Şimdi Ara

YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONU (116. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.722
Cevap
114
Favori
170.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Büyük ölçüde alışkanlık diyelim. Bir de google maps te en çok eksikliğini hissettiğim özellik, yandex te rotanın tamamı boyunca herhangi bir yerde sıkışıklık olup olmadığını göstermesiydi.

YENİ KIA SPORTAGE (2022) ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulldog B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Siz her hangi bir dönüştürücü kullanıyor musunuz ?
    Carlink vs gibi ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BendingGM B kullanıcısına yanıt

Evet Carlinkit 5.0 var

• Arkadaşlar merhaba,

Aracı hangi modda bırakırsam bırakayım sonraki çalıştırmada kendiliğinden eco modda başlıyor. Bunu değiştirmenin bir yolu yok mu? Örneğin ben sürekli normal modda kullanmak istiyorum ama her çalıştırdığımda kendini eco moda alıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sel_bay S kullanıcısına yanıt

Bu konuşma geçen gün de geçmişti. Sanıyorum en sonunda hybrid modellerde aracın her zaman eco modda başladığını, hybrid olmayan modellerde ise son kullanılan modu hafızaya aldığı konuşulmuştu :)

• hEro_ kullanıcısına yanıt
    Görmedim kusura bakmayın, acaba ayarlarda falan var mıdır diye merak ettim. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Hiç bilmiyorum. Ancak önceden de böyle bir ayar yazılmadı diye hatırlıyorum. Yine de daha iyi bilenler yardımcı olacaktır.

Bunu yaşadığınıza göre aracınız mild hybrid motor seçeneğine sahip olmalı. Bu versiyonlarda aracın her zaman eco modda başlayacağı kılavuzda da geçiyor, o yüzden değiştirmek gibi bir seçenek yok ne yazık ki

• umitugur kullanıcısına yanıt

Ben de aynı ikilemdeyim, hangisi daha mantıklı?

• Aracı stop ettikten sonra inmek için kapıyı açınca VZZZ diye hafif bir cızırtı gibi ses geliyor, bu ses ne sesi acaba bilen varmı

• amoore A kullanıcısına yanıt
    otomatik park freni çekiyor olabilir.

• dr112 kullanıcısına yanıt

Benimde aklıma o geldi AMA

ben zaten el frenini çekiyorum aracı stop ediyorum sonra kapıyı açınca araç kendisi tekrar elfreni çekmeye teşebbüs etmemesi lazım

• manslayer3 M kullanıcısına yanıt
    Çocuklu Aile iseniz hangisi ucuz ise onu alın. Performans beklentisi varsa hibrit 230 olan iyi gidiyor.

• Egzoz filtresi olayından nefret ettim artık bu arabanın, yeni nesil tüm benzinli araçlarda var mı bu filtre? Yakın zamanda serviste rejenerasyon yaptırdım 3-4bin km olmadan yine uyarı verdi. Yüksek devirde kullanıyorum 3500-4000 devirde fayda etmiyor. Var mı arkadaşlar bu işin bir çözümü? İlla yine servise mi gitmek gerekecek?

• sarpimoleni S kullanıcısına yanıt
    Benim de yanıyor egzost filtresi öyle kullanıyorum.Çözümünü bulan varsa yazsın forumda yazılanların hepsini yapmama rağmen söndüremiyoruz.Servis de söner ancak o uyarı lambası!Bu aracın en sevmediğim sorunu.ben 5000 bin ve 15000 km de yaktım lambayı.

Benzinli araçta filtre niye var anlamak gerçekten çok güç, tam bir saçmalık bu durum. İşin kötü yanı dizel araçlarda yüksek devirde kullanınca filtre temizleniyor kısa sürede ama bizim araçlarda bir türlü temizlenmiyor. Az önce 3500-4000 devirde yaklaşık 30dk kullandım aracı bağırta bağırta yok bana mısın demedi. Geçmiş sayfalarda bir arkadaş farklı bir yöntemle uyarı söndürdüğünü yazmıştı onu da denedim yine olmadı. 3500 devirde giderken manuel olarak vites düşürdüm sürekli yine aracı 3500 devire çıkardım yine fayda etmedi. Bu şekilde kullanıldığında aracın yakıt tüketimi ciddi oranda artıyor bir de, araç verimsiz çalışıyor.

• sarpimoleni S kullanıcısına yanıt
    Haklısınız Boşuna uğraşmayın servise gidin.
    Yapılacak herşeyi yapmışsınız.Benim 6,5-7,5 bandında olan tüketim 9,0-9,5 bandında geziyor.Umarım Kia mühendisleri durumu fark eder de bir çözüm bulurlar !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 10 Mart 2024; 15:27:48 >

Umarım bir çözüm bulurlar bu duruma yazımla vs yoksa gerçekten aracı kullanmaktan nefret ettiriyor bu durum.Yabancı forumlarda da çok fazla şikayet var bu duruma dair ama bir çözüm bulamamışlar.

Hocam bu konuyla ilgili bakım yaptırdığım da serviste araca güncelleme yüklendi, artık tolerans seviyesi yükseltildi dendi bana. Siz böyle bir şey yaptırdınız mı?

• Elessar61 E kullanıcısına yanıt
    Aynısı bana da söylendi.Ama tolerans yükseldi mi bilemiyorum.5000 de yanmıştı şimdi 15000 de yandı lamba.toleransı 5000 arttırmışlar herhalde.

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.