Şimdi Ara

2022 Fiat Egea dizel otomatik fiyatları belli oldu! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
2
Favori
15.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Güncel fiyatlar ile TL bazında senin hesabına göre neredeyse aynıya gelmiyor mu 🤔

Bir de ben 1,6 mj linea kullanıcısıydım. Pendikten boluya git gel cc ile 110sabit hiç coşmadan 4,5lt yakıyordu.

Şimdi 1,3 tce megan sürüyorum. Aynı şartlarda 5,3lt yakıyor. Arada 150-200kg de ağırlık farkı var.

Turbo benzinli motorlar düşük devirde dizeler gibi tork veriyor ve gayet tutumlular. Ben almadan önce bu kadarını beklemiyordu şahsen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt

Sürüşle alakalı diye düşünüyorum. Ben multijet ile İzmir-bolu-karabük yapıyorum sürekli. Aynı yolda bir turbo benzinli ile arasındaki lt. tüketim farkı fazla oluyordu.

Dizelde gaza çok bassan da yakıt bir yerden sonra tüketimi arttıramıyorsun. Fakat benzinlide bu aralık daha geniş.

Son dönemdeki yakıt farkı sebebiyle benzin daha iyi diyorsunuz. Fakat eminim ki o 5,3'ü yakarken daha dikkatli sürdünüz. Uzun yolda basınca turbo benzinliler de gayet yakıyor çünkü.

Şehir içi verilere de bakmak lazım. izmir'de akşam iş çıkışı saatinde bile 25 km'lik ev yolculuğumda 4.5 - 5.2 arasında geziyorum. Bu güzergahta TSI motor 7-8 yakıyor.

Her koşulda dizelciyim tek sıkıntım sabahları aracın geç ısınmasından dolayı çocuğumun soğuk havada oturmak zorunda kalması.

• 500-600 arasında orta sınıf tek maaş ile egea nasıl alınır ve ona yakıt konularak nasıl gezilir biri açıklasın.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Dış minnaklar önemli bir sorun tabii...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea araçları bile uçtu bu ülkede yaşamak depresyon sebebi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.