Şimdi Ara

2021- 2023 Honda Civic | ANA KONU | [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (1095. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.077
Cevap
302
Favori
2.246.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
56 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10931094109510961097
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3d diyor üstüne birde cahil diyor ya rabbi.

2d bir ekranda 3d görüntü görebilmek için özel gözlük takman ve görüntününde ikiz kamera ile çekilmiş ve özel olarak işlenmiş olması gerekir. Renklendirme için ultrasonik sensör ile uzaklık tayini yapılmış olabilir ki hiç sanmıyorum. Renklendirmeyi yazılımsal olarak ayarlanmış olabilirler. Renklendi diye 3d olmuyor yani.

Bilmediğin konularda ahkam kesen sensin.

Mini'nin sitesinde doğru düzgün donanımlar yazmadığı için şunlar var mı diye sordum. Sadece sitesine bakıp yazmış olsam bunlar yok derdim.

Bu konudaki amacın nedir niye yazmıyorsun? Civic alınmaz kötü donanımsız mini kullanıyorsun onu anladık. Peki 6 aydır neden sürekli bu konudasın? Neden jetta konusuna girip jetta alınmaz yazmıyorsun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 180 HP lik araç yapıyorsun. Şanzuman yüzünden max tork 220 de kalmış. Son hız 200, hızlanma 8.1

Çok çok kötü değerler.Özellikle son hız rezillik resmen.

Çift kavramayı geçtim güzel bir tork konvertörlü bile kurtarırdı aracı.Çünkü araç çok başarılı diğer konularda bana göre.Güzel bir şanzuman olsa direk alınacak bir araç.Ama teknik veriler 180 hp ye göre çok kötü.Özellikle son hız.Yolda çok daha düşük bg li birçok araç yanınızdan geçip gider.

Bari manueli getirselerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: xendaba

quote:

Orijinalden alıntı: kaplan.42

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Aktif/pasif güvenlik sistemleri rakibine göre az olan aracın fanatikleri eğer ki kendi araçlarının çarpışma testleri rakibine göre iyiyse, bak bizim araç çarpışma testlerinden daha iyi not aldı ne gerek var öyle bir sürü üç harfli sisteme bak duvara vurduk sağ çıktı dummy diyor...

Eğer ki çarpışma testinde rakibine göre kötü sonuç aldıysa da bu sefer yeni argüman şu şekilde " kim duvara 60 kmh ile vuruyor ki , ne gerek var böyle testlere... "

Her teoriye bir karşı cevap çıkıyor maşallah 😀

Dostum kim duvara öyle vuruyor demiyorum , aynı şartlarda bmw seni duvara 90 La vurdurmuyor ya duruyor , ya çok daha az hasarlı kaza yapıyorsun

Civic ile aynı şekilde duvara dalarsın

Olay burda sen frene basmasan da duran bir araç ile Allah ne verdiyse duvara giren arabadaki hasar aynı olurmu

Ha birde sanki biri 20 yıldız diğeri 1

Biri 5 iken diğeri 4 atla deve değil

Üstüne kalıbımı basarım aynı şartlarda kontrolü kaybeden 2 araçtan bmw den çıkıp evine gidersin Honda dan ise hastanede 2 gün müşehadese tutarlar

Anlamadığın bu , beğenmediğin golf arabayı bırakıyorsun kendi radarları ile arabayı stop ettiriyor öndeki kalkınca kalkış yapıp şeritten çıkmadan 100-120 hıza çıkarıp gidiyor , senin Honda ile düz duvara 120 ile git nhayrola Mete gidiyorsun demeden duvara yapılırsın sümük gibi
    Olay bu

Güvenli güvenli demek o şartlarda çarpışma sonrası biri 5 iken diğeri 4 yıldız ise birde onu reelde görelim

Geçenlerde Ankara'da sıla konserine gittik Sıla kaza yapmış araba haş-at ( Range Rover ) tost olmuş
    Kadın çıkıp geldi konser verdi

Aynı arabaya yıldızı düşük diyorlardı

Sen civic ile o şekil kazaya gir canlı çıkarsan şükret bırak konseri ilk ay ayağa kalkarsan kurban kesersin olay burda
    Vurduktan sonrası önemli Elbet ama
    90 La düz duvara vurursan sıkıntı iş kontrolünü kaybedersen seni duvara kaç şşe vurduruyor

Civicrs bir sedandır.ağırlık merkezi range rover dan suvlardan yere daha yakın.civic sedan range rover ın takla attığı virajdan güvenli bir çıkış yapabilirdi.Şunu da dikkate alın ,bu demektirki range roverın güvenlik sistemleri bi halta yaramamış.bir de kaza mahaline bi zahmet gidin aynı kazayı yapın acaba civic takla atarmı

Evet öyle 250 lerle girmiş RS o hıza çıkıyormuydu ???

Birde takla atmış nerede yazıyor onu bi tekrar okurmusun??? Bahsettiğim araç RS ten birçok teknik özellikte önde bilmiyorsan ;) geleli son hızda vb vb

Bu sistemlerin üzerine kendi kendine giden arabaları yapıp , insan kullanımından çok daha düşük kaza istatistik leri şuan bile yakalamışken mucize olmaz demek hangi akıldır anlamak cidden mümkün değil

Evet takla atmamış yan yatmış burdan düzeltiyorum.250 ile kaza yapsa sılanın dokuz canıda giderdi.Sen bana şunun cevabını verirmisin arabanın güvenlik önlemleri direksyon hakimiyetini kaybetmesine neden engel olamamış.Birde bi zahmet kaza istatistiklerine bir bak, suvlarda ölümlü kazalar daha fazla.kolayca devrildiği,direksyon hakimiyetinin daha kolay kaybedildiği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ex_silver

180 HP lik araç yapıyorsun. Şanzuman yüzünden max tork 220 de kalmış. Son hız 200, hızlanma 8.1

Çift kavramayı geçtim güzel bir tork konvertörlü bile kurtarırdı aracı.Çünkü araç çok başarılı diğer konularda bana göre.Güzel bir şanzuman olsa direk alınacak bir araç.Ama teknik veriler 180 hp ye göre çok kötü.Özellikle son hız.Yolda çok daha düşük bg li birçok araç yanınızdan geçip gider.

Şanzuman yüzünden tork 220NM de kalmaz.Şanzuman yüzünden tekerleklere aktarılan tork düşer,ve abartıldığı kadar verimsiz bir şanzuman değil.araç yaklaşık 16 sn de 160 a,ve yaklaşık 30 saniyede 200 e çıkıyor.

• Bu konuyu etraflıca konuştuk üstelik kendiniz video koydunuz Rs 30 saniyede 200 km hıza çıkmıyordu.
  • quote:

quote:

180 HP lik araç yapıyorsun. Şanzuman yüzünden max tork 220 de kalmış. Son hız 200, hızlanma 8.1

Şanzuman yüzünden tork 220NM de kalmaz.Şanzuman yüzünden tekerleklere aktarılan tork düşer,ve abartıldığı kadar verimsiz bir şanzuman değil.araç yaklaşık 16 sn de 160 a,ve yaklaşık 30 saniyede 200 e çıkıyor.

Şanzuman yüzünden tork kısıtlaması var araçta. Manueli de yanlış hatırlamıyorsam 240 nm.

Rezalet şanzumanla güzelim 180 hp yi yutmuşlar resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

quote:

quote:

Hocam hala yapar eder tarzı cevaplar veriyorsunuz. Neye göre. Dayanak göstermeden bu sekilde marka fanatikligi yapmayınız.

işte dayanak

https://www.youtube.com/watch?v=NnaV5bnlAW4&list=PLK2ujX8GEfWQdJSWuw7Oq_RIaL835PtOV&index=8

Youtube videosuna göre araç kıyaslanmaz belki resmi test olsa tamam da. Kişilerin çektiği videoları güvenilir bulmuyorum ama youtube hayranı sizsiniz, anlayacağınız dilde cevap vereyim.Verdiğiniz linkte araç 31.sn de 200km hıza ulaşıyor,aşağıdaki linkte ise rakip sanıp kıyasladığınız araca ait videonun tamamı 29 saniye. İyi seyirler
    https://www.youtube.com/watch?v=abclCpdGsog

videoları koymuştuk hatırlarsanız. Lütfen insanları yanlış yönlendirmekten vazgeçin. Range rover daki güvenlik sistemleri neden kazayı engellememiş sorunuza cevap yazmaya gerek bile duymuyorum. Artık klavye başında sağdan soldan bakıp yanlış yönlendirmeyin ki forum amacına hizmet etsin.

• Araçlarımızda yazan beygir gücü tork,vites aralığı, 0-100 km hızlanma değeri nedir ne değildir, daha iyi anlamak isteyenlere aşağıdaki kaynağı öneririm. Hoş uzun yazı okumaktansa youtube dan ne şartlarda çekildiği belirsiz birkaç videoya daha çok güvenmeyi tercih edenler mutlaka olacaktır ama ben yine de paylaşmak isterim.

https://forum.donanimhaber.com/tork-beygirgucu-rpm-ve-hizlanma-uzerine-temel-bilgiler--38360434
  • Ben yeni çıkacak olan civic hb nin 1.0 lt turbo motorlusunu merak ediyorum. Diğer firmaların 1.0 larına göre daha yüksek hp si ve torku var. Bu da yakıt tüketimini azaltır. Fiyatı uygun yaparlarsa dizelini lpg lisini aramam alırım. Umarım eco civic premium fiyatından fazla olmaz fiyat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce uzun yoldan geldim. 3 yetişkin 2 çocuk. Bagaj dolu.

Güzergah edremit - bursa - Osmangazi köprüsü- beylik düzü : 422 km 3 saat 37 dk süre. Ortalama hız 117 km/s ortalama benzin tüketimi 8.0 lt. Araç daha 1000 km olmadı.

• Cumali999 C kullanıcısına yanıt
    türkiyeye gelmeyeceği için merak edilecek pekbirşey yok bence
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    klima kullanmadığınızıda varsayarsak 1 tık fazla ama düzelecektir. araç lpg li değil sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: warmengel

klima kullanmadığınızıda varsayarsak 1 tık fazla ama düzelecektir. araç lpg li değil sanırım

LPG li değil evet. Geçen hafta aynı güzergahı LPG li corolla işe tek başıma yaptım. Araç boştu ama ortalama hız 121 km/s ti ve 10.5 lt LPG yaktı.

Gözünü seveyim konuyu açacağın zaman beni etiketle. Burda en objektif yazan adamlardan birisin çok merak ediyorum yeni Civiğe dair fikirlerini. Kaçırmak istemiyorum konunu.

• quote:

Hocam son hız noktasında haklısın. Limit konmaması lazımdı. Manuel araç istemekte de son derece haklısın adını rs diyip getirmemek ve donanımsal olarak executive den çok farkının olmaması (jant, ön panjur) sıkıntı. Ama aynı aracın yurt dışındaki 0-100 hızlanması 7.2 sn. Yani şanzuman aslında gayet yeterli. Bir arkadaş link paylaşmış (kesinlikle tavsiye ederim, azcık uzun ama çok açıklayıcı) hızlanma ve güç geğerleriyle ilgili. Motor torkunun 220 Nm oluşu sorun değil çünkü aracın asıl hızlanması için beygir gücü ve o gücü max verdiği devir aralığı çok önemli. Aynı şekilde motor gücünü tekerleklere aktarım konusunda en verimli şanzıman tipi (güç kaybının en az olduğu) cvt şanzıman olduğu görülüyor. Yani kalsik tork konvertörlü olanlara nazaran daha keyifsiz mi kesinlikle ama bu motorda kullanılan ile bir nebze o sorun da çözülmüş sanki klasik otomatik vitesli gibi hareket ediyor. Benim en sevdiğim kısmı sport modda vites kulakçıkları ile manual sürdüğüm oldu çok keyif almıştım mesela.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Arkadaşlar merhaba, bir konuda bilgisi olan ya da daha önce honda araç kullanan arkadaşların görüşlerine danışmak istiyorum. Honda hangi şartlarda ürünlerine garanti veriyor. Forumda konuşuldu direksiyon koltuk vb yerlerdeki deformasyonlara karşı firmanın yaklaşımı nasıl oluyor. Şimdi deri koltuk koyuyorsa 6 yıllık garantiye bu gibi gözle görülebilen aksesuarlardaki sorunları da dahil ediyor mu? Yoksa birtek motor ve şanzumana mı garanti veriyor. Eğer öyleyse forumda kimse honda sorunsuzluğundan bahsetmesin bence. Tamam birşey taktırırsınız cart diye yırtılır koltuk boydan boya ama arkadaşların paylaştığı gibi yıpranmaları müşteriye yıkmak biraz anlamsız geldi bana.

Genel mantık motor şanzıman vb dir, ben koltuk derisine 6 yıl garanti vereceğini sanmam ki verirse de küllüm batar koltuk değiştirmekten 😬
    Sarf malzemeleri garanti dışındadır lakin araç Yeni bu tarz kötü izlenim çığ gibi tersine teper bu yüzden garantide olmaSa bile değişim vb yaparlar ilk 1-2 yıl sonra yedikçe sen yapmışsın
    Kemerle binmişsin buna kot pantolon ile değil yumuşak pamuklu işe oturman gerek başlar
    Hele hele garanti 6 yıl denilen aracın derisi 3-4 ayda bu hale geldiyse

Hocam bir arkadaş yazmış arabaya çıplak biniyorum diye Honda Türkiye bizden bunu istiyor herhalde. Muhakkak 6 yıl boyunca deri de yıpranır kumaş da ama 2-3 ayda bu gibi sorunlar yaşanır ve o suçu da tüketiciye atarlarsa can sıkar. İnsanı soğutur arabadan ne kadar performanslı vb olsa bile. Kumaş koysaymış keşke. Yani bu tür yaklaşımlardan bir art niyet aramaya başladım valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: asylmn

quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Arkadaşlar merhaba, bir konuda bilgisi olan ya da daha önce honda araç kullanan arkadaşların görüşlerine danışmak istiyorum. Honda hangi şartlarda ürünlerine garanti veriyor. Forumda konuşuldu direksiyon koltuk vb yerlerdeki deformasyonlara karşı firmanın yaklaşımı nasıl oluyor. Şimdi deri koltuk koyuyorsa 6 yıllık garantiye bu gibi gözle görülebilen aksesuarlardaki sorunları da dahil ediyor mu? Yoksa birtek motor ve şanzumana mı garanti veriyor. Eğer öyleyse forumda kimse honda sorunsuzluğundan bahsetmesin bence. Tamam birşey taktırırsınız cart diye yırtılır koltuk boydan boya ama arkadaşların paylaştığı gibi yıpranmaları müşteriye yıkmak biraz anlamsız geldi bana.

Merhaba civic kullanıcısı olarak direksiyonda yaşadığım soyulma ve solmaların kullanıcı hatası olduğunu söyleyerek garanti kapsamında değiştirmediler.Yani çok arkasında durduğu söylenemez honda türkiyenin.Ama bu civicin iyi bir araç olduğu gerçeğini değiştirmez.Yukarıda bahsi geçen deri koltuk soyulması resimlerde görüldüğü kadarıyla sert bir cisim sürtülmüş izlerinden belli.Oturup kalkarken oluşacak izler değil onlar.Yoksa malzemenin soyulması solması da beni şaşırtmazdı.Honda alacaklar bunları gözel alarak almalı bence.Sorunsuz şanzıman,ama sorunlu honda türkiye.

Hpcam kullanırken ne hata yapmışsın da firma suçu bize yüklüyor merak ettim. Çok afedersiniz ama her şeyi kullanıcıya yıkarak böyle politikayı izleyerek ben 10 yıl garanti de veririm. Ohh miss bir sorun mu oldu tüketiciden demek en kolayı. Yakında sunroof dan falan su sızcak olursa fazla yağmurda bırakmışsınız diyecekler herhalde. Diyorum ya koltuk caartt ye yırtılır hadi anlarız biz yırttık ama yok direksiyon soyuldu yok koltuk yıprandı ayıp yani. Zaten şu an piyasadaki çoğu araç da motor ve şanzıman konularında az sorun vermeye başladı (dsg yi ve diğer çift kavramaları tenzih ediyorum) yani aman aman motor mekanik sorunu yaşanmıyor. Hondanın çok da aman aman farkı kalmadı ki bence bazı noktalarda iyileştirmelere bile ihtiyaç var. Civic çok başarılı araç ama bir laf vardır "sinek küçüktür ama mide bulandırır" diye. Honda yanlış işler peşinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkoptimus -- 6 Mart 2017; 6:39:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: babıesrar82

Gözünü seveyim konuyu açacağın zaman beni etiketle. Burda en objektif yazan adamlardan birisin çok merak ediyorum yeni Civiğe dair fikirlerini. Kaçırmak istemiyorum konunu.

Teşekkür ederim düşünceniz için. Elbette sizi haberdar ederim.

Km ilerledikçe motor alistikca sarfiyatı düşecektir. Iyi günlerde kullanin aracinizi.

• quote:

Km ilerledikçe motor alistikca sarfiyatı düşecektir. Iyi günlerde kullanin aracinizi.

Peki rs'nin yakıtı civic atmosferiklere nazaran fazla mı olur az mı?

• 
Sayfa: önceki 10931094109510961097
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.