Şimdi Ara

23 - 24 inch 75 hz monitör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir sistem topladım. Tek eksik monitör kaldı. Başlıktaki belirttiğim şartlarda 700 - 900 TL aralığında en iyi seçenek nedir sizce ? Sadece oyun amaçlı kullanmayacağım, film de izleyeceğim.

Rekabetçi oyunları çok oynayan biri değilim, genelde single player senaryo oyunları ve spor oyunları oynuyorum. Tepkime süresi o kadar önemli değil benim için. Renk kalitesi ve en önemlisi kontrast, siyah kalitesi iyi olması lazım. Bütçem kısıtlı olduğu için 144 hz bakmıyorum. Yine de tavsiyelere açığım uygun fiyatlı olursa

Sistem

Ryzen 5 2600
    16 GB ram
    Rx590

Edit: Bütçeyi artırdım ve 144hz bir monitör alıp uzun süre götürsün dedim, bunu aldım. MSI MAG241C en ucuz amazon.com.tr de satılıyordu. 1397 TL.
    https://www.amazon.com.tr/MSI-OPTIX-MAG241C-CURVED-MONITOR/dp/B07DWFRW73

Tavsiye veren arkadaşlara teşekkürler. Monitör gayet güzel, bugüne kadar hep 60 hz monitör kullanan biri olarak 144 hz ile gözlerim bayram etti. Panelde biraz ışık sızması var ama beni rahatsız etmiyor. İade ile uğraşmak istemiyorum. Uzun bir süre kullanırım ben bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi le passager -- 10 Eylül 2019; 23:13:27 >

• Ferent Dark kullanıcısına yanıt
    Hocam, TN panelleri renk ve kontrast kalitesi konusunda çok önermiyorlar araştırdığıma göre. Sizce renkleri nasıldır bu monitörün. Benim için tepki süresi önemli değil fazla. Kontrast ve renk iyi olması lazım. VA veya IPS panel tercih edilmeli mi sizce bunun yerine ?
  • TN panellerin renk + kontrast + görüş açısı konularında IPS'lerden daha vasat olduğu tartışılmaz bir gerçek ama 1ms'lik teki süresini uygun fiyata verebiliyor olmaları tercih sebebi hocam. Özellikle FPS ve spor oyunlarında 1ms tepkime süresinin faydasını hayli görürsün. IPS tarafında çok daha canlı renkler ve çok fazla görüş açısı sunabilen VA2456 var.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-va2456-mhd-24-5ms-analog-hdmi-display-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000C7A8Z?magaza=sanaluygun55

• Samsung cf396 24 inç. 23.5 yazar

Va, kavisli, amd sync ile 72hz

Bende var memnunum. 752 ye amazon tr den almıştım. Yine o fiyatlara düşmüş bi ara 850 ye çıkmıştı.

Hdmi kablo alınız çıkmıyor.

Cf390 modeli de var ayak farklı sadece eski modeli. 396 ayağı değişmiş modeli zaten alınca windows da cf396 yerine cf390 görebilirsin bende öyle yazıyor :)

Araştır en uygun neresi gelirse alırsın. N11 kuponun varsa orada 755 e gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yap et 144hz al ama bana kalırsa 1300 e falan var çpk sağlam modeller

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçeyi biraz daha artırarak 144hz'lik bir model alman daha mantıklı olur. İleride ekran kartını değiştirdiğinde de bu monitörü kullanırsın.

https://urun.n11.com/monitor-ve-ekran/236-viewsonic-vx2458-c-mhd-1ms-144hz-curved-hdmi-dvi-dp-gaming-P304877287
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.