Şimdi Ara

22pin'ni mini USB'e çevirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
2.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde bir PDA var, girişi arızalı. Aynı girişten bulmak imkan yok,
    Bu cihazda USB kablo da kullanılabiliyor, yani bir tarafı 22 pin diğer tarafı USB

Ben de düşündüm ki 22 pin girişini, miniUSB girişiile değiştirebilirmiyim...
    Pin şemasını buldum ve kafama göre bağlantıları yaptım (teorik olarak)

22 pini-USB ile değiştirdiğinde, iki şekilde kullanılacak:

Biri: Data ve USB'den şarj kablosu
    İkincisi: Sarj adaptörün ucunu USB ile değişterecem

Soru: Bu bağlantı şekli doğru mu ?

• elindeki pim şeması doğruysa bağlantı şeklin doğru ama eğer cihaz usbden şarj olmuyorsa şarj olama işlemi olmayabilir çünkü power adapter için 19-10-21-22 nolu pimleri göstermiş.
  • elimdeki tablo doğruysa usb bağlantısı doğru yalnız şarj bağlantısı yanlış. "+5 v Power, act as usb cradle dedection!" yani cradle tanımlaması için. 19,20,21,22 şarj için kullanılmış. çalışma voltajı ve gücünü verirsen yardımcı olmak kolaylaşır.
  • Şarj olmaz ise USB'den bu şekilde ikinci bir bağlantı yeri oluşturmam mı gerekecek ?!?

şema doğru, _http://pinouts.ru/ buradan aldım

-------------------------------------------------------------------------
    -Şarj adaptör için manuelde yazılan + 5 V dc / 1.0 A
    ------------------------------------------------------------------------

Cihazı açınca orda seçenek var USB sarş için :

Hızlı şarj (pil bitmeden şarj alır)
    Yavaş şarj (pil seviyesi %10 oluncaşarj olur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terstokat -- 31 Ekim 2007; 12:57:08 >
  • o biraz karışık. usbden maksimum +5 v, 500 ma çekebilirsin. acaba içindeki bataryanın gerilimi ve kapasitesi ne? ona göre güç vermen gerekli. eskiden ayrı bir adaptörle mi, yoksa usb cradle ile mi şarj oluyordu? ve pda nın markası ve modeli ne? biraz açarmısın?
  • Mio 168 cihazın markası
    Battery Type: Li-Ion
    Voltage: 3.7V
    Capacity: 1300mAh
    Eskiden neyle şarj olduğu bilmiyom :)

ama elimde manuelde gördüm şekil var

bi de 5V 2.500 A şarj adaptorum var

Bu tür cihazlar (Bende Ipaq Hx4700 var) USB'den de şarj alır ama 2 saat alır
    Original Şarj 1000 Amper di (kaybettim) 1 saate şarj ediyodu
    Bu 2500 A şarj Bir saaten az zamanda şarj ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terstokat -- 31 Ekim 2007; 13:11:19 >
  • usb den şarj olur o zaman ama biraz yavaş olur. böyle kullanabilirsin. yarı yarıya fark olur şarj hızında. 2 saatte ediyorsa orjinalde 4 saatte şarj olur. 22. pini kullan +5 v için.
  • Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam ...
  • önemli değil ve ayrıca hoca da değilim. burada okadar usta varken. ben sadece birşeyler yapmaya meraklı bir amatörüm. eğer çalışıyorsa ve içinde gps varsa talip olabilirim pda na
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.