Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (182. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.269
Cevap
56
Favori
341.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bianconero

trim bende de rahatsız edici düzeyde var. ön konsoldan çıtır çıtır sesler geliyor. gösrerge zaten kronik. kapı kilidi ötüyor o da var. arka taraftan koltuk başı mı isofix mi artık oralardan da geliyor. müziksiz araç kullanamıyorum, sadece yağmurda sesler azalıyor ve rahatsız edici olmaktan çıkıuor

1) Göstergeden gelen ses için forumda biri paylaşmıştı, araya sünger tıkayınca büyük oranda ses kesiliyor.

2) Kilitten gelen ses için bir çözüm göremedim ben ama ses aşırı olmadığı için çok takmıyorum ben.

3)Konsoldan çıtır çıtır sesler geliyor evet. Eğer çok rahatsız ediyorsa, o parlak olan trim parçasını söküp altına çift taraflı bant uygulayabilirsiniz. Kendim yapmadım çünkü sesler her zaman gelmiyor.

4) Arka taraftan gelen sesi kimseden duymamıştım, kronik bir yer değil sizinkine özgü bir problem olabilir.

Her şeye rağmen trim sesini sıfıra düşürmek bence imkansız, önemli olan kabul edilebilir bir seviyeye düşürmek ve kafayı çok takmamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: cricet

1) Göstergeden gelen ses için forumda biri paylaşmıştı, araya sünger tıkayınca büyük oranda ses kesiliyor.

2) Kilitten gelen ses için bir çözüm göremedim ben ama ses aşırı olmadığı için çok takmıyorum ben.

3)Konsoldan çıtır çıtır sesler geliyor evet. Eğer çok rahatsız ediyorsa, o parlak olan trim parçasını söküp altına çift taraflı bant uygulayabilirsiniz. Kendim yapmadım çünkü sesler her zaman gelmiyor.

4) Arka taraftan gelen sesi kimseden duymamıştım, kronik bir yer değil sizinkine özgü bir problem olabilir.

Her şeye rağmen trim sesini sıfıra düşürmek bence imkansız, önemli olan kabul edilebilir bir seviyeye düşürmek ve kafayı çok takmamak.

Alıntıları Göster
    sünger sesi azaltıyor fakat kötü görüntü oluşturuyor. parlak parçaları çıkartmak istedim fakat cesaret edemedim, tırnakları kırılabilir.

kapı kilidi rahatsız edici. müzik çalarken de ses yapıyor basslarda.

arka taraftan gelen ses de sanki birşey yapışkan bişeye yapışıp çıkıyor gibi.

trim sesleri araçtan alınan keyfi baltalıyor maalesef.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• cricet C kullanıcısına yanıt
    Şanzıman yağı konusunda yetkili servis kafasına göre ne değişir ne değişmez
    Onlara ne söylenirse prosedür ne ise onu yaparlar
    Neden riske girsinlerki
    Opel ne derse onu yaparlar doğal olarak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kocaelindeki servis 60.000 km'de şanzıman yağı değişimi yapıyor. Ancak manuel dolum yaptıkları için ben değişim yaptırmadım. Motul evo cihazı olan bir yer bulup orada değişim yaptıracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bianconero

sünger sesi azaltıyor fakat kötü görüntü oluşturuyor. parlak parçaları çıkartmak istedim fakat cesaret edemedim, tırnakları kırılabilir.

kapı kilidi rahatsız edici. müzik çalarken de ses yapıyor basslarda.

arka taraftan gelen ses de sanki birşey yapışkan bişeye yapışıp çıkıyor gibi.

trim sesleri araçtan alınan keyfi baltalıyor maalesef.

Alıntıları Göster

Sünger bende pek görünmüyor, iyice dibine kadar soktum, zaten aralık dar olduğu için görünmesi zor dikkatli bakmazsanız. Bir de tabi süngerin rengi siyah olmalı, sarı sünger olursa kabak gibi görünür. Trim parçalarını sökme konusunda haklısınız, tırnakların kırılma ihtimali var ve bu parçaları bulmak da zor, bulunsa bile akıl almaz fiyatlarda olabilir. Kapı kilidi sesi kulağın dibinden geldiği için rahatsız ediyor ama kapı kilidini açmak bir nebze sesi azaltıyor. Kendi aracımda beni en rahatsız eden ses göstergeden gelendi, onu da süngerle çözdüğüm için çok kafama takmıyorum zira hangi arabaya bakarsanız bakın hepsinde öyle ya da böyle trim sesi var. Opel bu konuda biraz daha kötü olabilir ama 

• 2021 bayilere ne zaman gelir ?

• Linneus kullanıcısına yanıt
    2020 neden düşünmüyorsunuz

• werneke W kullanıcısına yanıt
    Alana kadar 2-3 ay gecmis olur zaten 2 yasinda 0 araba sacma olur

• Linneus kullanıcısına yanıt
    Orası öyle zaten
    50-80 bin TL den aşağı fark olmaz muhtemelen 2020 ile 2021 arasında

• Şu arabanın en sevmediğim yönü sensörleri. 2012 tiguan de bile bundan çok daha iyi. Kesinlikle boşa öttüğünü yada gecikme olduğunu görmedim. Bazen kafayı yediyor. Yanından geçiyorsun sonra ötmeye başlıyor. Panik oluyorum acaba görmediğim birşey mi var diye. Yok mudur acaba bunun bir çaresi.

• snomask kullanıcısına yanıt
    Evet 2017 olanda bana da öyle geliyordu
    Ancak şu an kullandığım makyajlıda özellikle geri kamera sağ sol trafiğe de duyarlı ve çok güzel çalışıyor
    Geri çıkıp arabanın arkasını yola vermem gerek gelen arabayı çok güzel tespit ediyor

Tabi bu geri kamera
    Ön vs geliştirme varmı bilmiyorum

Makyajlıdaki led matrix farların performansı nasıl ? Eskiye göre fark ediyor mu ?

Makyajlıdaki led matrix farların performansı nasıl ? Eskiye göre fark ediyor mu ?

• wetkopat kullanıcısına yanıt
    Vallahi 3500 km oldu
    Daha 1 kez sabah veya akşam gece kullanmadım denk gelmedi pandemi vs
    Bir tek o kısım hala muallak benim için

2017 A2 ve 2020 B2 araçlara sahibiz. Farları eski kasaya göre tabiki çok daha iyi ama , makyajsız b kasalara göre yorum yapamayacağım. :) . Ama biraz daha iyidir. Sol -sağ 84-84 168 far bölmesi kullanılmış sonuçta.

• Arkadaşlar şanzıman yağı değişimi yapan oldumu aranızda ? Benim araç 60.000 km de ve yağı değiştirmek istiyorum. Servis manuel olarak 5 litre kadarını değişebiliyormuş. Birde motul evo cihazıyls değişen yerler var ama çok fazla fiyat istiyorlar. Biraz araştırmalarım sonucunda gm 6t45 model şanzımanlarda yurtdışında genellikle manuel olarak yağ değişimi yapılıyor. Siz ne tavsiye edersiniz ?

• selamlar,dün makyajlı kasa peugeot 3008 allure 1.6 aracımı sattım, daha düşük bütçeli ve benzinli araç ararken sahibinden de 2020 model 5000km de 1.6 grandsport enjoy bir araç buldum..Daha önce kısa bir süre grandland x 1.5 enjoy skyline da kullanmışlığım var..2.elde insignia fiyatına bir de glx enj sky. buldum. 2 si arasında kararsızım.insignia da geri görüş kamerası yok, benim için önemli bir donanım, ama piyasada 1.000 tl ye kamera montajı ve gizli özellik açma işi halloluyor..sizce 2020 insignia enjoy mu, glx enjoy skyline mi? Ayrıca 2.eli nasıldır insignia nın? bir önceki makyajsız kasa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Üsküdar Gerçekleri -- 29 Mayıs 2021; 12:29:0 >
  • Üsküdar Gerçekleri kullanıcısına yanıt
    İnsignia grandland dan daha üstün bir araç
    Uzunluk vs problem değilse tabiki insignia
    Aralarında her şeyden önce sınıf farkı var
    Çok öyle tartışma götürecek bir konu değil bence

Bu şanzıman yağıkonusu herhalde en fazla farklı yorum çıkan konulardan
    Manuel veya cihaz ile değilde
    Bence önemli olan atıyorum köln de Opel servisinde nasıl yapılıyorsa bu işlem Türkiye de aynı şekilde yapılıyormu yapılmıyormu ?
    Herhalde yapılıyordur
    Aynı ülke içerisinde yetkili servisler birbirinden farklı prosedür uyguluyorsa işte orada sıkıntı var demektir
    Bilemedim

• Adblue için direk benzin istasyonuna gidip dolduralım mı yoksa 5lt satılanlardan önerdiğiniz bildiğiniz marka var mı ?

ilk kez adblue bulunan araç kullanıyorum

araştırdım biraz ama çok fazla bilgi var

1600 km sonra adblue ekle uyarısı var

• 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.