Şimdi Ara

2024 MTV ZAMLARI AÇIKLANDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Mantık muhteşem…
    Herkes 10+ yıllık arabaya binseydi siz bu zihniyetin o araçar için isteyeceği verginin düşük olacağını mı zannediyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2024 EK MTV ne zaman açıklanacak?? Devletin milletin bekası için şart...olmazsa olmaz ..bu sefer 3 e katlansın..EK+EK MTV ve onun da ÖTV ve KDV sini hesaba eklesinler acil..Herşeyi halktan beklemeyin, bu atılımları siz yapın bir zahmet2024 MTV ZAMLARI AÇIKLANDI 

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt

nerenin trafiği mesela ?

istanbul mu ?

2500 km2 de neredeyse 15-16 milyon nüfus var

elinizin altında internet var oturup hesabınızı yapın

benzin 100 TL de olsa 2500 km2 de 15 milyon nüfus varsa trafik bitmez

ben bir bayram dönüşü galiba gümüşhane tarafından geleyim dedim

gümüşhane amasya arasında gördüğün araba sayısını muhtemelen 1 pazar günü şile / çekmeköy arasında görebilirsin

şile / çekmeköy - gümüşhane / amasya km kıyaslamasını mapsten yapabilirsin

buna benzer kıyaslamayı almanya avusturya gibi yerlerde yaparsanız amasya gümüşhane arasında gördüğünüz otomobil yoğunluğunu , aralarında 30km mesafe olan 50 bin nüfuslu 2 şehir arasında da görebilirsiniz

• istanbul gibi soru işareti şehirde 25 milyon kişinin yaşamasını mı normalleştirdin hocam? yani trafik var bu yalan mı doğru, insanlar hayat şartları falan filan deyip vergi artsın benzin 1000 lira olsa da onu koyup çıkıyor mu çıkıyor daha neyi tartışıyoruz ki ben yalan yanlış söylem yapmadım, burada konuşulması gereken madem yüz ölçümü bu kadar küçük ve asla trafiğe çözüm yok haliyle(20 yıl önce trafiğin tıkandığı yolda 20 yıldır aynı tıkanıklık var) neden nufusu dağıtmak adına eylemler hiç yapılmıyor üstüne her boş bulunan yere ev iş yeri vs dikiliyor? bunu düşman yapar anca

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt

şehrin nüfusunu normalleştirmedim

yüzölçümü ve nüfus bu durumdaysa benzin 100 TL de olsa trafik olur dedim

yani normalleştirdiğim nokta ikinci kısım

istanbul / ankara / izmir gibi örnekler üzerinden trafik hala azalmıyor yorumu yapanlara da gümüşhane amasya güzergahından örnek verdim

o bölge de tarfik olmasa da sosyal hayattan ötürü yukarıdaki 3 şehre yaklaşılamayacağından tartışmak anlamsız oralarında esprisi yok

istanbul için bahsedilen bölgede nüfusun %15-20 si hareket etse zaten trafik olur

biri gelip 2500 km2 yi nereden çıkardın demeden şunu da yazayım ;

çatalca / silivri / şile - nüfus ve alan çıkarıldığında durum ortaya çıkar

istanbul anakent sınırlarındaki km2 ye nüfus yoğunluğu gazze şeridi ile aynıdır

Ekonomi / yoğunluk / trafik gibi örneklerde istanbul kullanılmamalı

Türkiyenin geri kalanı ile istanbul anakent arasında uçurum var hemen her alanda

• 1.4 2015 model aracıma 2544 lira toplam MTV çıkmış yani 180600 altı olarak hesaplanmış. bu durumda kasko ya da şu an satış fiyatı değil noter alış fiyatına göre hesaplanıyor.

• werneke W kullanıcısına yanıt

hocam sanırım galiba hepimiz ekonominin ve haliyle nufusun ülkeye dağılması konusunda hemfikiriz, zaten bu olunca otomatik olarak istanbulun çoğu sorunu rafa kalkıyor2024 MTV ZAMLARI AÇIKLANDI 

• şu araca 2023'te 4 mtv yani 5 bin tl ödendi. bu sene de 4 bin daha ödeyecek.

aynı araç 9 bin tl Almanya 'da.
    fıkra bu kadar.

2024 MTV ZAMLARI AÇIKLANDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 11 Ocak 2024; 14:11:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.