Şimdi Ara

20lik diş çekimi sonrası dikiş ve sigara?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yaklaşık bir hafta önce 20lik gömülü dişimi çektirdim ve dikiş atıldı, bir haftadır sigara içmiyorum. Bugün sabah saatlerinde ise dikişlerimi aldırdım, akşama doğru sigara içsem sıkıntı olur mu?

(20lik diş çekimi sonrası üç gün sigara içmeyin dediler ben 7 gün içmedim bugün de dikişleri aldırdım yaniii)

• sıkıntı olmaz iç
  • doktor tam iyilesmemis dedi ama daha fazla dayanamiyicam

• Bende perşembe günü yarı-gömülü dişimi çektirdim, diğer dişleri yamultmaya başlamıştı. Dişçi 2 antibiyotik ve bir ağrı kesici yazmıştı çok rahat geçti.
  • okadar dayandıysan bırakırsında bence onun yerine içkiye yönel diş etlerini temizler yüksek alkollü birşeyler
  • banada aynısını yazdı hocam, benim ki ilk iki gün kötüydü bayağı sonra düzeldi ama, bugün gittiğimde doktor yaranın hala tam iyileşmediğini söyledi, biraz tereddüt ediyorum

• hocam ne yalan söyleyeyim bırakma gibi nedense hevesim yok, belki pişman olacağım ama

• quote:

Orijinalden alıntı: reptimi

banada aynısını yazdı hocam, benim ki ilk iki gün kötüydü bayağı sonra düzeldi ama, bugün gittiğimde doktor yaranın hala tam iyileşmediğini söyledi, biraz tereddüt ediyorum

Benim diş yarı gömülü olduğu için doktor 10 dakilada tek parça olarak çıkardı sonrasında hiç acı hissetmedim bu sebepten. ağrı kesiciyi 1 defa içtim sadece. Senin diş çok ters biryerde duruyorsa acı hissetmiş olabilirsin. Bana klindan, rovagyl ve bi profenid yazdı. dikişleri daha aldırmadım.

• peki sigara içebiliyomusun hocam

• reptimi kullanıcısına yanıt
    Neye dayanamayacaksın arkadaşım. 1 hafta içmemişsin ne güzel 1 hafta daha içme sonra bırakırsın.
  • Hocam özel mi devlette mi yaptırdınız benim de gömülü ve dişlere baskı yapmaya başladı böyle giderse dişleri yamultacak daha 20 yaşındayım 2-3 sene önce çıkmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impuissant

Hocam özel mi devlette mi yaptırdınız benim de gömülü ve dişlere baskı yapmaya başladı böyle giderse dişleri yamultacak daha 20 yaşındayım 2-3 sene önce çıkmıştı

Özelde yaptırdım, devlette bir kere diş dolgusu yaptırdım anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. çok parasız kalmadıkça devlete gitmem.

• Ne kadara mal oldu bilgi verebilir misiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.