Şimdi Ara

21' crt sony'den 19' lcd sony'ye geçmek doğrumu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam, sony 21 crt var bende 2 yıl kullandım memnunum ama son günlerde bir lcd modasıdır çıktı, yeryerde lcd muhabbeti var, e tabi bende düşünüyorum açıkçası. ama lcd ile ilgili teknik makaleleri araştırınca kafam karıştı. örn lcd'lerde açı olayı varmış, performans olayı var (blur olayı) ölü pixel olayı var, henüz yeni teknoloji dolayısıyla pahalı ve dezavantajları var düşük çözünürlük gibi. Mesela crt de şu an 1600 kullanabiliyorum.

Şimdi ben sony 21 crt'yi satıp 19 sony lcd alsam buna değermi? yani lcd'yi aldığımda "ulan iyiki almışım" diyebiliyomuyuz. Yoksa şu an için 21 crt mi daha mantıklı görünüyor size?

• Bence lcd ye geçmek daha da güzel oluyor..Artık crt ekranların modası bitti gibi...Ne öyle tank gibi duruyorlar masaüstünde..Lcd en iyisi bence de...
  • Kendi adıma konuşacak olursam değer zaten 21'' tam 21'' görülebilir alan sunmuyor ama lcd neyse o bu nedenle çok fazla görülenilir alan farkı olmayacaktır ,birde oyun için alıyorsan gördüm testlerde hep sony in lcd monitörleri oyn konusunda sınıfta kalmış ona göre düşün.
  • dayı bence elindeki crt'nin kıymetini bil. ben adam gibi bir sony ya da philips crt monitör bulsam hayatta lcd'lere bakmam. ama şu anda piyasada bir tane adam gibi crt monitör yok (flat, trnitron tüp vs.). yani millet birazda zorunluluklardan dolayı lcd alıyor (renk kalitesi, göz sağlığı, ekranın düz olması vs.).
  • quote:

Ne öyle tank gibi duruyorlar masaüstünde.

kesinlikle haklısın. Masada heybetle yükseliyo, kendi bağımsızlığını ilan etmiş, itsen itilmiyo. Sanırım lcd'ye göre en önemli avantajı bu.

quote:

birde oyun için alıyorsan gördüm testlerde hep sony in lcd monitörleri oyn konusunda sınıfta kalmış ona göre düşün.

Oyunda oynuyorum ve söylemen iyi oldu. Ama sonyi satması daha kolay değilmi? Mesela lcd alsam ve ilerde upgrade etmek için satmak istesem hangi marka daha çabuk elimden çıkar?
  • quote:

dayı bence elindeki crt'nin kıymetini bil. ben adam gibi bir sony ya da philips crt monitör bulsam hayatta lcd'lere bakmam. ama şu anda piyasada bir tane adam gibi crt monitör yok

Anladım ama elimdeki crt'yi çıkarmazsam (sony artık bıraktı) bundan bir yıl sonra fiyatı çok düşmezmi?
  • Valla 21" crt den sonra 19" biraz küçük gelebilir, 21" in görüntülenebilir alanı 19" ten biraz büyük olabilir.
    Sony Lcd de oyun konusunda gerçekten kötü, 1 günlük deneyimim oldu şahit oldum oyun konusunda gerçekten kötü.
    Film konusunda gerçekten inanılmazdı görüntü orası ayrı.
    Sony den başka Lcd düşünülebilir, Lg'nin güzel bir modeli vardı örneğin yeni çıkan benim hoşuma gitti..
    Ama karar senin kararın, tartışılır.
  • çok yanlış ne kadar büyük olursa o kadar iyidir ben 21' beko dan bile 19' sony e geçmem....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekaraot

çok yanlış ne kadar büyük olursa o kadar iyidir ben 21' beko dan bile 19' sony e geçmem....

Doğrusun iyisin de, crtlerde belirtilen boyutlar görüntülenebilir alan değil, örneğin 17" crt bir ekranın görüntülünebilir alanı 16". 21" de görüntülenebilir alan kaç " tir bilmiyorum, tartışmaya açık.
    Beko ve Sony kaliteleri ne yazıkki karşılaştırılamayacak seviyede şu an, boyut kadar monitörün kalitesi ve performansı da önemli.
    20" wide ekran düşünülebilir Lcd olarak, daha çok ne amaçlı kullanacaksın ?
  • Monitörü kullanacakmısın ticaretinimi yapacaksın?Birincisi richy haklı elinde en iyi crtlerden biri var eğer herhangi bir sorunu yoksa kullanmaya devam et.İkincisi lcd teknolojisi devamlı gelişiyor neredeyse her ay yeni modeller çıkıyor eski modellerin fiyatı düşüyor 1 sene sonra senin aldığın lcd ninde fiyatı düşecek o zaman 1 değil 2 monitörden zarar etmiş olacaksın (hem sony den hem lcd den)

quote:

Orjinalden alıntı: erdll

quote:

dayı bence elindeki crt'nin kıymetini bil. ben adam gibi bir sony ya da philips crt monitör bulsam hayatta lcd'lere bakmam. ama şu anda piyasada bir tane adam gibi crt monitör yok

Anladım ama elimdeki crt'yi çıkarmazsam (sony artık bıraktı) bundan bir yıl sonra fiyatı çok düşmezmi?

• Crt hala daha iyi bikaç sene daha beklemek lazım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: azmo

Monitörü kullanacakmısın ticaretinimi yapacaksın?Birincisi richy haklı elinde en iyi crtlerden biri var eğer herhangi bir sorunu yoksa kullanmaya devam et.İkincisi lcd teknolojisi devamlı gelişiyor neredeyse her ay yeni modeller çıkıyor eski modellerin fiyatı düşüyor 1 sene sonra senin aldığın lcd ninde fiyatı düşecek o zaman 1 değil 2 monitörden zarar etmiş olacaksın (hem sony den hem lcd den)

quote:

Orjinalden alıntı: erdll

quote:

bu crt monitörlerin savunulacak bir yönü olsa sony bu işi bırakmazdı .

ben kesinlikle lcd diyorum.

• lcd yi falan boşver crt şu anda iyi bence lcd ve plazmalrın teknolojisi bence daha oturmadı. paranı sokağada atma moda diye koy bi yana dursun bide burdan herkese sesleniyorum teknoloji için fazla para harcamayın elinizdeki işinizi görüyorsa kullanın ömrü bitene kadar .yabancı firmalara para yedrip durmayalım
  • Crt ye devam et boşuna o kadar para koyma tabii sen bilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.