Şimdi Ara

220Volt İle LED Çalıştırmak (Gece Lambası )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tungsten flamanlı gece lambaları sürekli patladığı için değiştirmek zorunda kalıyoruz hemde daha fazla elektrik tüketiyor bunun için fazla elemana ihtiyaç duymadan 220 volt ile basit LED gece lambası yapmaya karar verdim sonuç gayet güzel oldu.
    Tek LEDli ve 3 LEDli olarak 2 çeşit yaptım çok fazla aydınlık sevmeyenler için tek LED gayet yeterli daha aydınlık isteyenler LED sayısını artırabilir dirençte hafif bir ısınma oluyor fakat yanacak sorun çıkaracak kadar değil tek LEDli devrede 0,25Watt Direnç, 3 LEDli devrede 2Watt Direnç Kullandım 2 devredede tek diyot kullandım ve herhangi bir ısınma olmadı devrenin elektrik yalıtımı konusunda Makaron boru kullanmanızı öneririm kablo bandı zamanla ısınma sonucu açılmalar ve gevşemeler yapabilir ve çok iyi bir elektrik yalıtımı sağlamayabilir ben 3 farklı çapta makaron boru kullandım
    DİKKAT:Devreyi yaptıktan sonra tellerde yüksek gerilim olacağı için çok dikkatli olunmalı ve iyi izole edilmeli yoksa elektrik çarpmaları ve ölümle bile sonuçlanabilir!Yapacak arkadaşlara Kolay Gelsin.

Malzemeler:

0,5mm Mantar Led
    33K Direnç
    1n1007 Diyot
    Makaron Boru

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.