Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2012 jetta trendline paketten 2017 icon megane a geçiş yaptık geçen hafta. Jettayı fazlasıyla aratan ender konulardan biri olan ses sistemi hakkında birkaç sorum olacak. Genel olarak araçtan çok memnunum fakat ses sistemi sattığımız jettaya göre epey kötü. Biz Jettayı 2. El almıştık ilk sahibi farklı bir ses sistemi mi taktırdı bilmiyorum fakat megane ile arasında bass konusunda çok fark var. Müzik dinlerken bass benim için önemli. Sorularım şunlar: Ses sisteminden memnun olmayan var mı? Ses sistemini değiştiren oldu mu? Olduysa fiyatlar ne civarda? Değiştirecek olsam hangi markayı tercih etmeliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corleone_ kullanıcısına yanıt
    İlk aracı kullanınca bana da zayıf gelmişti ses. Sanki çıkan ses sadece ekranın ordan geliyor gibiydi. Sonra rlink ses ayarlarından ses modunu varsayılan olan 'doğal' dan 'canlı' ya çektim. Şimdi çok daha güzel oldu bana göre. En azından araçtaki diğer hoparlörlerden de bariz ses geliyor. O menüde bas/tiz ayarı falan da var bir gözatın isterseniz. Eğer oraya bakıp yine tatmin etmediyse bilemiyorum ses sistemi değişen arkadaşlar varsa bilgilendirsin.

• giovanni G kullanıcısına yanıt
    Hocam benim anlamadığım madem bu özellikler var ,araçlarımızda neden aktif değil. Mesela şu da var bir mesajda görmüştüm sonradan ön park sensörü takmak için, servis takarız ama rlink e baglayamayiz demiş. Ancak bu adam ön park sensörü ekrani gibi özellikleri de rlinkte aktif hale getirebiliyor. Bir diğer konu multi-sense modlarında yapay ses olduğunu kendileri reklamlarında diyordu. Bu da hız kadranında hız limiti uyarısının gozükmesi/gözükmemesi olayı gibi. Umarım rlink guncellemeleriyle düzelir bu ses olayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Corleone_

Arkadaşlar merhaba. 2012 jetta trendline paketten 2017 icon megane a geçiş yaptık geçen hafta. Jettayı fazlasıyla aratan ender konulardan biri olan ses sistemi hakkında birkaç sorum olacak. Genel olarak araçtan çok memnunum fakat ses sistemi sattığımız jettaya göre epey kötü. Biz Jettayı 2. El almıştık ilk sahibi farklı bir ses sistemi mi taktırdı bilmiyorum fakat megane ile arasında bass konusunda çok fark var. Müzik dinlerken bass benim için önemli. Sorularım şunlar: Ses sisteminden memnun olmayan var mı? Ses sistemini değiştiren oldu mu? Olduysa fiyatlar ne civarda? Değiştirecek olsam hangi markayı tercih etmeliyim

@R_DeNiro arkadaşımızın bahsettiği ayarları mutlaka yapın ses sistemi resmen evrim geçiriyor.

Ben aracımı teslim alırken Focal ses sistemi olarak teslim aldım. Diğer icon paketlerde olmadığını

(Avrupada satılan modellerde Bose ve Focal olarak 2 ayrı ses sistemi seçenekleri mevcut)

gördüğümde satış müdürü bu şekilde istenen ilk parti 3 kırmızı icon aracın Focal ses sistemi ile

geldiğini fakat daha sonra gelenlerde Focal yazmadığını belirtti. Hatta bayinin bahçesinde ne kadar

icon paket varsa tek tek gidip baktım. Ancak iconlarda olan Arkamys ses sistemi çok başarılı bunuda belirtelim.

(Arkamys ses sistemi Focal in yan kuruluşu gibi ortaklığı mevcut bu nedenle aynı diyebiliriz)

Eğer ses sisteminden çok daha yüksek verim kalite ve detay almak isterseniz size önerim kapılara Audison APK165

Komponent takımı (Subaru Impreza da 3 yıl kullandım) ve mutlaka kaliteli tercihen yine Audison Amplifikatör..

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Sayın @R_DeNiro, şimdi broşüre baktığımda; "değiştirilebilir motor sesi" iconlarda standart olarak gözüküyor. Belki yapılacak bir güncellemeyle aktif hale gelebilir. Aracımdan memnunum, umarım uzun yıllarda memnun olarak, hepimiz araçlarımızı, kazasız belasız iyi günlerde kullanabiliriz.
    Fakat hocam benim de anlamadığım, anlam veremediğim şeyler oluyor Renault'ta. Diğer markalarda; bazı özellikleri ekleyip/ çıkarıyorlarken makyaj zamanınını bekliyorlar diye biliyorum fakat bizim araçta makyaj görmesini beklemeden aylara göre özellik, ekipman vs. ekleyip, kaldırıyorlar. Şöyle ki ilk çıkan modellerde bagaj açma düğmesi yok (icon), sonra belli bir aydan sonra üretilenlere düğme koydular, sanırım düğmeyi yine kaldırmışlar. Mesela bizim araçta sd kart bölümü yok, bazılarında var. Belli bir süre eller serbest bagaj kapağı iconlarda standarttı, şimdi ekstra ücretli oldu, belki bir kaç ay sonra tekrar ücretsiz verebilirler kim bilir. İlk çıkan modellere android auto, car play desteği yok, sonra eklediler. Mesela sayın @yildiz beyin aracında farklı ses sistemi var. Bazı araçlar bu şekilde farklı ses sitemiyle gelmişler, sonrasında siz istesinizde bu ses sistemiyle alamıyorsunuz. Ön park sensörü benimde sonradan almak istediğim bir donanımdı, ama yetkili serviste taktırılacak sensörün rlinkle bağlanmadığını, sanki sanayiden ucuz sensör taktırıyor gibi uyumsuz olduğunu öğrenince vazgeçmiştim. Bilseydim ön park sensörü için, eller serbest park sistemi özelliğini alırdım.
    Herkese kazasız belasız günler dilerim.

• ŞahEser Ş kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın mesajınızı ancak gördüm, biraz geç oldu. Ankara Konya yolundaki Renault bayisinden aldım. Beyaz renk, opak beyaz en boş modeli. Sedef beyaz hangisi oluyor bilmiyorum. Renk için pazarlığı 1000TL'den açıyorlar, satış müdürüyle pazarlığa giriyorsunuz :).

Fiyatın diğer bayilerden farklı oluşunun sebebi kasımda zam gelmemiş, dolayısıyla 45% ötv dilimine giren araç olmasıydı. Aynı tarihte diğer bayiler 50% dilime giren araçlar için 73800 ya da 73900 fiyat veriyorlardı. Fakat şu an ellerinde var mıdır, ne kadardır bilmiyorum.

Hocam cevap için teşekkür ederim fakat o bahsettiğiniz menüden bassı son seviyeye getirdiğim halde memnun kalmadım.

• yildiz kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bahsettiğiniz sistemlerin maliyeti ne civarda olur toplamda?

• Arkadaşlar bir diğer sorum ise şu:

Araç icon paket ve 17 inç jant var şuan. Eski jettanın 16 inç çelik jantları ve 16 inç kış lastikleri bizde şuan. 17 inç kış lastikleri epey pahalı ve elimizde zaten az kullanılmış kış lastiği mevcut. Bu durumda lastikler için 16 inç jant alıp takalım öyle kullanalım diyoruz fakat icon megane 4 e 16 inç jant ve lastik taksak herhangi bir sıkıntı olur mu (lastik basınç sensörü açısından vs)? Ve 16 inç jant önerisi olan var mı?

• Corleone_ kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de 2015 jetta var ses sistemi kendiliğinden çok iyi bu aracın cidden. Önceki aracım fluence icondu cidden ben jettayı aldiğimda farklı bir ses sistemi var sanmıştım.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Kubilay bey merhaba. Paylastiginiz görüntülerin hiç biri sizin araca ait değil sanırım. Siz mesajinizda belirtilen özelliklerin hepsini kendi aracınızda faal hale getirdiniz mi? Aracı cihaza bağlamak vb bir işlem mı gerekiyor nedir?

• Talismanada sallasan su ilani :))

• serkanki26 S kullanıcısına yanıt
    Araç arkadaşımîn, üzerinde halen çalışmalarimiz devam ediyor bugün yarin hepsini açikliyacağım.

Valla konu buyuk merak uyandırdı. İnşallah aracı belirli bir yerde cihaza bağlamadan, herkesin kendi Rlink'i uzerinden gizli bir menü ile aktif hale getirebilecegi bir çözüm bulunmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanki26 -- 8 Ocak 2018; 0:57:17 >
    Özellikle şu hız tabelası okuma işi oluyorsa çok sevindim. İçimde ukte kaldı çünkü. Haberleri bekliyoruz Kubilay bey.
    Haberler çok olumlu, şuan ben kendim, tebela okuma, Rsound efekt, welcome screen yani GT line RS ve standart hb’lerdeki kadran selamlama, ve en önemlisi Car playı 2’dk’da aktif ediyorum

Nasıl yapilacağı hakkinda detaylı bir post başlık açacağm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 8 Ocak 2018; 7:8:36 >
    Merakla bekliyorum. Tebrikler şimdiden. Trafik göstergesi de açılmış arkadaşınız fotosundan anlaşılan. :)
  • nejdeath N kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, belirttiklerim dışında diğer özellikler içinde çalışmalarimiz devam ediyor, bu hafta herşeyi açıkliyacağım konuyu takip eder olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Haberler çok olumlu, şuan ben kendim, tebela okuma, Rsound efekt, welcome screen yani GT line RS ve standart hb’lerdeki kadran selamlama, ve en önemlisi Car playı 2’dk’da aktif ediyorum

Nasıl yapilacağı hakkinda detaylı bir post başlık açacağm.

@Kubi.lay hocam paylaşımlarınız için teşekkür ediyorum, bugüne kadar birçoğundan yararlandım.
    Forumu fazla takip edemiyorum, bu konuyu da merakla bekliyorum
  • giovanni G kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürederim, sizede muhakakk whatsapptan bilgi vereceğim.

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.