tank taburu sıkıdır. Sıracılık vardır. Kantini iyidir baya temizdir. Bol bol yardırırsınız :) ondeki masalardan ankara manzarasinin tadini cikartirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bumel52

quote:

Orijinalden alıntı: Alpecino

quote:

Kardesim benim bildigim evciler cumadan pazar 5 e kadar carsiya cikabiliyorlar.bu dedigin kesin mi senin?

Acemilikte yemin torenine kadar carsi yok. Yemin ettikten sonra acemiliginiz 28 gunden fazlaysa carsiya cikmaya baslarsiniz. Cumartesi veya pazar sabah 8 aksam 5 tir carsi saatleri. Gecen haftaya kadar aksam 7ydi ama kis saati uygulamasiyla donusler aksam saat 5 e alindi.

• quote:

Orijinalden alıntı: turang

Selam Arkadaşlar;

KISA DÖNEM ER / MUHABERE

Varmı benimle aynı yere düşen arkadaşlar?? Buralarla ilgili bilgisi olanlar paylaşsın Lütfen :) şimdiden hayırlı teskereler herkeze...

Mebs ve tugay karargah 28 mekanizenin en rahat yeri diye tabir edilir. Keyfini cikart valla.

• n0sferatu N kullanıcısına yanıt
    sen burda yaptın galiba kardeşim ne zaman bitti bu arada bende eğitimle esas birlik aynı yani tugay karargahı mı demek oluyo bu bilgin var mı
  • quote:

sen burda yaptın galiba kardeşim ne zaman bitti bu arada bende eğitimle esas birlik aynı yani tugay karargahı mı demek oluyo bu bilgin var mı

Yok bitmedi bizim henuz :) 95 sayiyoruz. 352 KD. 9 Eylulden beri buradayiz.

Senin esas ve acemilikte ayni seyler mi yaziyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: n0sferatu

quote:

hayırlı teskereler o zaman dede :) aynen ikisinde de aynı şey yazıyo imzada ki gibi işte
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turang

Selam Arkadaşlar;

KISA DÖNEM ER / MUHABERE

Mebs ve tugay karargah 28 mekanizenin en rahat yeri diye tabir edilir. Keyfini cikart valla.

Umarım dediğin gibidir devrem bekleyip görücez bakalım :) Allah hepimizin yardımcısı olsun..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

hayırlı teskereler o zaman dede :) aynen ikisinde de aynı şey yazıyo imzada ki gibi işte

Mobilden girdigimden imzayi goremiyorum :) bizler acemiligi mebste yapip buraya geldik, mebste duydugum kadariyla acemilik kalkmis o yuzden siz acemiligi de burada yapicaksiniz. En azindan alismis olursunuz bizim cektigimiz sikintilari cekmezsiniz. Biz 351 lerle 7-15 gun arasi beraber olduk. Siz bizimle yaklasik 2 ay kadar beraber olacaksiniz o yuzden sanslisiniz.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.