Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle hayırlı olsun hocam ne kadara aldınız aracı ve bahsettiğiniz sonradan takılan far sensörünü nereden aldınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim. İzmir Mais paket olarak sundu aracı, ekran ve sensörleri onlar taktı sanırım. Hatta aracın orijinal küçük ekranlı teypini bagaja koymuşlar bize verdiler. Sis farı da ekstra galiba. Bu şekilde paketlerle 147.000tl fiyatıydı Oyak indirimli olarak. Aracı ben değil askeriyede çalışan bir yakınım aldı, ben onun adına aracı bayiiden teslim aldım ona teslim etmek üzere.

• Prsctr P kullanıcısına yanıt
    Manuel miydi hocam

• Manuel evet

Fiyatlar ciddi derecede artmış biz 26 şubatta navigasyonsuz stepne+gorus paketli (sis farı,arka park sensoru)131e aldık

• Sizin aldığınız şekilde 143.800 fiyat vermişlerdi metalik renk. Biz sormadan 2 gün önce zam yapılmış. Fiyatlar uçtu hem sıfır hem ikinci el araçlarda. Bütün markalarda.

Aynen çok arttı fiyatlar buradaki bayide de bizim aldığımızin metalik renklisi şu anda 146 bin tl

• Uzun yolda 6.8 litre yakması 1.3 motorun iyi değerler değil.
    Aldığım geri dönüşlerin nerdeyse tamamı bu moturun fazla yaktığı.
    Halbuki bu aracın benzinli olmasına rağmen çok az yaktığından bahsediyorlardı.
    Bu motorun bu verilerle iyi satış rakamlarına ulaşacağını zannetmiyorum.
    Alan kişiler Lpg takmak isteyeceklerdir.
    Renault 1.6 benzinli motoru megane dan kaldırdığına pişman olacak diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Benim kendi aracım dizel, belki kullanım alışkanlıkları yakıtı etkileyebilir. Ben uzun kullanımda düşeceği kanaatindeyim ama 5 litreler görülmez. Daha önce burada 4.5 yaktığını söylemişlerdi ama gerçekçi bir rakam değil bence. 90 km hızla düz yolda anlık tüketim gerçekçi veriyi yansıtmaz. Bu aracın uzun yol ortalaması 6'nın şehir içi ise 8.5 litrenin altına düşmez. Karmada 7.5-8 litre civarı olur.
    Ha bu bir sorun mu? Bence değil. Benzin 10 litre ve üzeri yakmadıkça çok yakıyor denmemeli.

Mesela Corolla ile bu aracı kıyaslamak mantıksız, zira corollanın motoru eşek. Yokuş çıkmaz. Tüp taktırsan da çıkmaz taktırmasan da, hem de çok yakar. Bu aracın motoru ise güçlü. Bunu belli ediyor.

Sonuç olarak tüpü mantıklı bulmuyorum.

Sensör aynanın yanında, sensörde far ve yağmur sensörünü ayrı ayrı aktif-deaktif edebilen tuşlar mevcut. Bugün farkettim. Sensörün markası da necvox.

• Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sağlıklı günler dileğiyle başlayayım....
    8 Ocak 2020 itibariyle aracı aktif kullanıyorum, çocuğumu her gün okula götürüp getiriyorum, günlük yaklaşık 35 km yolum var. Toplam km 4000 oldu. Bunun sadece 750 km si uzun yolda yapıldı. Yol bilgisayarındaki ortalama veri 7.0 lt tüketim. Şehir içi net tüketimi ise 8.0 lt. ( Full doldurup bir kısmını harcayıp tekrar full yapınca hesapladım) . Şurası önemli,bu aracı kullanırken özellikle vites değişiminde çok yüklenmeden vites değişimi şart, zaten 2000 deviri hafif geçince toparlıyor 3000 lere kadar yüklenip vites değiştirme tüketimi artırıyor. Sakin kullanım gerektiren bir araç, zaten aile için ideal bir sedan, performans aracı değil. Bir süre anlık tüketim ekranı açık olarak kullanırsanız dediğimi net olarak görürsünüz. Yaşadığım yer Ankara, yokuş iniş bol malum. Fabrika verilerindeki yol şartları dümdüz yol muhtemelen.
    Özetle yakıt verisinde kişinin kullanım alışkanlığı,yol durumu da önemli etkenler. Benim verilerim bunlar, ileride benzin fiyatları artarsa LPG düşünür müyüm emin degilim, zira ekonomik LPG kitleri bu araca uyumlu değil, 7-8 bin TL fiyatı olan kitler uyumlu. Kazasız,Corona' nın bittiği günler ve sürüşler dileklerimle....

• Megan 1,33 140 hp motorların bir de 160 Bg olanları var. İkisininde piston çapları ve enjektör basınç değerleri aynı bu durumda yazılımla 160 bg e yükseltilebilir mi, bu şekilde güç artışı yapılabilir diye düşünüyorum. Bu konuda yazılım atan bir kaç yer ile görüştüm, motorlar daha yeni olduğu için yazılım geliştirilmediğini ancak üzerinde çalıştıklarını söylediler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?.
  • Yakın zamanlarda 2. bakımı yaptıran fiyat alan oldu mu? 1200 tl fiyat aldım normal mi?
    araç megane hb 1.5 dci manuel
  • quote:

Orijinalden alıntı: boneman

Yakın zamanlarda 2. bakımı yaptıran fiyat alan oldu mu? 1200 tl fiyat aldım normal mi?
    Zaman mekan farketmez. Yetkili servislerde bakım fiyatları normal değildir. Ben ilk bakımımı dışarda yaptırdım garanti falan sökmez. Garantisi bakıma bağlı değil. Onların 1200TL dediği bakımı yağı elf değil liqui moly seçerek 650TL ye yaptırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boneman

Yakın zamanlarda 2. bakımı yaptıran fiyat alan oldu mu? 1200 tl fiyat aldım normal mi?
    Hocam farklı servislerden fiyat alın... Benim aracı aldığım servis 1.bakim için subat sonunda (indirim kampanyası yoktu) 970 TL istedi... Yakın bir ildeki servisi aradım 800TL deyince benim servis de 800e yapmak zorunda kaldı... Özel servis de 600TL istemişti...

Araç 1.6 benzinli...

• arkadaşlar merhaba.. Necvox ekranı olup ses sistemi taktıran varmı.? Necvoxlrarda harici anfi ve sabwoofer çıkışı mevcut. Ekolayzırdada subwoofer ayarı yapılabiliyor. Sorum şu.. Necvoxta rca çıkışı varmı? taktıranınız oldumu. Bende alpine-sw815 kendinden anfili subwoofer var. Bağlatmak istiyorum. Fakat ekrandanda bası kısıp gerekirse açmayı istiyorum. Ses sistemciler bunun mümkün olmadığı konusunda ısrarcı. Bu işten anlayanlar yardımcı olabilirmi.Teşekkürler
  • ERG81 E kullanıcısına yanıt
    Aradım aradım fakat bu diffüzörü bulamadım

• Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de var sebebini bulabildiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurettince

Arkadaşlar merhaba daha önceden Megane Touch aracım vardı fakat birkaç araç değiştirdikten sonra Megane icon ile yeniden aranızdayım. Forum dan oldukça konuda bilgi sahibi oldum. Emeği geçenlere ve bilgi paylaşımında bulunanlara teşekkür ederim.
    Yeni aldığım icon da yaklaşık40 km den sonra çok düzensiz (gurk, gurk..) diye bir ses geliyor. Servisteki usta dahil en az 5 ustaya gösterdim sonuç alamadım. Ses motordan değil ve arkadan da değil ama ne zaman yapacağı belli olmuyo ve virajla bozuk yolla da alakası yok. Daha önce başından geçen oldu mu veya bilgisi olan var mı?
    Önceden touch şimdi için kullanan biri olarak touch ve icon arasında donanım farkları haricinde,bir fark var mı?
    Mesela cam kalınlıkları,terim sesi,ön konsol veya kapı üstleri plastik kalitesi, yani touch da iş görür mü?
    Donanım haricinde ikisi arasında kalite farkı var mı?

• attci kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla donanım haricinde malzeme kalitesi vs bir fark yok (Koltuk döşemeleri var bildiğim) ama donanım farkları baya farkettiriyor. Ambyans ışıklardan tutun da ekran veya gösterge vs birçok anlamda farklı icon. Eğer imkanınız varsa kesinlikle icon tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.