Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
751.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam zamanında doğru bir karar vermissiniz bende yıl sonunu bekleyecektim satış temsilcisi yil sonuna fiyat düşmez zarar edersiniz dedi. Bende 11.10.2017 de ödemeyi ve imza işlerini vekaleti hallettim aradan 2 gün geçti fiyatlar güncellenmiş ucuz yırttık anlayacağınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • setbys kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim. Sizde Yeni aracinizi güle güle güzel günlerde kullanin.

• Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sizde güzel günlerde kazasiz belasız kullanın inşallah

• Opsiyonsuz megane sedan icon 136900 listesi kaca veriyorlar bilmiyorum ama benim arac opsiyonlarla liste uzerinden 157 bin oldu yilbasida zam gelirse arac almak hayal ikinci elde satmakta imkansiz olacak cunku kimse bu paralari 2. El renaulta baglamak istemez az para degil

• papyon34 P kullanıcısına yanıt
    Son yıllarda yılın bu zamanlarında arac fiyatlarının uçtuğu yorumlarının yapılmadığını hatırlamıyorum. C segmentinde sifir dizel arac fiyatlarının 50 bin TL olduğu zamanlar daha dün gibi. Ama sonuç olarak garip bir şekilde yine de alınıyor satılıyor. Yorumunuzun son kısmından da sanki Renault fiyatlara zam yaparken rakiplerinin fiyatları sabit kalıyor gibi bir anlam çıkıyor. Oysa durum hiç farklı değil.

• Megane HB icon 1,5 DCİ: 111.450
    Megane HB icon 1,5 DCİ EDC: 119.200

Megane HB sedan icon 1,5 DCİ: 120.850
    Megane HB sedan icon 1,5 DCİ EDC: 135.900

çok saçma şeyler oluyor;

* megan hb de edc farkı 7750 TL aynı edc ye sedanda 15.050 TL ödeniyor
    * sedan icon edc , hb icon edc den farkı 16.700 TL yani; 69 litre bagaj hacmi farkı için ödenen : 16.700 TL
    * hb edc, sedan manuel'den ucuz, 69 litre bagaj hacmi önemli değilse edc bedavaya geliyor.
    ne bedavası, üstüne bir de 1650 TL veriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oly1786 -- 16 Ekim 2017; 10:15:31 >
  • oly1786 kullanıcısına yanıt
    Evet fiyatlar uçtu. Sedan ilk çıktığında hb ile arasında bu kadar fark yoktu. Sanırım sedanın ötv yüzdelik dilimi hb den farklı. ilk başta aynıydı ancak şimdi durum farklı. Bu gidişle yakında hb de üst dilime geçecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: free men

Evet fiyatlar uçtu. Sedan ilk çıktığında hb ile arasında bu kadar fark yoktu. Sanırım sedanın ötv yüzdelik dilimi hb den farklı. ilk başta aynıydı ancak şimdi durum farklı. Bu gidişle yakında hb de üst dilime geçecek.

Sizin gibi düşünüyorum. Hatta eklenen opsiyonlarla beraber ötv dilimi değişebiliyor, fiyat sınırdaysa üst gruba geçebiliyor. Donanım farkı olan aynı model araçlar için bile fiyatlar arasındaki uçurum daha da artabiliyor.
    Bence Renault ayrıntılı fiyat listesi yayınlamalı. Aracın vergilerden önceki fiyatı, ötv oranı (%45-50-60 vb.) ekleninceki fiyatı, bu fiyata kdv eklendikten sonraki hali, açıkca listede yazılmalı.
    Örnek audi.com.tr den alınmıştır.

A3 Sedan 1.6 TDI 116 hp Dynamic S tronic PI
    Model A3 Sedan 1.6 TDI 116 hp Dynamic S tronic PI
    Motor 1.6 TDI
    Motor Hacmi 1.598 cm3
    Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı
    € 42.770 184.851 ₺
    Net Fiyat € 22.537 97.405 ₺
    Ötv (%60) € 13.522 58.443 ₺
    KDV (%18) € 6.491 28.053 ₺
    Motorlu Taşıtlar Vergisi 5 517,50 ₺
    Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Resmi Bedeli 5/6 152,90 ₺
    Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedeli 7 280,10 ₺

Bu fiyat listesinde: aracın hangi ötv dilimine girdiği, gecici olarak getirilen daha sonra kalıcı olan, hatta kalıcılığı daha da katmerlenen ÖTV ve verginin vergisi (KDV) olmasa bu araca aslında ne kadara sahip olabileceğimizi vs. ayrıntılı olarak belirtiyor. 22 bin €'luk bir araç vergilerle 42 bin € olmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giovanni -- 16 Ekim 2017; 12:51:24 >

• giovanni G kullanıcısına yanıt
    free men F kullanıcısına yanıt
    Bizim araçlar, bizim aldığımız fatura tutarına baktığımızda 70 bin TL bandını geçmesi çok makul görünmüyor.
    Kur farkıyla bile vergi öncesi 62 bin TL civarında olması lazım DCİ İCON EDC SEDAN bir aracın.
    Tabi bu durumu bizim faturalara göre konuşuyorum. Bu yüzden bu artış hiç makul gelmiyor.
  • nejdeath N kullanıcısına yanıt
    Bizim faturada 71 küsür gözüküyor vergisiz. Ağustos sonu almıştık. Sedan Icon Edc + Sunroff + Metalik boya. Bize satış temsilcisi bu aracin aslında bir üst otv diliminde yer aldığını ancak fabrika indirimi olduğunu söylemişti.

• nejdeath N kullanıcısına yanıt
    Tam olarak vergiden önceki fiyatlarını bilmiyorum, keşke ayrıntılı yazsalar fiyat listesini. Biz arabaya yazılıp, teslim aldıktan sonra bu aya kadar en az 4-5 kere zam geldi (her ay zam nerdeyse) + o zaman fiyatlara dahil olan metalik renk, eller serbest bagaj sistemi artık ekstra parayla veriliyor (yanlış hatırlamıyorsam 2 opsiyonun değeri 2.100 lira civarı) + diğer opsiyonlar, paketler alındığında fiyat oldukça artıyor olmalı. Sadece Renault değil diğer firmalarda boş geçmeden her ay zamları yapıyor. Bunun sonu nereye varacak bilemiyorum. İyi ki arabamı tam zamanında yenilemişim diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oly1786

Megane HB icon 1,5 DCİ: 111.450
    Megane HB icon 1,5 DCİ EDC: 119.200

Megane HB sedan icon 1,5 DCİ: 120.850
    Megane HB sedan icon 1,5 DCİ EDC: 135.900

çok saçma şeyler oluyor;

* megan hb de edc farkı 7750 TL aynı edc ye sedanda 15.050 TL ödeniyor
    * sedan icon edc , hb icon edc den farkı 16.700 TL yani; 69 litre bagaj hacmi farkı için ödenen : 16.700 TL
    * hb edc, sedan manuel'den ucuz, 69 litre bagaj hacmi önemli değilse edc bedavaya geliyor.
    ne bedavası, üstüne bir de 1650 TL veriyorlar

Bu fiyatlar HB kasanın tutulmamasından kaynaklı.Bu yüzden sedan zamlanmasına rağmen çok satarken HB az zamla daha az satılıyor.Üstelik HB ithal daha fazla zamlanması beklenirken sırf daha az satıldığı için az zamlanıyor.

Aynı durum Civic içinde geçerli RS sedan 110K idi kısa zamanda 120K oldu.Ama aynı motorlu civic hb üstelik ithal olmasına rağmen 100K dan 106K ya zamlandı fark giderek açılıyor.

Yani fiyatlar 35lt-50lt bagaj hacmi için değil aracın piyasada tutulmasına göre zamlanıyor.Çok tutulan araç her ay daha zamlı satılıyor her ayda çok zamlı olan alınıyor :) adamlar insan pisikolojisini çözmüş :)

Sedanın 1.6 joy cvt ye kavuşması şart neredeyse 100km de 3000d/dk yapıyor. 1.2tsi dsg jetta 2200d/dk 110km rahat yapıyor çünkü 7 ileri.Sedanın manuel 6 vites olması ve cvt versiyonunun olması şart.Çünkü dizel otomatiğin yerini fiyat farkından dolayı LPG-otomatik alacak :) opel bile fabrika çıkışı lpgli mokkanın kardeşini getirecekmiş.

• Arkadaşlar merhaba.

2011 model 60 bin'de Jetta aracım var. Şu sıralar yeni bir araç bakıyorum, sıfır almak istiyorum.

Sizce Jetta'dan, sonra Megane 1.2 tce manuel nasıl bir tercih olur ? İç donanım olarak çok cazip ancak sürüş özellikleri ve diğer konularda karşılaştır yapma fırsatı olan arkadışımız oldu mu acaba ?
  • Bugün servisten megan 4 sedan bagaj havuzu aldım 100 tl. Milim boşluk yok. Sadece aracım joy olduğu için sağ taraftaki girinti yerde boşluk ancak oraya da yangın tüpünü falan koydum çok iyi oldu. Almak isteyenlere tavsiye ederim.

• alfa-x kullanıcısına yanıt
    katılıyorum, tamamen arz talep dengesi.

Türkiye de sedan tutuluyor diye veriyorlar mehteri..

Fransız siteye bakayım dedim fark var mı diye, orada megane sedan hiç satılmıyor.
  • ogretmenht O kullanıcısına yanıt
    Hangi şehir ve bayii hocam,Bana Adana yusuf Baysal 465 lira dedi.

• Bagaj havuzu arayanlar için, Kubilay beyin önerdiği yerden almanızı önerebilirim. Ben oradan aldım. Servislerde olan bagaj havuzları yeni gelmiş 100 liralık gördüm, güzel. Onlar da alınabilir, gayet güzel oturuyor. Ancak Kubilay beyin önerdiğini bana göre daha hoş duruyor ve plastiği daha kaliteli geldi bana. Tabi kişiden kişiye değişebilir. Servisteki ürünü de inceleyin derim.

Önceki sayfalarda görmeyenler için link : ( Joy Donanım için boşluk kalacaktır sağ taraftaki girinti )
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-renault-megane-4-bagaj-havuzu-megane-4-bagaj-ici-paspas-2016-370886416/detay/

Yalnız alırken sedan için alacağınızı belirtin yoksa benim gibi HB için ürün gelebilir. Demir bey sağ olsun ilgilendi.

• arda2007 A kullanıcısına yanıt
    Sanırım yusuf baysal bagaj kapağı istediğini sanmış. Ya da altın kaplamalı. Tarsus çayan otomotiv. 100 tl.

• ogretmenht O kullanıcısına yanıt
    Tarsus 20 dakika buraya bu hafta alırım,teşekkürler bilgi için.

• R_DeNiro kullanıcısına yanıt
    Buda iyiymiş,bir tarsusa sorayım,yoksa bunu değerlendiririm.Teşekkürler bilgi için.

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.