Şimdi Ara

2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
440
Cevap
8
Favori
25.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Üzdü

• Exheo kullanıcısına yanıt

samsung artık burayı dandik ülkelerden sayıyor eskiden en dolu modeller gelirken şimdi latin amerika ülkelerine giden dandik modeller geliyor ama qn95b gelmesede qd s95 gelecektir çünkü bu tv yi bekleyen baya bi kitle var

• RNNN kullanıcısına yanıt
    QN95B’yi cidden satın almak istiyordum hocam. Samsung bence hata yapıyor. İnsanları zorla oled almaya yöneltiyor. Led tv olarak Samsung her zaman çok iyiydi ama şimdi ips falan gibi saçma sapan modeller getirmeye başladılar. Bari QN90B va panel olsa da adam gibi bir tv almış olsak. Bu arada hocam 2022 miniled konusu açmayı düşünüyor musunuz? Bence gerek olacak öyle bir konuya

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ilgi çekecek bişey çıkarsa açılabilir hocam ama yine dandik modelleri gönderirseler bize konu açmaya bile değmez :)

Hocam bu VA panel deyip duruyorsunuz ya Allah aşkına niye bu kadar abartıyorsunuz bu paneli ? İps panelin avantajları da var ben şu an kullanıyorum neresinde sıkıntı varsa söyleyin test edeyim göndereyim hemen:)

• Hocam ips panelin de avantajları var tabi ki. Ama ben oled tv parasına ips panel almazdım açıkçası. Size hata yaptınız demiyorum, ben tercih etmezdim. O fiyat skalasında bir led tv nin va panel olması lazım benim fikrimce. Ips panelin sıkıntısı siyah gösterimi ve blooming hocam. QN90A ips bir panel olmasına rağmen siyah gösterimi başarılı bu arada, ama kaliteli bir va panel gibi bir kontrast sunamaz maalesef. Ben oledin dertleriyle uğraşmadan olede yakın siyah sunan bir led tv istiyorum bu sebeple de Samsung va panel getirmezse başka markalara yönelirim

İşte budur hocam ya açık net üslup 10 numara . Öncelikle bunun için teşekkür ederim. Evet siyahı asla Oled gibi olamaz fakat bu tv de fark kapanmış diyebilirim rahatsız etmiyor yani . Şunu sorayım şu anda 23 bin lira ile 65 inç alabileceğiniz en uygun Tv modelini yazabilir misiniz?

• Hocam işler öyle bir sarpa sardı ki artık 25 bine kadar kaliteli bir 65 inç tv almak çok zorlaştı. Birkaç ay önce LG G1 oled bile alınabiliyordu o paraya ama şimdi maalesef elle tutulur bir model kalmadı o paraya. İlla almam gerekiyorsa Sony X90J alırdım herhalde ama o da daha geçen ay 16.500 tl idi 😀

hocam burayı binlerce insan okuyor bazıları mutlu yada mutsuz olmasın diye gerçek dışı şeyler yazıp insanları yanıltmayalım derim...ips panelin va panele göre görüş açısı hariç hiçbir artısı yoktur üst model va panellerde görüş açısı sıkıntısıda kaldırdılar zaten...yine artı olarak qn90 siyah performansı istesede iyi olamaz o kontrast değerleriyle bu işlerden pek anlamayan arkadaşlar tv nin arka ışığı kapatmasıyla görünen siyahı ekranda resim varken görünen siyahla bir tutuyor ben size ads panel samsungun karartma ayarı kapalı halini paylaşayım hem siz hemde bu tv yi düşüenen arkadaşlar görsün ona göre karar versin...

bu panelin gösterebildiği saf siyah arka ışığa hiçbir müdahale olmadığında tv nin gösterebildiği siyah bu kadar

2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek?

peki burda ne oluyor karartma ayarı açılıyor siyah olan yerlerdeki arka ışık kapanıyor insanlarda tv nin siyah gösterebildiğini sanıyor ama artı objenin yanındaki beyazlıklara bakarsanız tekrar bu panelin gerçekte ne kadar siyah gösterebildiğini görürsünüz...

burdada gerçek hayattan örnekler var 2-3 yıl öncesinin 7 serisi kadar siyah gösteremiyor bu tv çünkü kontrast 3 kat daha az...

sonuç olarak ips panelin faldda olsa miniledde olsa neden beş para etmez bi panel olduğunu görüyorsunuz...

İşte o nedenle bu tvyi fiyat performans diye düşünerek aldım yok başka alternatif yok dediğiniz tv nin özellikleri de diğer konularda çok geride en uygunu qn90a geldi. Yoksa ben de sizin gibi bekleyişteydim ama ne zamana kadar ?? Çok zor hocam gelirse o dediğiniz tv ler 40 binlere nasıl alacağız onu da düşündüm zor yani:)

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam farkındayım ben de dediklerinizin, en azından local dimming devreye girince siyah verebiliyor bu bile ips için bir başarı. Ama Samsung’un bu yaptığı müşteriye saygısızlık orası da ayrı. Va panellerin kralıydı Samsung eskiden. Adamlar geçen sene va panel getirmediler resmen tepe modele

• Aşağıdaki fotoların benim tv(samsung qn90a) ile yakından uzaktan alakası yok bu arada esas yanıltıcı olan bunu gerçekmiş gibi paylaşanlar, bilinsin istedim herkes okuyor burayı.

• Ben de aynı şekilde düşündüğüm için erteledim tv alma işini ama bu sene de fiyatlar öyle bir uçtu ki bu sefer de bütçemi aşacaklar 😀 Az kalsın Philips miniled alacaktım ama onun da bir sürü başka derdi var. Bu ülkede tv almak bile ne kadar zor 😀😀

Zor hocam zor keşke Apple Tv olsa da şu durumlara hiç düşmesek 🤣🤣

• Apple tv çıkartsa pahalı olurdu ama düşünmeden alırdım 🤣

• Youtuberların S95B'ye bi aşk şiiri yazmadığı kaldı artık vay anasını arkadaş neymiş bu, herkes merakta bekliyoruz gelsin de görelim 2022 Samsung Tv ler Turkiyeye Ne Zaman Gelicek? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo-wan -- 23 Nisan 2022; 2:28:18 >
  • Burada qn95b için bilgiler gelmiş inş. satışıda başlar

https://www.samsung.com/tr/support/model/QE65QN95BATXTK/

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.