Şimdi Ara

2700 YTL Civarı Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bir sistem topladım size de danışayım dedim. Değiştirmemi önerdiğiniz parçalar ya da yorumlarınız varsa yazarsanız çok sevinirim...

INTEL E6750 C2D
    ASUS - P5K-E WIFI-AP
    OCZ - 2x1 GB DUAL DDR2 800 FLEX XLC
    MSI - NX8800GT-T2D512E OC
    SEAGATE - 250GB 7200RPM 16MB SATAII NCQ (410AS) (2 Adet-RAID 0)
    FEEL HURRICANE II 350W ATX KASA FL460BS (Siyah)
    FSP EPSILON 600 W PSU
    HP GM757AA W2207 22" LCD Parlak Ekran
    Logitech G15 Klavye
    A4 Tech X-750F-1 Mouse
    ASUS DRW-1814BLT 18X LIGHTSCRIBE SATA DVD Yazıcı
    CREATIVE INSPIRE T6100 5+1 SPEAKER

Almayı düşündüğüm parçalar bunlardır, yorumlarınızı bekliyorum.

Edit: Monitörü ve PSU'yu değiştirdim. Audigy 2 ses kartım var zaten o yüzden ses kartı almaycağım. Haftasonu filan alacağım, yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanunal -- 14 Ocak 2008; 23:32:32 >

• İşlemciyi Q6600 yapabilirsin. Yada mevcut 6750 yi değiştirmeyip 680SLI bir boarda geçip, 2 adet 8800GT alırsın böylelikle daha iyi bir sistem olur. Yada yazdığın board a 2xHD3850 alıp crossfire de yapabilirsin..
  • Yorum için teşekkür ederim ancak bir tane daha 8000 GT alacak param yok sanırım. Q6600 ve E6750 arasında 100 dolara yakın bir fark var, bu paraya değer mi acaba?
  • lcd yi kucult e6850 al q6600 dan iyidir.... eğer muhendis film yapımcısı filan isen q6600 al
  • Film yapımcısı filan değilim, istediğim yüksek kalitede oyun oynamak. 22" LCD'lerden 50-60 dolar filan daha pahalı bu. LCD'yi küçültüp Q6600 veye E6850 alabilirim ama aradaki 100 dolar farka değer mi onu merak ediyorum ben.
  • Arkadaşım 19'' de yeter ev için biz dün aldık çok iyi 19'' arkadaşa baya güzel ama sizin zevkinize karışamam,amaç işlemciyi Q6600 yapmak
  • Bence 700watt lık bı psu bu sısteme fazla senın yerınce olsam 600 wattlık ocz stealxstream alırım. Anakartınıda gigabyte x38 dq6 alırım cunkı aldıgın ramler su sogutmalı ve baya ıyı oc oluyorlar ıleride su sogutma kıtı aldıgında anakartın ıyı oc olursa 4ghz ı cok rahat gorursun e6750 ile ve şu anda piyasada en iyi oc olan anakart x38-dq6 ((piyasadaki en stabil anakartta oldugunu soyleyebılırım))

Diyeceksınkı 600watt bana yetermi sunu soyleyım sana bu onerdıgım psu 580 watt gercek watt verebilio ve senın sısteme slı bıle yapsan bu sana fazlasıyla yetecektır diye dusunuyorum!!!!
  • Yani Q6600 24" monitörden vazgeçebilicek kadar önemli diyorsunuz. Bir de 600 W'lık güç kaynağı yeter mi bu sisteme yoksa 700 mü yapmak lazımdır?

Edit: Arkadaş soruma cevap vermiş üstte.

Şu DQ6'ya bir bakayım. Çok teşekkürler öneriler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanunal -- 14 Ocak 2008; 0:31:09 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozanunal

Yani Q6600 24" monitörden vazgeçebilicek kadar önemli diyorsunuz. Bir de 600 W'lık güç kaynağı yeter mi bu sisteme yoksa 700 mü yapmak lazımdır?

Edit: Arkadaş soruma cevap vermiş üstte.

Şu DQ6'ya bir bakayım. Çok teşekkürler öneriler için.

siz gidin bir bu LCD leri kendi gözünüzle karşılaştırın büyüklükleri konusunda,bence 19''yeterde artar bile ama 4 çekirdekli almak daha iyi benim şahsi düşüncem.
  • senın verdıgın sısteme 600watt fazla fazla yeter cunkı o sistem olcumlerde 540 watt max istio. Arkadasın dedıgıde dogru 24 ınç bi ekran (yani 66cm ) cok saçma olmuş sisteme bence 22 ınç alabilirsin.

Tavsıyemde: hp pavilion parlak ekran 22 inç monitörudur.her yerde 450 dolar+kdv bu biraz yuksek bi rakam ama ekran super bişey linkten bakabilirsin

http://www.sanalmarketim.com/urun/6299fe9fbfaa47b704127bfb69d64d1e/?liste&ref=%2Csxbiu%3A64%2Csxbia%3A66&sxsiti=fi-za&liste_tipi_yaz=Fiyat:%20Pahal%C3%84%C2%B1'dan%20Ucuz'a&sxpg=2

• En azından 22" Wide bir LCD almak istiyorum. (Yüksek çözünürlük film, oyun filan için) Biraz daha inceleyeyim ben.
  • quote:

Orjinalden alıntı: susturucu5000

senın verdıgın sısteme 600watt fazla fazla yeter cunkı o sistem olcumlerde 540 watt max istio. Arkadasın dedıgıde dogru 24 ınç bi ekran (yani 66cm ) cok saçma olmuş sisteme bence 22 ınç alabilirsin.

Tavsıyemde: hp pavilion parlak ekran 22 inç monitörudur.her yerde 450 dolar+kdv bu biraz yuksek bi rakam ama ekran super bişey linkten bakabilirsin

Benim bu 24" monitör de 485 $+KDV. 22" monitör fiyatının üstüne 40-50 dolar koyarak Full HD çözünürlüğüne geçmek bana gayet mantıklı geldi.

• Bu baktıgın ekranın kandelası dusuk kandele ekranda en önemli olan şeydir (Fizik bilgileri iyi olan biri bunu bilebilir) genelde kontrast oranına bakılır ama kandela daha onemlıdır. ((Kandela=250 cd/m2 gibi gisterılır senın baktıgın ekranda boyle)) Forumda bunun açıklaması yapılmış bakabilirsin benım sana tavsıye ettıgım ekranlarda bu 300 cd/m2 bu yuzden goruntusu daha ıyı. biraz araştır bu dedıklerımı 50 dolarlık bı fark var dıye 24 inçe kıtlenme derım sana cunkı ekran bılgısayarın en onemlı parçasıdır cunkı bır kere alınır sık sık degıştırılmez
  • susturucu
    samsunq 2ms ,, hp 5 ms
    samsunq tepki süresi bakımından üstün görünüyor ,, hp'nin samsunqtan üstün tarafları varmı peki tepki sürelerine gözardı edebileceğimiz??
  • oyun içinse %100 e6750 veya e6850 alman gerek ... para durumuna göre karar ver...
  • Ses kartı yok mu yoksa ben mi göremedim? Oyun,film için diyorsan mutlaka bir ses kartı almalısın x-fi gamer veya audigy2zs.Onboard işe yaramaz.E6750 yeterli olur çok rahat 3.0Ghz'e çıkıyor oc ile.450-500watt'lık bir psu yeterli olucaktır sana(sli yapmıcaksan).Bende 22" öneririm ama fiyat farkı az diyorsun o zaman al gitsin filmlerde rahat edersin .
  • quote:

Orjinalden alıntı: n1ghtfall

Ses kartı yok mu yoksa ben mi göremedim? Oyun,film için diyorsan mutlaka bir ses kartı almalısın x-fi gamer veya audigy2zs.Onboard işe yaramaz.E6750 yeterli olur çok rahat 3.0Ghz'e çıkıyor oc ile.450-500watt'lık bir psu yeterli olucaktır sana(sli yapmıcaksan).Bende 22" öneririm ama fiyat farkı az diyorsun o zaman al gitsin filmlerde rahat edersin .

ses kartına gerek yok asus p5-e wifi de 8xses var idare eder ;)
  • monitoru 22" yapıp psu'yi 600w ocz stealxstream yaparak işlemciyi daha iyi hale getibilirsiniz.
  • Kullanım tarzına gore degısır hp nın hdmi girişi var. Zaten 8ms den sonra gözle görünür bir fark yok. Görünüş açısından hp daha guzel o yuzden tavsıye ettım tabi herkezin zevki farklı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.