Şimdi Ara

23 YAŞINDA ÖSS'YE HAZIRLANILIR MI? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
3.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • okumanın yaşı yoktur Kemal Sunal 56 yaşında mı ne bitirmişti. bizim üniv. sınıftada 31 yaşında bir abla var bence hiç ayıp değil sen gir
  • bizim ünide ilk sınıftayken 27sinde bi elemanda vardı yeni kayıt.. bide hamile bir kızda vardı o ayrı konu
  • niye hazırlanılmasın bende hazırlanıyorum. hadi hayırlısı , başarılar
  • Orjinalden alıntı: snsnc

Orjinalden alıntı: jnc

Orjinalden alıntı: WinPeAcE

Temmuzda güzel bir yere girmiş olarak göreceksiniz hepiniz sağolun

hort

• Temmuz gecti girdin mi? Güzel bir yere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peja -- 16 Kasım 2006; 19:43:33 >
  • Benim gittiğim dersanede 27 yaşında abi var adam acayip anlıyo konuları zamanında imkan yokmuş ama şimdi öle bi test çözüyoki görcen 23 yaşda bişeymi buna bakanda allahisen yaa
  • bizim sınıfta 45 yaşında evli iki çocuk babası adam vardı.ama bu yaşta ben olsam bu sınava girmem.Zaten 4 sene birşey öğretmiyorlar doğru dürüst.İşine yaramayacak çoğu.işe başlayınca öğreniyorsun.doğru bildiklerinde uygulanmaz işte.üniversiteyi bitirince yaşın olcak 31.özel sektör zaten sakat.memurluk kıt kanaat.
    Milyonlarca insan türkiyenin her bir köşesine gitmek için can atıyor kpss de.Zor hayat kurmak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: irish

Buna kendimden örnek versem tam yerinde olur.Ben 79 luyum.Lise bittikten sonra üni.yi kazanamadım.2000 senesinde askere gittim 2002 de geldim.baktım olacak gibi değil ve sana gelen şevkle 2003 öss ye girdim.dersaneye de gittim.Ama kazanamadım.Tekrar girmek istiyordum ama ailem ve çevrem buna karşı çıktı.Ben de hem bir işte çalışıyordum hem de akşamları dokuz eylül üniversitesi hukuk fakültesinin çalışma salonunda aldığım final dergileri ile sınava hazırlanıyordum gizli gizli.Ki o salona öğrenci dışında girmek yasaktı.sınava 3 ay kala işi bıraktım ve aileme de söyledim sınava gireceğimi.artık yapacak birşeyleri yoktu.Mecbur destek vermek zorunda kaldılar.Son 3 ay sıkı bir çalışma ile netlerimi arttırdım.Öyle ki matematik 25 lerde dolanırken 2 hafta içinde 40-45 çıkarmaya başlamıştım.Dersaneye gitmeden hem de.Ve bu çalışmanın eseri olarak dokuz eylül sınıf öğretmenliğinde okumaktayım.Dediğim gibi 79 luyum.Ama sınıfta 77 li bir arkadaş daha var.Demek oluyor ki geç kalmış değilsin.Erken bile.

''Ama sınıfta 77 li bir arkadaş daha var.Demek oluyor ki geç kalmış değilsin.Erken bile'' hayır demekki ikinizde geç kalmışsınız. sınıfın yaş ortalaması 21 ise ve sen 22-23 yaşında isen o olaya geç kalmışın demektir. sınıftaki bir tane 77 li ile kendini avutma.

• quote:

Arkadaşlar acayip bir şevk var içimde sizce yapılırmı?Geç kalınmışmıdır?

benim çevremde 35 yaşında olup hemde çalışıp okuyan insanlar var bunlar telekomda çalışıyorlardı okullarını bitirim çalıştıkları şirkette müdürlüge kadar yükeseldilr ve emekli maaşlarına kadar bu yansıdı ,şimdide bir arkadaşım 41 yaşında mali müşavirligi bitirdi paraya para demiyor okumak yükselmek çok güzel toplum içinde saygı görüyorsun hemde gelirin artıyor etiket önemli
    okumanın yaşı yoktur yeterki okumayı iste
  • bence hiç kendini yorma zaten moruklamışsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronaldinho_u.k

bence hiç kendini yorma zaten moruklamışsın

Bence sende üniversiteye girmemişsin ve dersleri sevmiyorsun.Ayrıca bu lafı söylemek yürek ister...Lise mezunlarını görüyoruz sokaklarda inşaatda çalışıyorlar.Ona git sor bakalım.O da o yollardan geçti büyük bir ihtimalle ve sorduğunda keşke o günler geri gelseydi derler...Nüfus artıyor iş imkanı zaten az.Üniversite bitirmeyene kolay kolay ekmek yok Üniversite bitiyosan bile iyi bir üniversiteyi bitirmelisinki geleceğin garanti olsun

Bence senin baban çok zengin (Yanlış anlamayın)

• bende 16 yaşındayım.hazırlansammı hazırlanmasammı die düşünüom.ama büyük ihtimal hazırlanacam.ayıptır sölememesi kafam basıyor derslere.bi de teknik lise olunca.kazanmamak zor ztn.
  • baba sayısalcı olacamda biyolojiyi anlamıyorum fizik kimya mat.süper ama biyoloji basmıyo kafaya.Bu gidişle EA olucam ama ordada Edebiyatı hiç anlamıyorum.Ne yapçamı da bilmiyorum
  • ya kusura bakmayın arkadaşlar o lafı ben yazmamıştım arkadaşım yazmış yaaa pardon
  • quote:

Arkadaşlar acayip bir şevk var içimde sizce yapılırmı?Geç kalınmışmıdır?

geç kaldığın yok kardeş. bizim sınıfta 27 yaşında ünive başlayan bi abimiz vardı. ayrıca 25 yaşında 3 kişi vardı. çok normal.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tibi

quote:

Buna kendimden örnek versem tam yerinde olur.Ben 79 luyum.Lise bittikten sonra üni.yi kazanamadım.2000 senesinde askere gittim 2002 de geldim.baktım olacak gibi değil ve sana gelen şevkle 2003 öss ye girdim.dersaneye de gittim.Ama kazanamadım.Tekrar girmek istiyordum ama ailem ve çevrem buna karşı çıktı.Ben de hem bir işte çalışıyordum hem de akşamları dokuz eylül üniversitesi hukuk fakültesinin çalışma salonunda aldığım final dergileri ile sınava hazırlanıyordum gizli gizli.Ki o salona öğrenci dışında girmek yasaktı.sınava 3 ay kala işi bıraktım ve aileme de söyledim sınava gireceğimi.artık yapacak birşeyleri yoktu.Mecbur destek vermek zorunda kaldılar.Son 3 ay sıkı bir çalışma ile netlerimi arttırdım.Öyle ki matematik 25 lerde dolanırken 2 hafta içinde 40-45 çıkarmaya başlamıştım.Dersaneye gitmeden hem de.Ve bu çalışmanın eseri olarak dokuz eylül sınıf öğretmenliğinde okumaktayım.Dediğim gibi 79 luyum.Ama sınıfta 77 li bir arkadaş daha var.Demek oluyor ki geç kalmış değilsin.Erken bile.

''Ama sınıfta 77 li bir arkadaş daha var.Demek oluyor ki geç kalmış değilsin.Erken bile'' hayır demekki ikinizde geç kalmışsınız. sınıfın yaş ortalaması 21 ise ve sen 22-23 yaşında isen o olaya geç kalmışın demektir. sınıftaki bir tane 77 li ile kendini avutma.

Kendimi avutmuyorum...Birçok 80 li arkadaşta var...
    ben gayet mutluyum.. 3. sınıftayım....dün memurluk atamam da oldu.. şimdi hem okuyup hem çalışacağım....

• hayatta planlanmış eylemler için hiçbirzaman geç değildir kardeşim.. hele bunun sonunda senin mutluluğun rahatın ve huzurun olucaksa hiç değil.. bak arkadaşım burda buşekilde birçok insan bulabilirsin sana benzer.. bence burda yazılan tecrübeler sana ilham ve gaz kaynağı olucaktır, öss hazırlanmanı tavsiye etmek biryana sana össye hazırlanırken burda dostlarının sana yazdığı yazıları haftada bir okumanı tavsiye ederim... ben liseden sonra 4sene öss ye girdim, 85liyim yani şuan 21yaşında.. ve 18yıllık ilkokul ortaoklul ve lise hayatımda hiçbirzaman ne takdir nede teşekkür alabildim.. normal bir gencin ilkokul ve lise yılları 11 yıl sürer ama benim 12 yıl sürdü çünkü orta2de okadar tembeldimki 10zayıfla sınıfta kaldım.. LGS de hiçbir başarı alamadım rezil oldum çevremdeki arkadaşlarıma die düşündüm.. kendi mahallemdeki kıytırık bi düz liseye bile girebilmek için taa kimleri devreye soktum, müdürde haklı ortaokuldan 2,79 luk diplomayla kim alırki? lisede hiç dershaneye gitmedim notlarımda öle iyi sayılmazdı ama lise bittikten sonra ümitsiz vakka görünsemde ben tıp okucam die inat ettim.. okuldan 63 gelmesine rağmen.. ilsene girdim olmadı yapamadım az puan aldım çok çalıştım ama kısmet olmadı işte. 2.sene yine aynı tablo başaramadım o sene düşündüm mutluluğumu aramaya devammı etmelimiyim yoksa sadece üniversiteye girmek için herhangi biryere girip okumalımıyım die.. ilerde keşke demek yerine bugün 1yılımı veririm şansımı denerim dedim.. tekrar başladım hazırlanmaya zorladım zorladım ama 4-5binlik sırayla tıp eczacılık gibi yerleri kaçırdım ama hiçte mutsuz değilim enazından şansımı denedim.. bugün istanbul teknik üniversitesi - petrol ve doğalgaz mühendiliğinde okuyorum ve hazırlıktayım henüz arkadaşlarım bende 4-5yaş küçük.. biliyorum tıptan sonra alakasız bi bölüm ama bunuda isteyerek ve araştırarak yazdım sonuç olarak şunu demek istiyorum sana mevkin pozisyonun durumun ve şartların ne olursa olsun lütfen pes etme.. dikkat et insanlar hayatları boyunca yaptıkları engüzel şeyi hep darda kaldıkları sıkıştıkları zaman yapmışlardır sende şansını denemelisin.. olur veya olmaz kısmet.. umarım öss senin hayattaki mutluluğun başlangıcı olur.. dualarımız seninle..

• quote:

quote:

quote:

ben gayet mutluyum.. 3. sınıftayım....dün memurluk atamam da oldu.. şimdi hem okuyup hem çalışacağım....

ben 23 yaşındayım 4. sınıfm ama yarım dönem uzadı şuanda 3. sınıflarla okuyorum. 1 senede lise1 de sınıf tekrarı yapmıştım. iyice bunalıma doğru sürükleniyorum. valla helal sana iyi motive etmişin kendini

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben 23 yaşındayım 4. sınıfm ama yarım dönem uzadı şuanda 3. sınıflarla okuyorum. 1 senede lise1 de sınıf tekrarı yapmıştım. iyice bunalıma doğru sürükleniyorum. valla helal sana iyi motive etmişin kendini

Teşekkür ederim....Sadece kendi kendimi motive etmem değil tabiki... o dönem kız ardakadaşım olan ve şu an ilişkimizi resmiyete döktüğümüz nişalımın da bana verdiği destek müthişti... diğer türlü çok zordu....bence kendini sıkıntıya sokma...herşey normale döner....

• Öğrenmenin okumanın yaşı yoktur.Mezuniyet törenimizde Muhasebe bölümünden mezun olan bir öğrenci vardı.Nerden baksan en az 45 yaşındaydı.Adamın ismi okunduğunda tüm salon uzun bir süre alkışladı ayrıca ilk 3e girip plaket almıştı valla helal olsun
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.