Şimdi Ara

27 dolarlık Bitcoin yatırımını unutan kişi milyarder oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 27 dolarlık Bitcoin yatırımını unutan kişi milyarder oldu 

Sanal para birimi Bitcoin hala çok fazla tartışılsa da kullanan kişiler ve kurumlar giderek artıyor. 3 Ocak 2009'da ilk Bitcoin'ler piyasaya çıkmaya başlarken bu dönemde 1 Bitcoin bir kaç kuruşluk değere sahipti. Aradan geçen yaklaşık 6 yılın ardından ise bugün 1 Bitcoin yaklaşık 423 dolar (1232 TL) değere sahip.

Norveç'li bir vatandaş ise Bitcoin'in ilk defa piyasada görüldüğü 2009 yılında 150 kroner (27 dolar) yatırım yaparak 5000 Bitcoin satın almış ve sanal paralarını öylece unutmuş. 2013 yılına geldiğimizde yaptığı yatırımı hatırlayan Kristoffer Koch isimli kişi bu kez de Bitcoin cüzdanına erişebilmesi için gerekli özel şifresini unutmuştu. Sonrasında şifresini hatırlamak için biraz çaba sarf eden Koch cüzdanına eriştiğinde ise hoş bir sürpriz onu bekliyordu. 2009 yılında aldığı 5000 Bitcoin'in değeri binlerce kez katlanarak yaklaşık 900 bin dolar seviyesine ulaşmıştı.

Kullanıcı bu miktarın Norveç'in başkenti Oslo'dan bir ev satın almak için yeterli olacağını belirtiyor. 2009 yılında yaptığı 27 dolarlık yatırımın onu ev sahibi yapacağı önceden söylense muhtemelen kendisi de inanmayacaktı. Bitcoinler bugün sanal ortamda ya da dünya üzerinde farklı ülkelerde bulunan ATM'ler aracılığıyla bozdurulabiliyor. Hatta hatırlatmak gerekirse Avrupa'nın ilk Bitcoin ATM'si İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kurulmuştu ve hala işlem yapmaya devam ediyor.

• Bana inandırıcı gelmedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz alip unutsak, aradan gecen seneler sonunda borclu cikardik

• Kötü yorum yapıp eksi alayım dedim artık o da olmuyor en büyük zevki aldınız elimizden :(

• Ucuz olaydı da alaydik simdi

• Geçmişe dönme şansım olsa evi böbreği satar bitcoin alırdım

• 900 bin dolar ile nasıl milyarder oluyor ? o parayla milyoner bile olunmuyor dolar kurundan

• 900bin ile milyarder olunmuyor
  • Yeni trendlere ufak da olsa yatırım yapmak gerek, kimbilir sonrasında bu arkadaş gibi zengin olunabilir..
    Mesela zenginler Kickstarter gibi sitelerde gelecek vaat eden projelere yatırım yapıp şirket hissesi sahibi olabilir, ileride hisseler artınca yatırımının karşılığını almış olur..
    Gerçi bizim insanımız günü yaşıyor yarınını düşünmüyor, o yüzden söylediklerimin Türk insanına pek bir faydası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: patren

900 bin dolar ile nasıl milyarder oluyor ? o parayla milyoner bile olunmuyor dolar kurundan

900.000 * 2.93 = 2.637.000.000 tl ediyor. bu rakam sanırım az geldi size. eski para ile eden değere hiç değinmek bile istemem. 250.000 tl lik 10 adet ev eder ve 9 tanesini kiraya versen 650 tl' den 5850 tl aylık gelir.

• adam para çıkartmış bizde çıkaralım turkcoin belli olmaz 10 yıl sonra katrilyoner oluruz :D

• milyonerdir o, milyarder olsa yerinde duramazsın. Gerçi milyoner olması da yerinde duramamak için yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 9 Aralık 2015; 20:48:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

quote:

Orijinalden alıntı: patren900 bin dolar ile nasıl milyarder oluyor ? o parayla milyoner bile olunmuyor dolar kurundan
    900.000 * 2.93 = 2.637.000.000 tl ediyor. bu rakam sanırım az geldi size. eski para ile eden değere hiç değinmek bile istemem. 250.000 tl lik 10 adet ev eder ve 9 tanesini kiraya versen 650 tl den 5850 tl aylık gelir.

Rakam kimseye az gelmedi, siz çarpmayı yanlış yapmışsınız. 900 bin doları olan adam neden on ev alıp dokuzunu 650TL'den kiraya versin onu anlamadım ben?

• quote:

Orijinalden alıntı: JerryDrake

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: patren900 bin dolar ile nasıl milyarder oluyor ? o parayla milyoner bile olunmuyor dolar kurundan
    900.000 * 2.93 = 2.637.000.000 tl ediyor. bu rakam sanırım az geldi size. eski para ile eden değere hiç değinmek bile istemem. 250.000 tl lik 10 adet ev eder ve 9 tanesini kiraya versen 650 tl den 5850 tl aylık gelir.

Rakam kimseye az gelmedi, siz çarpmayı yanlış yapmışsınız. 900 bin doları olan adam neden on ev alıp dokuzunu 650TL'den kiraya versin onu anlamadım ben?

boş gezenin boş kalfası olunca doğru ne gerek var 900 bin dolar ömür boyu yeter gider :) alternatif çok var ama adam ev almayı hedefleyerek düşününce sonuç bu herkesin farklı bir harcama sitili var ben o kadar dar düşünmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_flood -- 9 Aralık 2015; 21:48:34 >

• güzel,bizdede arsalar öyle olabiliyor zamanla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi insanlar bu haberleri görünce muhtemelen Bitcoin almak isteyeceklerdir. Bu durum Bitcoin'in fiyatını arttıracaktır. Yani hala Bitcoin mantıklı bir yatırım gibi görülüyor. Ama geçmişteki dalgalanmalara bakınca güven vermiyor her an her şey olabilir. Riske değmez bence. Çok paranız varsa alın ama :D
    Ayrıca bu tür haberler gerçeği yansıtmıyorda olabilir. Sırf Bitcoin'e değer kazandırmak amaçlı olabilir.

• yuh bizde bitcoin atmsi mi var valla şaşırdım.

• Bitcoin reklamı yapılıyor sanki bu işe girin ilerde çok değerlenecek gibisinden :/

• black_flood kullanıcısına yanıt
    Çok ama çok kötü bir mantık. Ülke olarak millet olarak bu düşünceye sahip oldukça sıçrama yaşanması mümkün değil. Bak benim o kadar param yok ama mühendisim ve aylık kazandığım para senin "hayal" ettiğinden daha fazla. Yani büyük parayla yapmayı hayal ettiğin en büyük şey iyi bir mühendisin maaşından azsa burada bir sorun var demektir. Hedef olarak 1 milyon dolar sahibi olmak yerine iyi bir mühendis olmayı tercih etmelisin...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: patren

900 bin dolar ile nasıl milyarder oluyor ? o parayla milyoner bile olunmuyor dolar kurundan

900.000 * 2.93 = 2.637.000.000 tl ediyor. bu rakam sanırım az geldi size. eski para ile eden değere hiç değinmek bile istemem. 250.000 tl lik 10 adet ev eder ve 9 tanesini kiraya versen 650 tl' den 5850 tl aylık gelir.

900.000 * 2.93 = 2.637.000 eder üç sıfır fazla koymuşsunuz. sonuçta en fazla milyoner olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.