Şimdi Ara

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] (57. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.538
Cevap
205
Favori
646.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: züttürük

Arkadaşlar selamlar. Bir sorum olucak ben istanbul üsküdarda oturuyorum. Arabayı iç dış düzgüncr yıkayan bir yer arıyorum öneriniz var mıdır? İç kısmı bpzcaada seferinden sonra baya kirlendi. Doğru düzgün temizleyecek bir yer önerrisi olan varmı dır? Bu konuda birax şanssızım eski arabanın içini silenler baya hasar vermişlerdi direksiyon ve klima kumandalarına böyle bişeyden olsun istemiyorum yine.

Önerisi olan düzgün bir iç dış yıkama nerede yapılır ist and yakası?
    Hocam ürünleri alıp en iyisi kendiniz yıkama yapın yıkamacıya vermeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın İlgili,
    12 Nisan 2020 tarihinde 38 xxxxx plakalı clio 5 1.3 130hp aracımı satın aldım. Aldığım tarihten beri sorunlarım bitmedi ve çözümde bulunamıyor malesef.
    Sorunlarım ise;
    Araba stop ettikten sonra fan çalışıyor.
    Geri vites ekranı takılı kalıyor
    Vitesin oradan trim sesi geliyor (çözüldü)
    Yağmur sensörü arada bir tek olarak çalışıyor
    Multimedya arada bir donuyor
    Hayalet ekran bir kez dondu
    Yol bilgisayarı 15-20 günde bir kendini sıfırlıyor.
    Kayseri Gülsoy bayinize defalarca müracaat ettim. Araç akü şarjından denilerek şarj ediliyor düzeldi deniyor ama sorun yine devam ediyor. Arabamı her 8-10 kez çalışmadan sonra yaklaşık 10-15 dk süreyle fan çalışıyor. Önce yazılım güncellemesi yaptık artık olmaz denildi ama yine devam ediyor. Uygulamanız olan Renault Port üzerinde servis kayıtlarını göremiyorum nedense. Kayıtlara işlenmiyor mu acaba? Fan çalışma olayını defalarca video kaydı alarak servise izlettirdim. Aküden kaynaklanan şeye artık normal deniyor. Bu modellerde fan çalışır deniliyor. 25 yıllık şoförlük hayatımda yüzlerce farklı araç kullandım böyle bir olayı ilk kez yaşıyorum. Sizce gerçekten normal bir durum mu bu?
    Yol bilgisayarı sıfırlaması arada bir oluyor, tüm bilgiler sıfırlanıyor ama servisinizi ikna edemiyorum. Allah aşkına anlık olan bir durumu nasıl kayıt altına alabilirim ki? Arıza yok denilip gönderiliyorum. Geri vites manevra sonrası ekran takılı kalıyor, çözüm bulunamıyor.
    Silecek arada bir kuru havada çalışıyor, söylüyorum arıza yok normal deniyor.
    Yaklaşık 4 aydır severek alıp kullandığım arabamdan soğudum servis yüzünden. Sorunlarıma çözüm üretilemiyor.
    Siz söyleyin şimdi. Benim ne yapmam gerek.
    Çözüm üretilmesini durumunda araç içi 2 ayrı kamera taktırıp, ekranı, sileceği, multimedyayı gören şekilde kayıt alıp tespit yaparak hukuki yola başvurmayı planlıyorum artık.
    Sorunlarıma çözüm bulunmasını ve mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.
    İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar yukarıdaki metni renault genel merkeze mail olarak dün gönderdim. Bugün arandım. Mailde yazdıklarımı birde sözlü olarak dile getirdim. Genel merkez tarafından inceleneceğini, hafta içi tekrar bilgilendirileceğimi ve sorunlarıma çözüm bulunacağını söylediler. Hafta içi dönüş yapacaklarmış. Bakalım süreç ne olacak. Dönüş olduğunda sizleri bilgilendiririm. Benle aynı sorunları yaşayan arkadaşlara bir anlamda yol göstermiş olurum.

• Ben galerilerde araç bakıyorum.Galeriden almakla bayiden almak arasında fark var mı? Özellikle garanti konusunda sıkıntı yaşanır mı? Garanti sorgulatma gibi bir durum oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geçmisi arayan adam -- 8 Ağustos 2020; 20:6:53 >
  • ONUR-40 kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edeceğiniz yıkama ürünleri var mı hocam?

• Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Hocam ben size kendi kullandığım ürünlerin listesini atayım bakın bir eğer bütçem var biraz daha kaliteli arıyorum derseniz tabiki onlarıda öneririm.
    Soft 99 kiwami wax
    Purestar Dublex kurulama havlusu
    SuperClean wax bezi
    Sonax genel temizleyici
    Gyeon preserve torpido ve iç plastik koruma
    Sonax lastik parlatıcı jel
    Sonax jant temizleyicisi
    Valet pro concertradet şampuan
    Valet pro foamula1 ön yıkama köpüğü
    Valet pro Detay Fırçası
    Koch Chemie Pss dış plastik koruyucu
    Mikrofiber yıkama eldiveni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR-40 -- 8 Ağustos 2020; 22:59:59 >
  • ONUR-40 kullanıcısına yanıt
    Araçta seramik var hocam, bende Valet pro foamula, concentrated ve purestar tek yönlü havlu (dublexi baya pahalı) düşünüyordum, wax beceremem zaten.
    Concentrated ‘ ın hangisini alcağız,
    2020 Renault Clio 5 [ANA KONU]

Jant ve Lastik bakımı ürünlerine gerek var mı ? Ne kadar zamanda jantı temizlemek gerekiyor.

Köpük pompası ne aldınız ?

• Merhabalar touch paketde lastik tamir kiti oluyor mu arkadaşlar bende çıkmadı yedek lastik var sadece bagajda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuzrek -- 9 Ağustos 2020; 16:3:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Araçta seramik var hocam, bende Valet pro foamula, concentrated ve purestar tek yönlü havlu (dublexi baya pahalı) düşünüyordum, wax beceremem zaten.
    Concentrated ‘ ın hangisini alcağız,

Jant ve Lastik bakımı ürünlerine gerek var mı ? Ne kadar zamanda jantı temizlemek gerekiyor.

Köpük pompası ne aldınız ?
    Hocam bu valet pro ph nötr seramik te güvenle kullanabilirsin link atıyorum ben size :)

https://www.yamaclardetailing.com/urun/valet-pro-concentrated-car-wash-1lt-seramik-korumalar-icin-ph-dengeli-konsantre-sampuan

Eldiven içinhttps://www.yamaclardetailing.com/urun/valet-pro-advanced-microfibre-wash-mitt-yikama-eldiveni

Foamula1 1 ön yıkama köpüğüdür kwazar veya modifiye li pompa ile kullanabilirsiniz ben öyle kullanıyorum

Lastik jeli hem yikandiktan sonra güzel bir görüntü veriyor hemde lastiğin kahverengi olmasını engelliyor bu isteğe bağlı

Jant 2 aya bir demir tozu yapıp haftalık yıkamada sonax veya chemical guys diablo ile temizleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONUR-40 -- 9 Ağustos 2020; 17:14:6 >

• 2020 Renault Clio 5 [ANA KONU]

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU]

Arkadaşlar merhaba clio 5 icon veya toucj jantı satan varmıdır veya jant-lastik ?

• Fsm0066 kullanıcısına yanıt
    Merhaba sarı sitede var satılık ilanlar

• Nuzrek N kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben de aracı yeni aldım 1.3 touch paket yedek lastik ve yangın tüpü ile ilkyardim çantası var ama tamir kiti görmedim.

• fth86 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Sıfır aracının boyasında ilk alındığında tavan kısmında hafif soluk lekeler oluşan ya da bu konuda bilgisi olan var mı? 2020 Renault Clio 5 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fth86 -- 12 Ağustos 2020; 16:36:25 >
  • Arkadaşlar merhaba, bir konuda size danışacağım hem de kullanıyor musunuz soracağım.

Ben de ki araç icon, iconlarda biliyorsunuz elektronik park freni ve auto hold var. Bu auto holdu kullanıyor musunuz nasıl kullanılıyor? ben hiç gerek duymadım henüz zaten araba durma moduna aldığı anda geri kaçırma yapmıyor zaten otomatik.

Ama kullanan var mı merak ettim. Bir de diyelim bir kere açtık bu modu hep deverede kalacak mı her trafik ışık durmasında falan? ben ayak fernde duruyorum mesela ona gerek kalmayacak anladığım kadarıyla. siz ne dersiniz?

Şimdiden sağolun.

Ek bilgi araban 1.0 tce x-tronic son tüketim verilerim full klima açık istanbul tamamen trafikli bir 200 kmye yakın sürüşle 6.2 km ile bitirdm agresif sürmeyerek bilginiz olsun tamamen 2 kişiydik hep.
  • Herkese merhaba, bugün babam 1.3 edc touch paket aracını teslim aldı. Almadan önce detay uygulamaları yaptırdık. Seramik kaplama, kaput koruma ve ses yalıtımı için bir uygulama yapıldı. Aracı sürerken çok fazla teker sesi alıyor içeriye. Sanki birşeye değiyor gibi ön lastikler. Özellikle düşük hızda 50 ile giderken bile bu kadar ses gelmesi normalmi. Lastikler yeni yada yanlış bişeymi yapıldığından anlayamadım. Yardımcı olabilecek varmı acaba?

• executioner66 E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun. İyi bir lastikçide lastik basınçlarınızı kontrol ettirin. Fabrika çıkışı yüksek hava basıncıyla üretimden çıkıyor. Şoför kapısının iç kısmında lastik ölçülerinize göre değerler yazıyor.
  • züttürük Z kullanıcısına yanıt
    Ben sürekli açık tutuyorum. Şehir içinde uzun süreli kullanımda ve özellikle ayağınızı fren pedalından çekip serbest hareket ettirmek konforlu oluyor. 1 dakikayı geçen kırmızı ışıkta ve dik yokuşta ayağınızı fren pedalından çekmek iyi bir duygu. Devreye alırsanız sürekli açık kalır. Her durduğunuzda çalışır. Sarı ışık yanıyor zaten tuşun üzerinde.
  • silversmith S kullanıcısına yanıt
    Sağolun cevap için mantığını anladım nir kere açtık mı hep açık devam.

Yarın deneyeyim dediğiniz gibi sürekli fren pedalında tutmadan bir kere durdukmu rampa aşağı yukarı farketmeden sabitiz gaza basana kadar güzel bir özellikmiş kullanmıyordum.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.