Şimdi Ara

256bit gddr3 ram'li kart mı 128 bit gddr4 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ati radeon 3xxx serisi bi kart almayı düşünüyorum. 128/256 bit meselesi nedir tam bilmiyorum. Yani işlemcinin ram ile haberleşme debisi ama gpu'nun grafik ram'iyle mi sistem ram'iyle mi, kartın ram'inin cpu'yla mı, sistem ram'inin kartın ram'iyle mi bilmiyorum. Benim gençliğimde belirtilmiyordu yani bu opsiyon. Voodoo3 vardı resmen süpürmüştü piyasayı hey gidi. Neyse bu bit ile ifade edilen tam olarak nedir? 128/256 bit olması ne derece önemlidir? Tüm diğer değişkenler sabit olmak kaydıyla, siz olsanız 128bit + gddr4 ram'i olan kartı mı yoksa 256bit + gddr3 ram'i olan kartı mı alırsınız? Neden? Lütfen sorunun cevabını bilenler cevaplasın, anket değil bilgi arıyorum.

• Tavsiyem 256bit olanıdır.

Veri Yolu: Veri yolu kart üzerindeki bileşenlerin birbirleri ile etkileşim hızlarını belirler. Bit cinsinden ifade edilen veri yolu hızı ne kadar yüksek olur ise performansa katkısı da o kadar fazla olacaktır. Eski ekran kartlarında 64bit olan veri yolu günümüz standart kartlarında 128bit, performans kategorisinde ise 256bit’e kadar ulaşmıştır ve 384,448,512bit'e kadar yükselmiştir.
  • Kesinlikle 256 bit tercih edilmeli
  • Tamamdır çok teşekkür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.