Şimdi Ara

21 Ekim Korona Tablosu Açıklandı Yeni Vaka Sayısı 2 Bin Üzerine Çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 21 Ekim Korona Tablosu Açıklandı Yeni Vaka Sayısı 2 Bin Üzerine Çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni Korona Virüs tablosunu açıkladı. Yeni vaka sayıları artış göstermeye devam ediyor. Aynı zamanda ağır hasta saysında ki artış da sürüyor.

21 Ekim Korona Virüs Verileri

21 Ekim itibari ile Korona Virüs Verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Buna göre 21 Ekim tarihi itibari ile işte tüm Korona verileri

• Toplam test sayısı 117 bin 943
    • Yeni tespit edilen Korona Virüs vakası 2 bin 13 kişi
    • Korona Virüs nedenin ile hayatını kaybedenlerin sayısı 68 kişi oldu.
    • Toplam iyileşen sayısı bin 507 kişi oldu.
    • Zatürre Oranı yüzde 5.6 oldu.
    • Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 48.1
    • Yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65.2
    • Ventilatör doluluk oranın yüzde 32.1

Sağlık Bakanı : Mücadeleye Destek Verin

Sağlık Bakanı 21 Ekim Korona Virüs tablosunu açıkladıktan sonra sosyal medya hesabından her gün yaptığı gibi uyarılarına devam etti. Sağlık Bakanı bugün 2000 binden fazla yeni hasta tespit edilmiştir. Toplam ağır hasta sayımız 1.504 olmuştur açıklamasını yaptıktan sonra sağlık çalışanlarına değinerek. Sağlık çalışanlarının en çok emek çektiği hastalar ağır hastalarımızdır. Onların yükünü azaltmak tedbirlere uyarak mümkün Mücadeleye destek verin.

Kaynak : Radikal Haber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolfS42 -- 22 Ekim 2020; 0:15:21 >

• Bi de okul açacağız , şurayı açacağız burayı açacağız.Bunların kimsenin canını düşündüğü yok , tek dert esnaf ağlamasın , oteller ağlamasın , yandaşlar destekçiler ağlamasın.Bu halk bunları unutmaz diyeceğim de unutacak bence.Adamlar sırf millete peşkeş çekip , yaranabilmek için resmen kendi vatandaşının sağlığını bile isteye tehlikeye atıyor.Bu pandemi sürecinde ölen çoğu kişinin vebali bu katillerin üstünedir.Okulları açmak istiyorlarmış mesela yakın zamanda ulan hiç mi beyin yok , hiç mi akıl yok bu insanlar bu kadar mı önemsiz ? O kadar insan gelip gidecek kaç tane üniversite var ülkede vakalar uçuşa geçecek , bunlar akıllanmaz cidden bunları sandıkta yenmek de yetmez , müebbet falan almalı bunlar iktidardan sonra bütün ailesiyle beraber.

• Vaka değil, hasta sayısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vaka ve hasta farklı idi, ben bir salak olarak kabul ettim o açıklamanı. Peki vaka 2 bin ise hasta sayımız kaç?

Fahrettin sana puanım 9 kanka.

Şu hükümete bulaşıp rezilliğini görmediğimiz tek adam var mı?

• Vaka değil hasta sayısı hocam.

Vaka sayısı en az 10 katı fazla.

• Bi de okul açacağız , şurayı açacağız burayı açacağız.Bunların kimsenin canını düşündüğü yok , tek dert esnaf ağlamasın , oteller ağlamasın , yandaşlar destekçiler ağlamasın.Bu halk bunları unutmaz diyeceğim de unutacak bence.Adamlar sırf millete peşkeş çekip , yaranabilmek için resmen kendi vatandaşının sağlığını bile isteye tehlikeye atıyor.Bu pandemi sürecinde ölen çoğu kişinin vebali bu katillerin üstünedir.Okulları açmak istiyorlarmış mesela yakın zamanda ulan hiç mi beyin yok , hiç mi akıl yok bu insanlar bu kadar mı önemsiz ? O kadar insan gelip gidecek kaç tane üniversite var ülkede vakalar uçuşa geçecek , bunlar akıllanmaz cidden bunları sandıkta yenmek de yetmez , müebbet falan almalı bunlar iktidardan sonra bütün ailesiyle beraber.

• Acilen önlemler geri getirilmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: Evdekalınturkiye

Acilen önlemler geri getirilmeli

Bence de geri getirilmeli fakat bu piyasa bunu kaldırmaz hocam, ilk patladığı dönem alınan önlemler kapmasındaki, başta vergi ödemeleri olmak üzere çoğu ödemenin tahsilat zamanı geldi. Bu şartlarda olası bir piyasa durgunluğu felaket olur.

Örnek veriyorum; siz işletmelere önlemler alın diyorsunuz, bu önlemlerin bir kısmı çoğu sektörü durduruyor yada kazancını ciddi düşürüyor, bu süreçte işten çıkarmayı engelliyorsunuz, fakat firmalar/insanlar parayı nereden bulacak dediğinizde kredi desteği getiriyorsunuz :) İlk dönemde çekilen kredilerin ödeme dönemleri geldi, peki şimdi dara düşenlere bir daha kredi derseniz zaten batık olan firmaların üstüne toprak atmış olursunuz.

Bu durum çoğu sektörde yaşanıyor, en büyük firmalardan küçük işletmelere kadar ciddi sıkıntılar var. Siz bütün hepsine nakit yardımı yapmadığınız sürece, hiç bir önlemi net şekilde alamazsınız.

Burada sağlık her şeyden önemlidir diyorum fakat ekonomik durumu yok olan adamın sağlığı filan kalmaz ortada...

• bir de DSO ya soralım gerçekleri DSO ile paylaşıyorlarmış.

• Semptotik mi asemptotik mi bu sayılar, yani vaka mı hasta mı anlayamıyorum artık

• hala rakamlara inanma gafletinde bulunanlar var, şeffaflığın yanına yaklaşamayan bir hükümetin, aylardır halkı kandıran bakanın açıklamasına hala inanan varsa onları kendi saflıklarıyla başbaşa bırakıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: recplayer

Semptotik mi asemptotik mi bu sayılar, yani vaka mı hasta mı anlayamıyorum artık

Açıklanan rakamlar vaka değil HASTA sayısı...

Vaka sayısı = Hasta Sayısı x 20 olarak söyleniyor.

• Bu vakalara rağmen EKPSS ve KPSS ön lisans ertelenmedi yazıklar olsun.

Şimdi sınava nasıl gideceğiz ? KPSS hakkımız dan feragat etmemizi mi istiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Açıklanan rakamlar vaka değil HASTA sayısı...

Vaka sayısı = Hasta Sayısı x 20 olarak söyleniyor.

Alıntıları Göster

Her ülke kaç olursa olsun VAKA sayısı verirken bizde neden sonradan HASTA diye değişti çözemedim hala, turizm mevsimi de bitti halbuki 🤔

• recplayer kullanıcısına yanıt
    Çünkü süreci iyi yönetiyoruz :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.