Şimdi Ara

245.000 km megane 2 alınır mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
11.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seckinsahin

quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanHollandalı

Kardeş donanımı az olsun kilometresi düşük olsun,işlerin yerinde gitsin daha sonra illaki arabanı yenilersin.

valla dostum bu 3. arabam olacak. sana arabalarla ilgili akışımı yazayım

kredi çekip 2014'ün kasımında megane 3 expression aldım. 35.500 tl

sonra yazın paraya sıkıştım (medya sektöründeyim ve yaz demek bizde işsizlik demektir en az 2 ay) sattım megane'ı. gittim 24500tl ye 2005 model 307 aldım

2 hafta önce de 307 mekanik arızası çıkartmaya yüz tuttu. ustam bu araba en az 2000tl masraf çıkartır. satsan daha iyi dedi. 23500tl ye sattım.

yani anlayacağın herkes gibi model yükseltemedim. hatta model düşürdüm.

böyle olunca insan donanımlı bir araba binmiş olmak istiyor. 2006 modelin donanımlısından ne olur? yine de düz arabadan iyidir. bir sunroof göremedi bu fakir :))

Anladım hocam ama hayat illaki bizimde yüzümüze gülecektir bir gün inşallah.

Arabanın dıştan görünüşü güzelmiş ama yanlış anlama Renault markasını küçük görmüyorum,bende de Renault Clio var memnunumda kolay kolay da laf ettirmem yani aracımada kullandığım markayada:) Belirli bir seviyeden sonra motor yeme sorunu olabiliyor. Ama oldukça ekonomik araçlar iyi bir tercih olur marka olarak. Ben olsam sizin yerinizde kilometresi biraz daha düşük araçlara yönelirdim. Pek full araç düşkünlüğüm yok ayağımı yerden kessin yeter hesabı yani benim ki :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• motor ömürleri sandığınız kadar düşük değil arkadaşlar her motor en az 1 milyon km yi zorlamak için yapılır. %70 te bu olsa gerek 400 bine kadar kullanırsınız tahminimce araca iyi bakılmış boyası için falan kalbinizi dinleyin istiyorsanız aracı yakından inceleyin motoruna bakın fakat bana kalırsa alınır ama fiyatı 21 civarlarına çekmeye bakın derim. malum megane 2 diyince millet mercedes kalitesiyle görülüyor.
  • direksiyon değişmiş, tampon değişmiş, yaylar kesilmiş yada değiştirilmiş.
    Aracı baktırın içinize sinerse alın bence, donanım olarak yok yoktur. Normalde bu modelde CC var ancak bu araçta yok. Sunroofa ve camlara iyice bakın, kontrol edin. Eğer almaya karar verirseniz aracı bol suyla yıkatın, sunrooftan sızıntı var mı dikkat edin.
  • Volvo bak hocam 2000-2003 s60-s80 dolu araç bulursun bir sürü koltuk ısıtmasına kadar olur, İstanbul'da sorun olmaz zaten bakımdı ustaydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun. Çok ilgilendiniz yardımcı oldunuz.
    Bugün 3 araç baktım.
    Once megane'dan bahsedeyim.
    Araç kesinlikle çok yakışıklı araç. Arkadaşımla gittik. Onun aracı da megane 3 coupe. Bana şunu dedi. Arabaya binip gittiğinde namissiz buldu arabayı dedim. Hatta benim arabayı satıp böyle bir megane alayım mı diye sordum kendime dedim dedi. Çok yakışıklı ama araba dökülüyor. Arabaya bindim kullanmaya başladım 10 sn sonra adama "Abi araba 250 bin de olduğunu şimdiden hissettirdi" dedim. Sunroof çalışmıyor. Araba her yerden dökülüyor. Camlar zor açılıyor. Direksiyon titriyor. Motor üflüyor. Kapılar neredeyse açılmıyor. Arabanın rengi solmuş. Yani daha detaylı anlatmak isterdim ama uzun uzun yazıp sizi sıkmak istemiyorum. Araba bitik. Kesinlikle yüksek km araç alınmaz. Aman diyeyim çok çok ucuza denk gelmezse almayın.

Sonra 2006 307 baktım. Temizdi ama önden galiba kazası var. On kaput değişmiş. Toplam hasar 3.000 tl çıkıyor. Kayıtta. Adam ufak Bise var dedi. Ama 24 ten aşağı inmiyor.

Bir tane de c4 baktım. Çocuğun durumuna da çok üzüldüm. Araba bitmiş. 24500 ten 20 ye bıraktı. Ama almam. Arabanın her yeri dökülüyordu. Çocukta belliki sıkışmış işten çıkarmışlar kredi borcu falan var. Benim daha önce yaşadığım şeyleri yaşıyor. Çok üzüldüm ama arabası alınacak gibi değildi.

Hala araç arıyorum. Yardimlariniza ihtiyacım var. Hepinize çok teşekkür ederim. Eksik olmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• A.B.D(azimBora) kullanıcısına yanıt
    Dostum tek kapı araba alamam. Babam sığmıyor :) artı evleniyorum yakın zamanda. 2. Babamıza oldukça iri :)

• staidmcgun kullanıcısına yanıt
    Dostum bu araca baktım aklımda ama donanım namına hiç birşey yok diye es geçmiştim. Yarın bi arayayım

• quote:

Dostum bu araca baktım aklımda ama donanım namına hiç birşey yok diye es geçmiştim. Yarın bi arayayım

İlanda "Aracın hasar kaydı vardır" yazıyor. Ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama bu ifadeden aracın pert olduğunu sonucunu çıkarıyorum.
  • quote:

Dostum tek kapı araba alamam. Babam sığmıyor :) artı evleniyorum yakın zamanda. 2. Babamıza oldukça iri :)

sana baya araba önerdim aralarında dizel 2008 hyundai flnda vardı bütçen az abicim ya eski model donanımlı ya yeni model boş olacak.
  • gripin518 kullanıcısına yanıt
    Benimde aklıma geldi ama bazen ne dedikleri belli olmuyor. Rakam yüksel olunca da böyle yazıyorlar. Ama ağır ya da pert çıkmıyor. 3 gündür 80-90 tl hasar sorgulamaya vermisimdir.

Doğru söylüyorsun. Zaten kriterlerim beni zorluyor. Bugün 6 saat araba baktık. Valla yoruldum. Artık ya hasar kaydı yüksek ama yeni araba alcam ya da eski ama kayıtsız. Artık ikisi de gözümde eşit seviyede. Kullandığımdan tatmin eden ilk arabayı alacam. Bu haftasonu da arabasız geçecek. 😄😄

• seckinsahin kullanıcısına yanıt
    Kadıköy'de oturuyorum buranın halkını bilirim bak bu ilan sahibini tanımam etmem ama istediğin tarzda özellikleri olan donanımlı eski bmw bence aralarında ki en iyi seçenek hem yeni evleniyorsun yeni babamızı da bir bmw ile alırsan memnun kalır gibime geliyor sana öneririm aynı fiyat aralığında punto flnda bazı şeyler vardı kalitesi adı yeter.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-bmw-318.i-otomatic-287128680/detay düşün bu arabayı bir kardeşin olarak tavsiyem.

• Kuzende 170binde dci megane var suana kadar sıkıntı çıkarmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

dci motor bu kilometrede yüzü toprağa bakar ,alınmaz masrafı çok olur,multijet olsa olabiirdi.

Piyasada tonla 700bin km devirmiş dci taksi var arkadaşım. Multijette iyidir dci da hdi da, bu tamamen aracın nasıl bakıldığı ve kullanıldığı ile ilgilidir. Zamanında kullandığım alfa 159 1.9 jtdm canımızı okudu ama aynı motorla sorunsuz 500bin km yapanda var.

• Emre4748 kullanıcısına yanıt
    Haklısın. Yalnız insanlara göre değişen kriterler veya çıtalar var. Alfa hastası bir adamla konuştum adam laf söyletmiyor. Diyorki,Doğru haklısın alfa kullanan sanayiden çıkamaz, yolmalik kaz gibi bakarlar sana. Ama alfa'yi kullanırken bunları unutursun.
    Şimdi bu adama göte alfa motoru en iyi motor. Ama alanın başı beladan kurtuluyor.

Ben asla Peugeot a bilmezdim. Ama araba 2005 yılının motoru olmasına rağmen yakıt tüketimi çok iyiydi. 19 krs lara gelmişti.

Uzun km konusu biraz farklı. Tabi ki her marka uzun km yapacak motor üretiyor ama bunun için bir sürü önemli faktör var. Dün baktığım aracın üstünde titresimden duramadım. Bagaj kapağını açıp bakayım dedim bagaj kapağı bile araç rolantideyken tirtir titriyor.

Ve kullanan adamlara baktım da aracın neler yaşadığı az çok tahmin ettim. Çoluk çocuk

O yüzden nasıl ve hangi şartlarda kullanıldığı motor ömrünü belirliyor. Dci olsun multijet olsun tdi olsun.

• İyi bir rakama c4 buldum. Hasar kaydi da yok denecek kadar az. Biraz netlestireyim alinabilecekse sizle de paylasicam aracı. Bir on görüşme yapayım telefonda

Dostum çok sağol. Vakit harcamışsin. Da Kanka çok eski değil mi ya 😄😄

• Sizin ilacınız 1.6 benzin-lpg accent admira güvenlik paket. Diğerleri macera olur.

• arkadaşlar şu arabayı buldum ama fiyat çok yüksek yazılmış...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-1.6-hdi-110-hp-287432423/detay/
  • Almera 1.5 tekna bakabilirsiniz. Tüplü. Katır gibi sorunsuz. Donanımıda internette yazıyordur. Araştırabilirsiniz
    Beğenirseniz temizi bulunur o paraya.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.