DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
23 Ekim 2010-Ehliyet Sınavına Girecek Olanlar Buraya-Sonuçlar Açıklandı!
835
Cevap
0
Favori
25.172
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Gereksiz Mesajlar >> 23 Ekim 2010-Ehliyet Sınavına Girecek Olanlar Buraya-Sonuçlar Açıklandı!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      839 Mesaj
      25 Ekim 2010 12:51:33
      hala ortalarda kpss gibi sınav iptal olabilir dalgası var ortalıkta bende sadece trafikten girdim ve geçtiğime eminim bu iptal iddaası yüzünden arkadaştan sabah çok kötü bi şaka yedim telefon açtı''ben otobüste yollaydım olum dedi sınav iptal olmuş şimdi tvde alt yazı geçti dedi kurul 25 ocak 2011 de toplanacakmış dedi tabi sabah sabah benim sinirler alt üst sonra şaka şaka değince onada ağzıma ne geldiyse saydım:))
      |
      |

• Binbaşı
      1167 Mesaj
      25 Ekim 2010 17:16:19
      Sanmıyorum iptal olacağını. Kopya çeken şahıslar hakkında yasal işlem uygulanır sadece.

Bu arada sorular hâla düşmedi mi ya.
      |
      |

Steam id : kerrjo
      Origin id : kerrjo1
      www.youtube.com/kerrjo
    • Yarbay
      3941 Mesaj
      25 Ekim 2010 17:55:07 Konu Sahibi
      Arkadaşlar 3 iş günü içerisinde MEB'in sitesinde SORU ve CEVAPLARI pdf formatında verilecekmiş. Yani en geç çarşamba günü indiririz sanırım.
      |
      |

92
    • Yarbay
      2022 Mesaj
      25 Ekim 2010 22:58:19
      walla beklemekten sıkıldım sorulara ne cevap verdigimi unutacam nerdeyse niye hemen vermezlerki
      |
      |

DEPECHE MODE BİR TUTKUDUR
    • Yarbay
      3737 Mesaj
      26 Ekim 2010 00:36:31
      ya direksiyon çok sıkıntı ya tek elimle tutuyorum rahat rahat adam kız gibi tut diyo yani çift elle üsten kavrayarak öyle tutuncada direksiyona ağırlığımı veriyorum hakimiyet zorlaşıyo insanı niye bukadar sıkarlar ki öyle rahatım niye rahat rahat kullandırmıyolar neymiş efendim çakal gibi sürüyormuşum sınavda yardım eder ümidiyle zıtlaşamıyorumda
      |
      |

|| Electrical & Electronics Engineer || Power System Designer of Spacecraft || Game Graphics Designer & Software Developer || Proud to Be a Geek ||
      Est Sularus uth Mithas / Şerefim Yaşamımdır
    • 26 Ekim 2010 01:11:06
      quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD
      ya direksiyon çok sıkıntı ya tek elimle tutuyorum rahat rahat adam kız gibi tut diyo yani çift elle üsten kavrayarak öyle tutuncada direksiyona ağırlığımı veriyorum hakimiyet zorlaşıyo insanı niye bukadar sıkarlar ki öyle rahatım niye rahat rahat kullandırmıyolar neymiş efendim çakal gibi sürüyormuşum sınavda yardım eder ümidiyle zıtlaşamıyorumda

Babamın Opel Vectra arabasında öğrendim. Ve o arabayla acemilikten çok uzak bir şekilde iyiyim. Adam dedi biliyormusun. Ben evet dedim. Peugeot
      207 sana bisiklet gibi gelir dedi. Harbi öyleydi. Şu şu güzergahta gezdir beni dedi.d
      Hiç karışmadı. Ama hata da yapmadım. Adam alışkanlık yapma diye demiştir.
      En iyi tutuş 9:10(bknz. Kol saati) modelidir. Tavsiyem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      648 Mesaj
      26 Ekim 2010 01:20:44
      quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

Alıntıları Göster

ne alaka ya daha beter sıcak olur :D

doğru cevap kaloriferi çalıştırmakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARMADATURK -- 26 Ekim 2010; 1:22:02 >
      |
      |

SİYASİ GÖRÜŞÜM BAĞIMSIZ
    • Er
      5 Mesaj
      26 Ekim 2010 09:50:01
      Arkadaşlar artık abarttı Milli eğitim bu işi. Sanki soruları şimdi verse bişe değişecek. Bugün büyük ihtimalle vermesi gerekiyor. Bakalım notacak.
      |
      |

FORD FUSİON 1.6 BENZİN
    • Er
      5 Mesaj
      26 Ekim 2010 09:53:13
      quote:

Beler bütün yasaklarin sonu hangisi O+/ dimi ?

Bu doğru arkadaşım.
      |
      |

FORD FUSİON 1.6 BENZİN
    • Er
      5 Mesaj
      26 Ekim 2010 09:56:41
      quote:

Orijinalden alıntı: enesakt

Alıntıları Göster

Sanırım senin kitapda z çıktı

ilk sorun fren müşiriydi...

Dijital göstergelide ben akü demiştim..

ben o soruyu sanırım b yapmıştım el freni işareti sorusunu.

El Freni işareti'nin cevabı hangi sık olduğunu bilmiyorum. Fakat işaret içerisinde önlem olan olacaktı. (!) böyle yani.
      |
      |

FORD FUSİON 1.6 BENZİN
    • Er
      5 Mesaj
      26 Ekim 2010 10:34:32
      quote:

Orijinalden alıntı: alikonder

geçiş üstünlüğü iş makinesi olarak işaretledim.// Otobüs Olacaktı.
      belirtileri verilen durum sıcak çarpmasıydı.// Doğru
      karından kanaması olana içecek bir şey verilmez idi.// Doğru
      bayılan kişiyle ilgili üzeri örtülüp sıcak tutulmaz idi. // Oda içecek verilmez
      okul aracında dur yanıyorsa öğrenci indirip bindiriyordur,bu araç geçilmez. // Doğru
      geyik (ceylan) resmi olan vahşi hayvan geçebilir(çıkabilir) // Doğru
      diğer resim kırmızı içinde insan olan yaya giremez // Doğru
      tren resmi kontrolsüz geçit idi. // Doğru
      file gibi olan resim rüzgar levhasıydı. // Doğru
      otomobil bölünmüş yolda 110 km yapar bu daha yeni değişti ve ben bunu 100 yaparak yanlış yaptım. // 110
      ilkyardımla ilgili ilk başlangıç aracın kontağını kapatıp aracı sabitlemekti.// Doğru
      park halinde araca vuran kişi ortadan kaybolmamalıydı biraz espiri olsun... // Doğru
      omurga yaralanmalarında mutlaka setye kullanılmalıydı. // Doğru
      çevre ile ilgili olan kurşunlu diye başlayan şıktı çünkü çevreye zarar verir. // Doğru
      otomobil sürücüsü motosiklet kullanamaz idi. // Doğru
      egzos zehirlenmesi solunum zehirlenmesi olacaktı. // Doğru
      kalp masajı kalbi durmuş olana yapılırdı. 4-4.5 cm diye sorulan soru. // Doğru
      en son taşınacak kişi ayağında kırık olan kişiydi şıklara göre // Doğru
      bebeğin ayağı uyarılmalıydı. // Bunu ben karın boşluğu yaptım. Doğrusu bu olacaktı.
      kalp ve damarlar dolaşım sistemi ile ilgiliydi.// Doğru
      dokular organları meydana getirirdi. // Doğru
      kafası yaralı olan 12-24 saat hekim kontrolunde olmalıydı. // Doğru
      ağızdan köpüklü kan gelmesi akciğer kanaması ile ilgiliydi. // Doğru
      ayak ve bacak kanamalrında kasık iç bölgesine basınç uygulanırdı. // Doğru
      yanıkla ilgili d şıkkıydı yanığın derin olduğu şeklinde şık vardı. // Doğru
      köprücük kemiği kırığında atel kullanılmaz olacaktı.üçgen sargı yapılır. // Ben bunu Kalça kemiği yaptım. Kalçaya nasıl atel uygulansın ?
      trafik polisinin elini yavaş hareketi yavaşlamaydı. // Doğru
      bölünmüş yolda karşı şeride geçen karşıdan gelen araba asli kusur yapmıştı. // Doğru
      yol üzerinde sola , sağa ve ileriyi gösteren çizgi uygun şeride girilmesi içindi. // Doğru
      sorunun birinde arabaların dönüş ışılarını geç anlamında kullanmaları olan şık olacaktı soruyu tam hatırlamıyorum. // doğru
      iyi aydınlatılmamış tünellerde uzun ışıklar kullanılacaktı. // Doğru
      sorunun birinde kamyonlar için geçme(sollama)yasağı vardı levhalı soruydu. // Doğru
      cevabı şerit olan soru vardı. // Doğru
      yine kesit çizgi yolda uygun sollama yapılabilir cevabı işaretlenmeliydi. // Doğru
      cevabı sol şeridin işgal edilmemesi gereken bir soru vardı.trafiğin aksamaması için // Doğru
      hususi otomobiller 3 yılın sonunda 2 yılda bir muayene edilir olacaktı.// Doğru
      bariyerli demir yolu ile ilgili bir soru vardı. // HAtırlayamadım.
      görme ya da duyma olabilir ilgili sürücü araca bindiğinde kullanmalıydı // Hatırlamıyorum.
      cevabı konjektör regülatör olan soru vardı elektiriği dengeleyen(alternatörden aldığı)// Doğru
      cevabı karter olan soru vardı. // Doğru
      marşla ilgili akü kutup başları gevşemiş oksitlenmiş olan vardı. // Doğru
      egzoz subabı olan vardı. // Doğru
      motor sarsıntılı çalışıyorsa arıza buji kablolarından biri çıkmış olabilir olacaktı.//Doğru
      motorun ısısını,hararetini hareret göstergesi gösterir olan cevap vardı. // Doğru
      silindirin aşınmasıyla araç yağ yakarla ilgili soru vardı cevabı silindirin aşınması olacaktı.// Doğru
      endüksiyon bobini ateşleme sistemiyle ilgiliydi.// Doğru
      dizel motorların soğuk havada çalışması ısıtma bujileri ile oluyordu diğer adı kızdırma bujisi / Doğru
      hava filitesi tıkalıysa zengin karışım olur daha az hava gireceği ve oranın 15/1 bozulacağı için. // Doğru
      triger kayışı belli km de değiştirilmeliydi./ Doğru
      cevabı hidrolik direksiyon olan soru vardı.// Dogru
      motorda yapılan ayar subap ayarıdır.// Doğru
      farlarda yapılan ayar far ayarıdır.// Doğru
      aracın far ile ilgili sorununda sigorta olan seçenek vardı.// Elektrikle ilgiliydi o soru cevap Sigorta.
      fren lambası fren müşiri arızalıysa gösterge çalışmaz.// Doğru
      yağ fliltresi yağı temizler ile ilgili soru hatırlıyorum./// Doğru
      elekronik göstergeli araçlar iterek,çekerek çalıştırılmaz idi.// Doğru
      şıkkı geçiş hakkı olan soru vardı.// Doğru
      park halindeki aracın el freni çekilmeliydi.// Doğru
      geri güç kaynağı diye bir soru vardı cevabı vites kutusu olacaktı.// Doğru
      yağ göstergesi yandığında araç hemen stop edilmeliydi.// Doğru
      ünlem işaretli gösterge el freni göstergesiydi.-// Doğru
      lastiklerle ilgili fren yapma performansını azaltır seçeneğini işaretledim.lastikler sürütünme ile frene yardımcı olur diye düşündüm.// Dogru
      havası fazla olan lastiklerle araba zıblayacağı,direksiyon hakimiyetini etkileyeceği için sürüş konforunu olumsuz etkiler diye bu şıkkı işaretledim.// HAtırlamıyorum
      cevabı hava yastığı olan soru vardı.// Doğru
      kışın akü tam şarj yapılırdı.// Doğru
      syun donmaması için(soğutma suyu)antifz konulurdu.// Doğru
      tekerlere yön verme ile ilgili defransiyeli işaretledim.// Doğru
      ilkyardım haberleşme ile ilgili yaralının eğitim durumu(kimliği) bildirilmiyordu.// Doğru
      bak dinle hissette bak gögüsle ilgili olacaktı solunum alıp almadığına bakılırdı.gögüs haketi takip edilir olacaktı.// Doğru
      uyuşturucu kullanan tekrar sürücü kurslarına gönderilir cevabı yanlış olan soru vardı./ Doğru
      cevabı karayolları müdürlüğü olan soru vardı.// Doğru
      otobüs şehiriçinde 50 km hızla gidebilir en fazla// Doğru
      kan kaybı %20 olacaktı.// Doğru
      akünün eksi kutbu çıkarılır olacaktı.// Doğru
      polen flitresi dışarıdan araca kirli hava girmesini engelliyormuş.// Doğru

|
      |

FORD FUSİON 1.6 BENZİN
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Ekim 2010 10:35:08
      direksiyon dersleri başladımı? kursmu sizi aradı yoksa sizmi gittiniz?
      |
      |

• Yarbay
      2022 Mesaj
      26 Ekim 2010 14:26:15
      quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

Alıntıları Göster

doğru cevap kaloriferi çalıştırmakmış

ya o sorunun cevaplarında benim hatırladıgım (UYARI: bakın benim hatırladıgım tam bunlar olmayabilirde cevaplar aklıma gelen )
      A kaloriferi açmak
      B motorun üstüne soguk su dökmek
      C motoru stop edip soguk su koymak
      D motoru durdurup antifiriz koymak(!antirfiriz olmayabilirde aklımda kalan bu!)

şimdi kardesim hararet eden araba STOP edilmez diyor butün kitaplarda ve SOGUK suda konulmaz diyorrr bende direk C ve D yi eledim motorun üstüne bırak hararet yapmayı sıcak bir motorun üstüne bile soguk su dökülmez motor blogu çatlar falan derlerdi geriye bir tek şık kaldı oda KALORİFERİ AÇMAK bana mantıklı gelmesede bunu seçtim dedim eger kalorifer açılırsa motorun hararetini pervane dagitir diye düşündüm çok enteresan bi sınavdı ve enteresan sorulardan biriydi
      |
      |

• Yüzbaşı
      341 Mesaj
      26 Ekim 2010 17:15:05
      aantifiriz dokeriz dedim ona
      |
      |

• 26 Ekim 2010 17:23:56
      quote:

Orijinalden alıntı: enesakt

direksiyon dersleri başladımı? kursmu sizi aradı yoksa sizmi gittiniz?

bana msj geldi ders icin müracatt edin diye
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      26 Ekim 2010 17:39:35
      arkadaşlar netten araştırdım ve şöyle birşey buldum. motorun hararetiyle ilgili
      . MOTOR HARARET YAPTIĞINDA YA DA SU KAYNATTIĞINDA NE YAPMASI GEREKİR?

Aracınızın hararet göstergesinde ibre, kırmızı ya da "hot" olarak gösterilen bölgeye yaklaşıyorsa, derhal "klimayı kapatmalısınız". "Klima çalışırken motora giden havayı ısıtır". "Bu nedenle klimanın kapatılması motorun soğumasına yardımcı olur." İbre ilerlemeye devam ediyorsa veya kaputunun üstünde su buharı görürseniz, aracınızı hemen uygun bir yere çekip, motoru durdurmalı ve aracı soğumaya bırakmalısınız. Kaputu açarak, motorun soğumasına yardımcı olabilirsiniz. Motor soğutma sıvısı seviyesi kontrol edilmeli eğer eksikse tamamlanmalıdır.

klimanın kapatılması gerektiğini söylüyor. şıklarda dogru cevap yoktu bence. motor hararet yaparsa rolantide ılık su ilave edilir olmalıydı
      |
      |

Zulem-i Keş's

" The End of Humanity "
      ♫ Albüm ÇIKTI !

◊ Dinlemek için;
      www.myspace.com/zulemikessoffical
    • Yarbay
      3360 Mesaj
      26 Ekim 2010 17:41:45
      umarım yarın açıklanır her kitapçığın ayrı ayrı cevapları
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      26 Ekim 2010 17:41:53
      quote:

Alıntıları Göster

bana msj geldi ders icin müracatt edin diye

bekleyelim biraz gelmedi bana daha.
      |
      |

• Er
      8 Mesaj
      26 Ekim 2010 17:54:42
      quote:

Orijinalden alıntı: ÖLÜCÜ

aantifiriz dokeriz dedim ona

bende antifriz dedim salladım geçtim ancak salladığım 2 soru doğru çıktı ona çok sevindim biri polen filtresi ile ilgili soru biri de tiger kayışı trafikten kesin geçtim de motor ve sağlıktan ucu ucuna geçicem gibi inş. geçerim geçeriz + direksiyon dersleri başladı beyler sürücü kursunuzu arayın sorun bugün direksiyon dersinden geldim arabalar o kadar kötü ki anlatamam debraj bozuk gaz bozuk vites bozuk çok kötü arabalar fiat palio da kullandım ben...10 kasım da sonuçlarımızı da yazalım beyler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XchieL -- 26 Ekim 2010; 17:59:22 >
      |
      |

• Yarbay
      2022 Mesaj
      26 Ekim 2010 19:21:27
      quote:

Orijinalden alıntı: uğur6

arkadaşlar netten araştırdım ve şöyle birşey buldum. motorun hararetiyle ilgili
      . MOTOR HARARET YAPTIĞINDA YA DA SU KAYNATTIĞINDA NE YAPMASI GEREKİR?

Aracınızın hararet göstergesinde ibre, kırmızı ya da "hot" olarak gösterilen bölgeye yaklaşıyorsa, derhal "klimayı kapatmalısınız". "Klima çalışırken motora giden havayı ısıtır". "Bu nedenle klimanın kapatılması motorun soğumasına yardımcı olur." İbre ilerlemeye devam ediyorsa veya kaputunun üstünde su buharı görürseniz, aracınızı hemen uygun bir yere çekip, motoru durdurmalı ve aracı soğumaya bırakmalısınız. Kaputu açarak, motorun soğumasına yardımcı olabilirsiniz. Motor soğutma sıvısı seviyesi kontrol edilmeli eğer eksikse tamamlanmalıdır.

klimanın kapatılması gerektiğini söylüyor. şıklarda dogru cevap yoktu bence. motor hararet yaparsa rolantide ılık su ilave edilir olmalıydı

yanlışım varsa düzeltin ama klima ile kalorifer aynı sey degil cevaplarda kalorifer vardı klima yoktu benim bildigim kalorifer motorun sıcaklıgından sıcak hava üfürür klima ise benzin yakar yani benzin ile çalısır dogru mu arkadaslar????
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,906
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.