Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesekkur ederim.

• eeznoraa E kullanıcısına yanıt
    Ekranla ilgili ayrıntılı bilgiyi 3-5 sayfa önceki konularda bulabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Teşekkürederim.

Geç cevap için afedersiniz, bir hayli fazla seyehat yaptım, foruma girecek pek vakit bulamadım.

Yapılan işlem garanti kapsamını etkilemiyor.

Bir kaç satır önce belirtmiştim, salınım ile alakalı olarak 110 bg araçlar 90 bg üretiyor hissi veriyor, salınımı düşürmek demek çekiş kaybı demek. Euro 5 K9K 240 nm tork çok istikrarlı bir performans veriyordu, keza aynı şekilde 3 jenerasyon K9K 105 BG motorlar'da..

Ben sonradan müdahale yapılan uygulamaları yazılımları pek sevmem ama bu sefer denemek istedim, ciddi anlamda vereceği değerleri çok merak ettim, üç gün boyunca test ettim aracımı mağlesef olumsuz hislerim ! bir defa aracın 100/km yakıt ortalaması 05.0,90 lt arası fazlalaştı. neredeyse 1 lt demek bu. 1750/rpm birinci vites ikinci vites arası tork kullanımı harika aracın ama diğer tepkiler ve vitesler'de hiçbirşey hissetmedim, sanki halen aracım stock haldeydi.

Uzun vade'de bence bir kaç problem çıkarabilir modifiye yazılım, çünkü enjektör işemeleri ile oynuyorlar, değerler bizim energy motorda çok sağlıklı olmuyacaktır. Ben bu yazılımı uzun vade'de kullanırım devam ederim psikolojisi ile yaptırmadım, günümüzde her semtte her bina altına açılan bu yazılımcıların uygulamasını bir test etmekti amacım onuda test ettim, kısaca bana göre naçizane düşüncem ve tecrübem en azından böyle. '' Hikayeee ''

Yazılımı üç gün sonunda sildirip paramı iade aldım. Yedi gün deneme süresi var..

Aslında yazılım yapan merkezlerin dyno testleri'de olmalı, gerçek tork ve hp artışını dyno'da görmek lazım, bunu Tr yapan bir iki firma var. Bana söylenen 140 hp 320 NM değerleri, hissettinmi bu değeri mümkün değil..

Kısaca toparlamak gerekirse, Yazılım Stock araçlar için çokta şart değil, gerekte yok ! Özellikle çok fazla asılmalarda turbo basınçları yükseleceğinden dolayı problem en kötü bir iki yıla patlak verir.. bu iş aracın sadece enjektör işeme püskürtmeleri ile oynamakla olmaz, stock yazılım ile devam..
    Detaylı bilgilendirme için teşekkürler kubilay bey,

Netten araştırdığımda da yazılımla motoru güçlendirmenin uzun dönemde zararlı olduğu belirtilmişti...

• quote:

Orijinalden alıntı: R_DeNiro

Daha önce bu konuda, her zaman olmasa da bazen farların yağmur sonrası veya yıkama sonrası hava sıcaklığına da bağlı olarak belirli yerlerde geçici buğu yaptığını söylemiştim. Bu buğu iki farda da simetrik olarak vardı. Bugün garanti kapsamında yeni farlar geldi. Ancak birinin bir köşesindeki plastik malzeme kırık olarak geldi. Biri takıldı diğeri tekrar sipariş verildi. Farlarda buğu sorunu olanlar servise bildirebilir.

Aynı zamanda ön cam fıskiyelerinden birinin bir deliği tıkandı o da garanti kapsamında değişti.

İki hafta önce de sağ ön koltuk mekanizması değişti, aldığımdan beri(1 yılı geçti) 2-3 kere ancak ses duymuşumdur otururken falan. Sırf bundan dolayı değişti.

Sonuç olarak Renault servisinden oldukça memnunum. Özellikle şu far olayı başka bir markada olsaydı(vw gibi), değişim için kırk takla atmak gerekirdi. Sadece cep telefonundan gösterdiğim buğu fotoğrafına bakarak direkt siparişi verildi. Siparişler 1-1.5 hafta gibi sürede geliyor.

(2017 Megane Sedan Icon EDC)
    Hocam benim farlarda şu ana kadar bir sıkıntı çıkmadı çok şükür...

Servis aküyü garanti kapsamında 17 bin km’de değiştirmişti, 17 bindeki araçta akü niye arıza yapar onuda anlamış değilim,

Birde tüm kapı fitillerini yine garanti kapsamında yenilemişlerdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: boranko

Benimde bir sorum olacaktı. Tüm megane 4 iconlarda kapılardaki iç ambiyans aydınlatma varmı yoksa ek paket olarak mı geliyor. Bazı icon larda bagaj kapağında bagaj açma düğmesi varken bazılarında yok. Bunlar hangi iconlarda oluyor. Ayrıca icon daki ekranların 7 veya 8.7 inç arasındaki fark sadece boyutmu yoksa farklı özellikleri varmı. Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim. İliginiz için şimdiden teşekkürler.
    Kusura bakmayın, iş yoğunluğundan forma ancak bugün giriş yapabildim,

Sorularınızı arkadaşlar cevaplamış,

Tüm icon donanımda ambiyans aydınlatma standart,

2016 modellerde bağajda bağaj açma düğmesi yokken 2017’lerde düğmesi standart,

7” ekranla 8,7” ekran arasında fark boyutu, benim icondaki r-link 7 inç ve bu 7 inç ekranda ses açma kapama düğmeleri ile klima tuşları ekrandan bağımsız ve daha kullanışlı. Ancak 8,7” ekran göze daha hoş geliyor, bu ekran olayı tamamen kişisel zevk ve herkesin zevki farklı,

Başka sorunuz varsa her zaman yardımcı olmaya çalışırız, iyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragut76 -- 23 Ekim 2018; 20:27:52 >

• Arkadaşlar, aracı geçen yıl aldığım dönemde vites değişip ayağımı debriyajdan çektiğimde zaman zaman bir uyarı sesi geliyordu, sonra servise başka bir iş için gittiğimde r-link 2 yazılımını güncellemişlerdi, daha sonra vites değiştirdikten sonraki uyarı sesi kesildi ve o gün bugündür unutmuştum, taaa ki bir kaç gün öncesine kadar,

Gelen ses “su damlası” sesi gibi, genelde 3. vitesten 4. vitese geçip ayağımı debriyajdan çekerken sadece bir kez su damlası gibi bir ses geliyor, acaba hız sınırlarını (şehir içi 50 km gibi) geçerken mi diye düşündüm ancak 48 km’de de, 55 km’de de, 60-70 km’de de sürekli aynı uyarı sesi özellikle vites değişikliklerinde geliyor,

Aracımda tabela okuma özelliği yani Sürüş Paketi(adaptif Cruise Control & Şerit Takip sistemi & Güvenli Mesafe Uyarı Sistemi & Aktif Acil Fren Destek Sistemi) yok.

Kubilay bey’i cepten aradım sağolsun yardımcı oldu, bu ses navigasyondaki sesli uyarıların açık olmasından kaynaklanıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragut76 -- 23 Ekim 2018; 20:50:50 >

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim,dragut76 arkadaşımın da dediği gibi uzun vade de faydadan çok zaralı olduğunu düşünüyorum,hayırlısı olsun bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kubilay bey 2016 modellerde apple car play sorunu çözüldü mü ? Kullanabiliyor muyuz?

• arastgeldi A kullanıcısına yanıt
    Ddt4 programıyla aşağıdaki uygulamayı yaparsan carplay uygulaması aktif hale gelir

Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / RadNav configuriation 2.0-Part I / AUTOMATIC CONFIGURATION / carplay.… autohorized

• quote:

Orijinalden alıntı: dragut76

Ddt4 programıyla aşağıdaki uygulamayı yaparsan carplay uygulaması aktif hale gelir

Audio[$13] / RadNav v2.4 / configuration / RadNav configuriation 2.0-Part I / AUTOMATIC CONFIGURATION / carplay.… autohorized
    Haziran ayında Ankara da Kubilay Bey i ziyaret etmiştim. Sağolsun aracımın gizli özelliklerini açma konusunda yardımcı oldu. Fakat kendisinin de haberdar olduğu bir problem vardı, apple carplay aktif ettikten sonra telefonu aracın usb girişlerinden birine bağlayınca kabloyu sürekli takıp çıkarıyormuş gibi telefondan ses geliyordu (iphone ları şarja takınca gelen ses). Kubilay bey de bunun kendi aracında da bu şekilde olduğunu yani apple carplay ın kullanılamadığını fakat yeni bir güncellemeyle bu sorunun çözülebileceğini söylemişti. Carplay ı da pasif hale getirmiştik arabadan telefonu şarj edebilelim diye. Sormak istediğim buydu aslında. Bu sorun düzeldi mi yani?

• 2017 model icon aracimda android auto çalışmıyor

Kabloyla telefonu bağladığımda telefona andorid auto geliyor sonra hemen kayboluyor sebebi nedir bunu daha önce yaşayan oldu mu?

• arastgeldi A kullanıcısına yanıt
    Yazilım güncellemesi sonrasi USB portu telefonumu gördü şuan Apple Car play sorunsuz kullanabiliyorum.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 15:54:7 >
  • caglarrrrrr C kullanıcısına yanıt
    Telefonunuza android auto apk programinı indirmeniz gerekli.

• zvonimir kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar debriyajdaki sorun zırıltı gibi bir şeymiydi. Direkt debriyajdan değil ama bilhassa sabahları sanki zırıltı gibi debriyajın olduğu taraftan oluyor.

• quote:

Yazilım güncellemesi sonrasi USB portu telefonumu gördü şuan Apple Car play sorunsuz kullanabiliyorum.
    Teşekkür ederim kubilay bey

• Cümleten selamlar arkadaşlar.

Geçtiğimiz hafta aracımı sattım ve megane 4 sedan 1.5 dci edc alma niyetindeyim.

Eski aracım 2009 model vw jetta 1.4 tsi dsg idi. Yakıt tüketimi malum ortalama 7.5 litrelerdeydi. şu anki yakıt fiyatları ile km de 53 kuruş veriyordum sakin kullanarak.

Sanırım bu değerlerden sonra megane 4 dci bana bir nefes aldırır diye düşünüyorum.

İş yerinde kısa mesafelerde sıkça kullandım bu aracı ve beğendim. Ses yalıtımı olsun, iç dış tasarımı olsun, yakıt tüketimi olsun.

Nasipse 6-7 kasım istanbulda olacağım oradan alıp bir tane izmire dönme niyetindeyim.

Siz kullanıcılar ne dersiniz? Farklı tavsiyeleriniz olur mu bana?

Kronik bir problemi var mı megane 4 'ün?
  • quote:

Telefonunuza android auto apk programinı indirmeniz gerekli.
    merhaba,
    telefon ekranını araç ekranına yansıtmak ve ekranda youtube , google, tv+ , kullanmak için AA Mirror programı var.
    bunun için çok forum okudum uyguladım kullandım ama her seferinde google play otomatik güncelleme sebebi ile kullanamaz hale geldi.
    önce google play service uygulamasından güncellemeleri kaldırıyorum, ardından 11.9 versiyonunu yüklüyorum
    sonrası aa mirror, car stream play hepsi çalışıyor.
    ama sonra google kendi kendine play services uygulamasını güncellediğinde herşey başa dönüyor.
    bunu engelleyebilenini daha görmedim. Bu konuda bilen duyan kullanan var ise yardım lütfen.

tşk
    2017 icon, edc , vers 3.3
  • quote:

Orijinalden alıntı: boranko

İyi akşamlar debriyajdaki sorun zırıltı gibi bir şeymiydi. Direkt debriyajdan değil ama bilhassa sabahları sanki zırıltı gibi debriyajın olduğu taraftan oluyor.
    Benim bahsettiğim sorun debriyajla alakalı, debriyaja hafif basınca ses geliyordu basılmadığında ses yok. Sizin sorununuz benimkinden farklı sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.