Şimdi Ara

2022 Fiat Egea fiyatları Ağustos'ta zamlandı: İşte 6 aylık fiyat değişimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
9.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beyni ile değilde popoları ile düşündükleri için normal hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 3 Ağustos 2022; 9:54:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

o zaman asgari ücret 7 kat arttığına göre; 7*250 bin = 1.750.000 yeni türkiye lirası.

bu paraya bana 1 adet ferrari alır mısın akkoçum.

Asgari ücretle sen neyin hesabını yapıyorsun ???

Super car sınıfında ki arabayı sana 1 sene kullan diye verseler masraflarını karşılayamazsın…
    Boş karşılaştırma…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musty3535123

enflasyon %78 dedikten sonra kimse sallamaz seni dicem de zaten sallamıyorlar.

bak kendin dedin, asgari ücret artışı %94. peki gerçek enflasyon kaç ? %160 dan aşağı değil.

yalan rakamlarınızı millet yemiyor artık. asgari ücret nasıl eridi herkes biliyor.

kaldı ki bizim gibi asgari ücret oranı %50 lerde başka ülkede yok. diğer ülkelerle asgari ücret karşılaştırması yapılsa bile doğru değil çünkü orlarda çok az insan asgari maaş alıyor. geneli hep daha yüksek. bizde standart maaş oldu sayelerinde.

Yalanlara karnımız tok.

Hangi şirkete,bankaya gidersen git TÜİK’i baz alırım der…

Vasıfsız olmayın asgari ücret ile çalışmazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

ben asgari ücretli çalışan değilim, benim gelirim %94 artmadı.

enflasyonun %78 olduğuna inananda varmış demek...

enflasyon %250 civarı reelde. fiyatıyüzde %250 - 300 artmayan kaç ürün sayabiliriz?

Sizin artmamış olabilir ama Benim gelirim 1 senede %150 arttı.

Enflasyonun %250 olduğunu hiçbir banka,şirket,sanayici baz almıyor.Uydurma rakamlar ile sadece kendinizi kandırıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 3 Ağustos 2022; 10:28:11 >
  • berk768 kullanıcısına yanıt

asgari ücreti olayın içine katan sensin?

sefaleti savunmak da son günlerin modası oldu sanırım.

karnımız doyuyor deyip şükredelim.

ee ahırdaki sığırın da karnı doyuyor, senin bi farkın olmalı bence ondan...

Tamam..

• En basit matematik su aslında.

Asgari ücret 15-20 sene önce "KUŞ" kadarken bak düşük yani..30ay 40 ay calısıp B yada C sınıfı bi araç alabilyordun

Şimdiki 5.500 TL olan "YÜKSEK" olan asgari ücretle 80-90 ay arası calısma yapman gerekiyor.

Yani FAKİRLEŞTİK emegin UCUZLADI. ALın terin para etmiyor. Artık B ve C segment için 30-40 ay yerine 80-90ay calısman isteniyor..

Bu sadece Otomobildede degil. TV-telefon-Bilgisayar-Beyaz eşya-GIDA- hemen her üründe artık ulaşabilmek için daha fazla Emek ve alın teri sarfetmeniz gerekiyor

Bunun sorumlusu ve Suclusuda HÜKÜMETTİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 3 Ağustos 2022; 12:53:25 >
  • "Faiz sebeptir enlasyon sonuçtur" tezinin sonuçlarını yaşıyoruz, artarak yaşamaya da devem edeceğiz ta ki millet olarak akıllanana kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 yıllık fire teknolojisine sahip 95 beygir tenekea alcam diye seviniyordum, artık onu da alamıyorum teşekkürler Türkiye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşeyi sat arabaya bas bu ne ya, Egea dediğin giriş seviyesi en ucuz araç. Bunu da alamıyorsak biz niye yaşıyoruz?

Aynen şahlanıyoruz ya hakkkk! Troller basmış konu altını işine bak aktroll.

• bir yetki verseniz ekonomiyi düzeltecekler ama yetki vermiyorsunuz. ahgsdahjdgjdgasjdgasjdsa

• Buraya yazıyorum, 2023 nisan ayında sıfır en ucuz araç 1m olacak diye bir şeyler duydum, umarın yanılırım ama tahminim yanılmayacağım, bu ruh hastaları gitmediği sürece ebemizi göreceğiz

• Şahlandık, uçuyoruz.

• Mayıs ayında Corolla almak için şubeye gitmiştim. 490 bin civarıydı Corolla 1.5 Dream CVT.

Abicim al bak çok ırgalama dedi satış elemanı.

Hanım vazgeçirdi. Abicim bu arabayı sene sonu 750'ye alırsan yat kalk dua et dedi.

Oradan çıkıp Egea Cross'a baktık.

Lounge donanım 380 bin liraydı. Onuda almadım vazgeçtim.

Şimdi Corolla 700 bin, Egea 500 bin oldu.

Seneye bu zamanlar Corolla en az 1.2 milyon.

3 ayda.

Bazen karı lafı dinlemicen.

Al işte andaval ne almıyon Corollayı.

500e alacağın araba 700 oldu.

O yüzden araba almak isteyenler off çok pahalandı bu araba dün bu fiyattı demeyin.

Bulduğunuzu alın, yapıştırın geçin. 3 ay sonra iyiki aldım dersiniz, ben gibi kafanızı duvarlara vurmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 3 Ağustos 2022; 16:56:35 >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt

Baya üzücü olmuş hocam sizin için . Keşke alsaymissin şimdi altiniz da arabanız olmuş olacakti .

• ama bizim Allah'ımız var.

• Daha ne kadar fiyatlar artacak merak ediyorum 2021 yilinin sonunda 230 bin liraya clio otomatik vites full paket arac almak almak istiyordum nakit paramda vardi. Dedik Oyak kampanya yapacak daha ucuza alayim diye 6-7 ay bekledim. 230 a sifir araba alabilecekken 231.5 e 2008 model otomatik vites opel astrayi zar zor aldik. Ne gunlere kaldi bee

• Fiyatlara bak gerçekten delirmemek elde değil :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.