Şimdi Ara

2023 Honda Dio vs 2023 TVS Jupiter 125

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben daha önce hiç motosiklet kullanmadım.

Henüz koruyucu ekipmanlarım ve diğer ıvır zıvırlarım olmadığı için motosiklete maksimum 50 bin TL ayırmayı düşünmüştüm.Uzun araştırmalarım sonunda 2023 Jupiter 125cc almaya karar verdim.

Ama babam bu honda dioyu (websitesindeki katalog fiyatına göre) gördü ve kafasına da bayağı yattı. O bayiye yazdırdım haftaya geliyormuş falan diyor, bense o websitede yazan fiyattan fazla istiyorlarmış diyorum.

Neyse bir şekilde kendimizi zorlarsak honda dio da alabiliriz çok şükür.

Simdi bir tarafta düşünüyorum eğer honda alırsam başım daha az ağrır , ama diğer taraftan tvs jupiteri 125i çok beğendim, hem artan param da cebime kaldır. Hem daha güçlü (109cc vs 125cc), hem çok çok daha ucuz (ki hint sitelerinde tvs jupiter ,honda diodan daha pahalı gösteriliyor).

Motosikleti işe git gel için (2x17km) kullanacağım.

Gerçekten kararsızım. Bir tarafta marka, bir tarafta teknik özellikler ve ucuz fiyat.

Konuda bilginiz varsa, fikrinizi kısaca paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arınG -- 9 Mayıs 2023; 20:8:43 >

• TVS jupiter ile ilgili bir deneyimim yok ancak 50 bin lira bütçe ile alınan bir motorda daha fazla özellik aramak daha fazla arıza aramaya benziyor bence. Dio ya gelince son derece sorunsuz, piyasası geniş ve güvenilir bir motor. Karar sizin tabi

• Dio hakkında bende iyi şeyler duyuyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • arınG A kullanıcısına yanıt
    Jupiter 125 i aldinizmi memnunmusunuz. Ayrıca liste fiyatı olan 63.000 den satan yer varmi bildiğiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.