Şimdi Ara

24 Saat Çalışacak PC !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Çalıştığım İş Yerinde 24 Saat Boyunca Toza, Voltaj Düşmesine vb.
    Fiyatı Önemli Değil Sorunsuz Çalışan Bir Sistem Önerebilirmisiniz...

• Sistemin amaci nedir?

Ne iş yapıcak?
  • sistemin amacı hastanede veri tabanı programı çalışıcak sadece görselliğe gerek yok ama toz çok fazla oluyor voltaj düşmeside tabikide..
  • Toz için bir kabin yaptırabilirsiniz(server kabinleri).Voltaj dalgalanması içinse UPS alırsınız olur biter.Stabilite için IBM,DELL,HP gibi firmaların server çözümlerine bakmanızı tavsiye ederim.Para sorun değil demissiniz nesolsa!!
  • server kasayı koymak mantıklı gelmiyor ... üstelik yer sıkıntımız mevcut kabinde saçma olur... sadece nasıl diyim psu güçlü işlemci ısınmasın kapanmasın ...
  • hp,dell,ibm hazır sistem önerirseniz çok daha iyi olur...
  • bak ne yap biliyomusun;

Kasa alma derim, 3 ghz amd işlemci al phenom II, 4-8 gb ram al soğutuculu, 1000 watt power al, 100-150 lira verip ups al (ki voltaj düşmelerinde sorun olmasın), 1 tb 32mb cache 'a sahip hdd al.

git bi mobilyacıya, akartın sığabileceği bi küp yaptır, demir köşeli olsun tahta falan değil, perdeciye git ince bi perde al, sardır, kasa o olsun, gerçekten bak, perde kolay kolay toz gerçimez, bütün sistem onun içine sığsın, altı full demir olsun orda dursun, kasanın bulunduğu odayada kasaya doğru klima açtır 0 derece... takır takır çalışır, basit salakça bi fikir olabilir ama dediğimi iyi düşün, yada ben kasalı olsun istiyorum dersen, yan kağaı full 23 cm fanlı kasalar var, onlardan alabilirsin, yada gidersin sanayiye lazer işi yapan ustalara, sağı solu altı üstü fan sığdırırsın, korursun tozlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vefaayvaoglu

bak ne yap biliyomusun;

Kasa alma derim, 3 ghz amd işlemci al phenom II, 4-8 gb ram al soğutuculu, 1000 watt power al, 100-150 lira verip ups al (ki voltaj düşmelerinde sorun olmasın), 1 tb 32mb cache 'a sahip hdd al.

git bi mobilyacıya, akartın sığabileceği bi küp yaptır, demir köşeli olsun tahta falan değil, perdeciye git ince bi perde al, sardır, kasa o olsun, gerçekten bak, perde kolay kolay toz gerçimez, bütün sistem onun içine sığsın, altı full demir olsun orda dursun, kasanın bulunduğu odayada kasaya doğru klima açtır 0 derece... takır takır çalışır, basit salakça bi fikir olabilir ama dediğimi iyi düşün, yada ben kasalı olsun istiyorum dersen, yan kağaı full 23 cm fanlı kasalar var, onlardan alabilirsin, yada gidersin sanayiye lazer işi yapan ustalara, sağı solu altı üstü fan sığdırırsın, korursun tozlardan.

şakacı şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakani -- 19 Ocak 2010; 16:00:42 >

• sen bilirsin umrumda değil nasıl bi pc aldıgın sadece öneride bulundum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.