Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Arkadaşlar bakım yaptıran var mı ? Varsa kaç liraya yaptırdı? Neleri kapsıyor ? Teşekkürler.

1. yılın sonunda 16 Aralık 2017'de yapılan ilk Bakım.
    Yağ, Yağ filtresi, Polen Filtresi, Genel kontrol (Farlar ve işaret lambaları yanıyor mu, lastik havaları vs. kontrol) 550 TL normal fiyat, Kampanyalı 440 TL
  • pops44 P kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubi.lay -- 5 Ocak 2019; 15:32:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sultanhalim S kullanıcısına yanıt
    Nereden bu fiyatı aldınız acaba? Sedan mı hatchback mi hangi renk?
    Bana telefonda 72500 dediler pazarlık yapmaya gittim adamlar fiyatı 75700 yaptılar hb için sedanı da son 74500e bırakırız dediler. Dedim telefonda 72500 demiştiniz sedef beyazı için, onlarda 72500e titanyum grisini verebileceklerini söylediler. Ben de vazgeçtim geldim. Biraz daha araştırayım dedim. Ama şu da bir gerçek ki hala sedan mı hb mi alayım daha tam karar veremedim...
    Bu arada bugün araçta dikkatimi çeken bir özellik oldu. Çamurluklar plastikten bu kadar saçma bir şey olamaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Bahsettiğiniz araç pertten toplanan sedan. İçi bej deri, dış renk vizon kahve, o araç Şubat ayında 802 km’de İstanbul Boğaziçi şubede ikinci el departmaninda satilikti. Ben aracımı oradann satın aldığim esnada Showroom 2 el bölümündeydi, hatta iç ve dış fotoğraflarını paylaşayım.

Aracîn kaza fotoğrafları

Benim çektiğim showroom fotoları ( Neredeyse bu aracı satın alıyordum )

Ben aracımı satın alırken Siyah nappa deri döşeme ile sipariş verdim, Ankarada’ki bayiler deri koltuklu araç siparişini pek almak istemediler, siparişin ellerine ulaşmaı vakit alıyor, kota tutturamiyorlar vs derken, İstanbul Boğaziçi şubesi bana nappa deri koltuk konusunda yardimci oldu, ve iconcanımı bu bayiden satın aldım. Nappa deri koltuklar ile direksiyon simide’de nappa geliyor bilginiz olsun.

4 ay önce Ankara Akbak plaza ziyaretim’de siyah renk Touch araçta Kumaş bej döşeme gördüm ve fotoğrafladım, gayet güzel görünüyordu.

Sağolun hocam çok yardımcı oldunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Bahsettiğiniz araç pertten toplanan sedan. İçi bej deri, dış renk vizon kahve, o araç Şubat ayında 802 km’de İstanbul Boğaziçi şubede ikinci el departmaninda satilikti. Ben aracımı oradann satın aldığim esnada Showroom 2 el bölümündeydi, hatta iç ve dış fotoğraflarını paylaşayım.

Aracîn kaza fotoğrafları

Benim çektiğim showroom fotoları ( Neredeyse bu aracı satın alıyordum )

Ben aracımı satın alırken Siyah nappa deri döşeme ile sipariş verdim, Ankarada’ki bayiler deri koltuklu araç siparişini pek almak istemediler, siparişin ellerine ulaşmaı vakit alıyor, kota tutturamiyorlar vs derken, İstanbul Boğaziçi şubesi bana nappa deri koltuk konusunda yardimci oldu, ve iconcanımı bu bayiden satın aldım. Nappa deri koltuklar ile direksiyon simide’de nappa geliyor bilginiz olsun.

4 ay önce Ankara Akbak plaza ziyaretim’de siyah renk Touch araçta Kumaş bej döşeme gördüm ve fotoğrafladım, gayet güzel görünüyordu.

Hocam bir de bu Ankara Akbak plazada gördüğünüz siyah renk Touch'ın bej renk kumaş döşemesi orjinal değil mi? Kılıf vs. değil?

Sizde sağolun ne demek, seve seve yardimci oluyorum.

Kılıf kesinlikle değil, çok yüksek ihtimal, orjinal değil diye düşünüyorum.

Akbak plaza’da uzman bir koltuk tasarim ekipi var, sifir aldiginiz aracinizin koltuklarını, istediginiz kombine’ye çevirebiliyorlar. Ve gerçekten çok özel işçilikleri var, birebir inceleme fırsatım oldu Atölyede.

Touch’da böyle bir döşemenin fabrikasyon olduğunu düşünmemekteyim, çünkü hiç bir yerde karşılaşmadım.

• Degerli arkadaslar aile icin megane 4 sedan 1.5 edc icon ile insignia 1.6 cdti otomatik cosmo arasında kaldım, ikiside ikinci el 100 bin bandinda araclar farkli sinif araclar ancak yinede goruslerinizi rica ederim

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Tamamdır tekrar sağolun.

• ta7asw T kullanıcısına yanıt
    megane 4 yeni kasa diğerinin yeni modeli çıktı ve kasası eskidi. bariz performans farkı olmadan insignia kesinlikle daha çok yakacaktır, ama konfor, yol tutuş ve ses sistemi olarak daha iyi diye düşünüyorum.
    Insıgnıa şanzıman kötü not almış, Megane da edc çift kavrama var.
    2.el; bakım ve parça megane 4 daha avantajlı.
    Yol tutuş ve konforlu araç dersen Opel i al öbür türlü Megane tercih edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

quote:

Arkadaşlar bakım yaptıran var mı ? Varsa kaç liraya yaptırdı? Neleri kapsıyor ? Teşekkürler.

Yağ, Yağ filtresi, Polen Filtresi, Genel kontrol (Farlar ve işaret lambaları yanıyor mu, lastik havaları vs. kontrol) 550 TL normal fiyat, Kampanyalı 440 TL

Çok sağolun hocam. Hangi şehir ?
  • 90 - 100 lü süratlere çıkınca ugultu oluşuyor. fan rüzgar sesi gibi hafif bi ugultu. Kalorifer fanını çalıştırınca ses kayboluyor. böyle bir durumla karşılaşan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracın şimdiye kadar okuduğum en detaylı ve kapsamlı testi olmuş. Objektif biçimde aracın eksilerine deginilmiş.

Editörün notu : Arabanın neredeyse bütün detaylarını yazdık. Fakat biraz eleştirisel davranmak, sevmediğim özellikleri paylaşmam gerekir ise en başta multi medya sistemindeki düşük kontrast oranı ve yavaş hareketler bu arabaya hiç ama hiç yakışmamış.

Yazılımın acilen Update olması gerekiyor. Aksi taktirde multi medya sistemi tam anlamı ile vasat. Bunun haricinde konuda değindiğim aracın arka bagaj bölümünden çıkartılan bagaj açma düğmesinin olmayışı büyük bir ayıp. Sizi yeni nesil bagaj açma sistemini almaya zorlayan opsiyon için Renault firmasının böyle bir yola başvurmuş olması şahsen düşündürücü. Son olarak toparlamam gerekir ise bu araç bir Fluence asla değil. 5 gömlek daha büyük olan Yeni kasa 2018 Renault Megane gerçekten çok şık dinamikleri olan çok kaliteli bir araba olmuş. Eski kasasının yakınında geçmeyeceği aracımız son derece geniş, ferah ve kullanışlı. Anlaşılan Fluence’de sağladığı başarıyı bu araba ile devam ettirecek olan Renault markası güzel bir iş çıkarmış.
    kaynak http://www.otomobiltest.com/2018-renualt-megane-fiyat-listesi-yakit-tuketimi-ozellikleri/

• %45 ötv 40binden 46bine çıkarıldı. Aralık ayında 1.6 joy %50 ötv grubuna girmişti galiba. 6-7 bin lira zam gelmişti. Belki fiyatı düşebilir yarın.

• Rlink kirilmaz cam filmi ve alüminyum Bose logoların montajini bugun yaptim.

Rlinkin kontrastı inanilmaz arttı, dokunmatik hassasiyetinde negativ bir durum yok mermi gibi işliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

quote:

Çok sağolun hocam. Hangi şehir ?

Zonguldak merkez
    Ekran kılıfı çok güzel görünüyor. Ben hala teslimat sırasında üzerinde bulunan koruyucuyla kullanıyorum. Böyle bir şey almak lazım.

Bir de fotolardan bir şey dikkatimi çekti. Sizin navigasyon ekranındaki bulunduğunuz konumu gösteren imge araç şeklinde ve bir sürü mavi baloncuk var. Ben de konumu gösteren ok işareti ve sadece renault servislerini mavi baloncukla gösteriyor. Bu durum ayarlardan mı yapılıyor yoksa farklı bir sürüm mü yüklü sizde?
  • Arkadaşlar bagajda sabit bulunacak, bez, sünger, cam suyu vs gibi parçaları koyabileceğimiz bagaj havuzu üzerinde de kaymayacak güzel kullanışlı bir kutu biliyor musunuz?
  • R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Merhaba, benim araçta da yok bu özellik (2017 sedan icon) Video da bu özelliği aktif eden arkadaş, yanlış hatırlamıyorsam aracın yazılımına müdahale ederek aktif hale getirmiş galiba.

Maşallah

• 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.