Şimdi Ara

24 yaşında hukuk?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
4
Favori
3.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evvet gencolar soru başlıkta. 23 yaşında matematik bölümünde okuyan(!) okulunu uzatmış, bu noktaya kadar nasıl geldigini bilmeyen, okuduğu bölümden zerre zevk almayan, derslerinde çok çok zorlanan, mezun olma ihtimali her geçen gün düşen bir garip kulum.

obp düşük (72) olduğundan diş için kasmaktansa hukuk fakültesini daha kolay kazanabilecegimi fark ettim. Fakat bölümü bırakmaya değer mi? 24 yaşında hukuk fakültesine başlanır mı? Bu konunun yeri burası mı? Hiçbirinden emin degilim ama yine de görüşlerinizi bekliyorum.

Not: Matematik pişmanlıktır...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence matematik değil bilinçsiz seçim pişmanlıktır, matematik yazmışsınız diş denesem diyorsunuz yok o olmaz hukuk deneyeyim. bence ilk olarak gelecekte ne yapmak istediğinize karar verin nacizane tavsiye

• Hocam farkındayım ikisi de çok uçlarda ama artık diş tıp dışında mfden bi bölüm istemiyorum, onları kazanmak bu obp ile zor görünüyor yoksa sağlık istemedigimden degil. Gidip de bu saatten sonra mühendislik yazmam. Okulu bırakıp sınava hazırlanırsam hangi bölümler bana uygundur diye düşünüyodum, okul hayatım boyunca da hiç hukuk istemedim zaten sayısaldım, neyle alır nasıldır sıralamaları hiç bilmiyodum ama bir bakayım dedim, rahat da kazanılıyormuş obp mfdeki kadar atmıyor, matematigim zaten lise mufredatı için yeterli. Sonra acaba? dedim ve burada konu açtım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Matematik okuyorsanız herhalde ayt matematikte fulle yakın çıkarırsınız belki de full gidin ayt fen çalışın biraz da tıp diş kazanırsınız nişantaşı üni yazın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hocam nişantaşı üni yazmışsınız trollediniz mi naptınız yoksa bir şey mi kaçırdım? obp sayısalda ciddi fark yaratıyor, bizim zamanımızda yoktu temel lise falan hocaların da eli kıttı. obp geri atar diye biraz kaçıyorum sanki onlardan. bir de şimdi hukuk göz kırptı ama bu alan nasıldır hiç bilgim yok. aklıma yatar da kasarsam matematigimden dolayı iyi bir okulda hukuk okuma şansım olur. tıp ve dişte yaşın bir önemi yok da hukukta var mıdır acaba? düşünmekten kafam çorba gibi oldu ama ne istemediğimden fazlaca eminim; matematik ve mühendislik.......... 

• Başlanır.

• helixSNAA kullanıcısına yanıt

hocam 4 yıl uzatmadan+1 yıl staj. değer mi sizce 24 yaşında başlamaya? uzatmadan bitirilir mi? şimdi benim ilk bölümüm matematik olduğundan ve çok güzel sıvadıgımdan dolayı çalışsam da bir şey başaramayacagım, okula başladıgımda uzar bitiremem hissine kapılıyorum. ama matematikte kalmak da çok zor.

• hemoglobinz kullanıcısına yanıt

Hukuk fakültelerinin 5 seneye uzadığını söyledi Cumhurbaşkanı. Mevzuat düzenlemesi geldi mi bilmiyorum ama 5 sene okuyabilirsiniz. 1 sene de staj 6. Stajda para kazanabilirsiniz ama genelde 3 kurus zor kazanır ortalama olarak mezunlar.

Değer mi? Kişiden kişiye göre değişir. Siz ne istiyorsunuz? Hukuk okumayı istiyorsanız, ileride hukuk mesleği yapmak istiyorsanız geç değil. Benim üniversitemde 40 yaşlarında kişiler var hukuk okuyan.

"ilk bölümüm matematik olduğundan ve çok güzel sıvadıgımdan dolayı çalışsam da bir şey başaramayacagım, okula başladıgımda uzar bitiremem hissine kapılıyorum."

çalışırsanız olur, ne mallar geçiyor niye olmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helixSNAA -- 23 Haziran 2021; 22:8:19 >
  • Hukukta tıp kadar zor hocam tıp okumadım ama hocalarımız hep öyle söyler tıp kadar zor matematiği olmayan hukuk okuyamaz

• ben 23de hukuk bırakıp bilgisayara başlamıştım bence değer sevmediğin başarılı olamayacağın bir işi hayatın boyunca yapmaktansa 35 40 yıllık iş hayatına 5 yıl geç başlarsın o kadar.

• Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt

hocam bende lisans düzeyindeki matematik sıkıntı, lise düzeyi degil 

Trol değil hocam tıp seviyorsanız ve doğuya iç anadoluya gitmek istemezseniz İstanbulda herhangi bir tıp seçin

• valla hocam kafam çok karışık ben sanırım ne istedigimi bilmiyorum. bir de öğrenilmiş çaresizliğe batmışım onu fark ettim, o yüzden her şey gözüme zor görünüyor. @helixSNAA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hemoglobinz -- 23 Haziran 2021; 22:34:29 >
  • hocam isci-emekli cocuguyuz be :)

• double or nothing kullanıcısına yanıt

hukuk fakültesini neden bıraktın hocam? bilgisayarı bitirdin mi? okuyorsan veya bitirdiysen, ünide aldıgın matematik derslerini de hesaba katarsak hukuk mu daha zor yoksa bilgisayar mı?

Ben de isci cocuguyum hocam demek istediğimi anlatamadım sanırım

Nişantaşı üni sanırsam bu sene ilk tercihlerini alacak. Yani puanı diğer hazır ünilere göre düşük olur %100 burslunun.

• ne kadar düşük olursa olsun tam burslusunun devletteki son tıbbın gerisinde olacagını sanmıyorum. zaten özel üni hic düsünmem bi de sınava bu yıl girmiyorum seneye icin konusuyorum:D

• matematik bölümünde kaçıncı yılınız hocam kaçıncı sınıftasınız

• jiijii kullanıcısına yanıt

5.yılım hocam, alttan aldığım derslerimle beraber sürünüyorum

hocam en azından bölümü bitirip öyle hukuğa geçseniz daha iyi olmaz mı bunalma miktarınız o kadar mı yüksek 5 yıl vermişsiniz bölüme en azından bölümü bitirdikten sonra özel ders falan verirsiniz hem çalışıp hem hukuk okursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiijii -- 23 Haziran 2021; 22:57:14 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.