Şimdi Ara

2465 TL Amd Ryzen 5 3600 MPK 3.6Ghz 32Mb Am4 7Nm Amd İşlemci Kutusuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.059
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Intel i5-11400F in 2500 tl ye satıldığı yerde Amd Ryzen 5 3600 nedir Allah aşkına

• bjkyener kullanıcısına yanıt

Anakart fiyatları.. Bence en doğrusu i3 12100 almak esas i5 11400 den daha performanslı.

• bjkyener kullanıcısına yanıt

ucuz 500 liralık anakarta takabiliyorsunuz. halihazırda mevcut a320, b350-450 anakartlarınıza takabiliyorsunuz. daha ne olsun 2465 TL Amd Ryzen 5 3600 MPK 3.6Ghz 32Mb Am4 7Nm Amd İşlemci Kutusuz 

• 1 YIL SONRA 7000 MB SSD ALIYORSUN 2000 MB HIZINDA ÇALIŞIYOR DİĞER DONANIMLARDA EKRAN KARTI, USB 3.2 GEN2X2, USB 4.0 ...

• Smallman hiç duymadım güvenilir midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağlam firma daha önce defalarca alış verisim oldu yıllar içinde sorun yaşamadım ama farklı tecrübeleri olan olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin olmak için aradım ve ürünün fansız olduğunu öğrendim. Bu durumda "mpk" ifadesinin yanlış olduğunu "tray" ürün sattıklarını aktardım. Bilginiz olsun.

• Haklısın... Birçok kişi bu noktayı atlıyor. Bütün parçalara abanıyorlar sonra anakartı en düşük alıp performans bekliyorlar. Bu işin en temel kısmı anakarttır.

• magi34 kullanıcısına yanıt

Aslında en temel bileşen güç kaynağıdır. Stabil olmayan bir güç kaynağı diğer parçaları da bozar.

Anakart ise yettiği kadar alınması gereken bir parçadır. 10 bin liralık sistemde 2 bin liralık anakart aşırıya kaçmaktır. 65W işlemci için ne kadar iyi bir anakarta ihtiyaç olabilir zaten.

Ayrıca Ryzen 3600 işlemci ve orta seviye bir ekran kartı takacak kişinin pci-e 4.0 gibi oyun performansına getirisi %1-2 olan şeylere ekstra para harcaması saçmalıktır. İnsanların çoğu sata ssd'den en hızlı nvme ssd'ye geçse bile aradaki farkı hissedemez. Günlük kullanımda veya oyunlarda farkedebileceğiniz bir fark yok. Çok daha komplike işlerde fark ortaya çıkar. 10-12 bin liralık sistemde adam bunları zaten yapmayacak, asıl amaç oyun oynamak. 2000mb değil 500mb/s ssd bile fazlasıyla yeterli.

Bütçe dostu bir sisteme binlerce liralık ssd takabilsin diye bütçesini zorlayıp ekstra anakart alması mantıksız.

"Budget" sistemlerde gözden asıl kaçırılan nokta budur.

• Doğrudur benim demek istediğim Ülkemiz de anakart gereksiz birşeymiş gibi bakılıyor.. Hani nerden çıktı bu parça ne güzel diğerlerini almıştık :) Ayrıca iyi anakart alırsan ileriye yönelik upgrade yapabilirsin.

• bitmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.