Şimdi Ara

2020 Renault Clio 5 [ANA KONU] (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.536
Cevap
205
Favori
645.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla moralim bozulmuştu, lastik havası aklıma bile gelmedi. Yarın mutlaka kontrol edicem. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilozturk38

Sayın İlgili,
    12 Nisan 2020 tarihinde 38 xxxxx plakalı clio 5 1.3 130hp aracımı satın aldım. Aldığım tarihten beri sorunlarım bitmedi ve çözümde bulunamıyor malesef.
    Sorunlarım ise;
    Araba stop ettikten sonra fan çalışıyor.
    Geri vites ekranı takılı kalıyor
    Vitesin oradan trim sesi geliyor (çözüldü)
    Yağmur sensörü arada bir tek olarak çalışıyor
    Multimedya arada bir donuyor
    Hayalet ekran bir kez dondu
    Yol bilgisayarı 15-20 günde bir kendini sıfırlıyor.
    Kayseri Gülsoy bayinize defalarca müracaat ettim. Araç akü şarjından denilerek şarj ediliyor düzeldi deniyor ama sorun yine devam ediyor. Arabamı her 8-10 kez çalışmadan sonra yaklaşık 10-15 dk süreyle fan çalışıyor. Önce yazılım güncellemesi yaptık artık olmaz denildi ama yine devam ediyor. Uygulamanız olan Renault Port üzerinde servis kayıtlarını göremiyorum nedense. Kayıtlara işlenmiyor mu acaba? Fan çalışma olayını defalarca video kaydı alarak servise izlettirdim. Aküden kaynaklanan şeye artık normal deniyor. Bu modellerde fan çalışır deniliyor. 25 yıllık şoförlük hayatımda yüzlerce farklı araç kullandım böyle bir olayı ilk kez yaşıyorum. Sizce gerçekten normal bir durum mu bu?
    Yol bilgisayarı sıfırlaması arada bir oluyor, tüm bilgiler sıfırlanıyor ama servisinizi ikna edemiyorum. Allah aşkına anlık olan bir durumu nasıl kayıt altına alabilirim ki? Arıza yok denilip gönderiliyorum. Geri vites manevra sonrası ekran takılı kalıyor, çözüm bulunamıyor.
    Silecek arada bir kuru havada çalışıyor, söylüyorum arıza yok normal deniyor.
    Yaklaşık 4 aydır severek alıp kullandığım arabamdan soğudum servis yüzünden. Sorunlarıma çözüm üretilemiyor.
    Siz söyleyin şimdi. Benim ne yapmam gerek.
    Çözüm üretilmesini durumunda araç içi 2 ayrı kamera taktırıp, ekranı, sileceği, multimedyayı gören şekilde kayıt alıp tespit yaparak hukuki yola başvurmayı planlıyorum artık.
    Sorunlarıma çözüm bulunmasını ve mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.
    İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim.
    Bu şikayetinizi kopyalayıp aynen şikayet vara yazın. Artı Renault maise genel merkeze de iletin.

• quote:

Orijinalden alıntı: geçmisi arayan adam

Ben galerilerde araç bakıyorum.Galeriden almakla bayiden almak arasında fark var mı? Özellikle garanti konusunda sıkıntı yaşanır mı? Garanti sorgulatma gibi bir durum oluyor mu?
    Sıkıntı yok 3 yıl 100 bim km garanti kimden alırsan al devam eder.

• silversmith S kullanıcısına yanıt
    Auto Hold durduğumuz düz, meyilli, yokuş, rampa her yerde çalışıyor mu hocam?
    İnişlerde çalışmıyor dimi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Frene basınca devreye giriyor. Her yerde çalışıyor. Gösterge tablosunda yeşil simgesi çıkıyor devrede olunca.
  • executioner66 E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Frene basınca derken durunca yani dimi eğimden bağımsız olarak durunca devrede doğru mu anladım? İşareti de yeşil a şeklinde midir?

• züttürük Z kullanıcısına yanıt
    Tabii durunca. Evet daire içinde yeşil A. Arızalanırsa veya devreye girmezse Üstünde kesik çizgi oluyor.
    Anladım bilgilendirme için sağolun. Bugün uzunca şehir içi yapıcam bir denicem gayet verimli olur düşününce.

• züttürük Z kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Alışkın olmadığınız için yine de dikkatli davranın.
    Ben stop&start ile auto Hold işaretlerini karıştırdım sanırım, kılavuza bir bakayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: executioner66

Herkese merhaba, bugün babam 1.3 edc touch paket aracını teslim aldı. Almadan önce detay uygulamaları yaptırdık. Seramik kaplama, kaput koruma ve ses yalıtımı için bir uygulama yapıldı. Aracı sürerken çok fazla teker sesi alıyor içeriye. Sanki birşeye değiyor gibi ön lastikler. Özellikle düşük hızda 50 ile giderken bile bu kadar ses gelmesi normalmi. Lastikler yeni yada yanlış bişeymi yapıldığından anlayamadım. Yardımcı olabilecek varmı acaba?
    Hayırlı olsun.. Aracın lastiklerinin havasını normal değerlere indirin.

şu kaputa plastik kaplama işi nedense hiç içime sinen bir uygulama değil.. o plastiker söküldüğünde altındaki boyayı harap ediyor çok daha fazla zarar veriyor.

Gelene geçene seramik ve plastik kaplama yapıyorlar para kazanmak için bunlar bence çok gereksiz. Güzel bir boya koruyucu wax uygulaması yeterli oluyor araca.

• waldemar85 W kullanıcısına yanıt
    Mesajı genel merkeze yazdım zaten. Ertesi gün dönüş yaptılar. Hafta içi arayacağız dediler ama arayan soran olmadı. Birkaç gün daha bekleyip sikayetvar sitesine de aynı şekilde yazacağım. Önce iyilikle olmuyorsa zorla. 10 gün içinde kez yol bilgisayarı kendini sıfırladı. Fan kez çalıştı saymadım bile. Peşini bırakmayacağım bu işin. Gerekirse hukuki yola başvuracağım. Dönüş oldukça buradan bilgilendireceğim.

• halilozturk38 H kullanıcısına yanıt
    Face de clio 5 grubu var orda da çok klima sorunu olan vardı. Klima ve start stop sorunu çok görülüyor.

• Merhabalar klima sorunu ve start stop sorunu tartışılıyor gördüm en çok. Araç eylul ekim gibi gelicek. Yaşayan oldu mu bu sorunları? Gelmeden insan düşünüyor sıfır araba sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aslanpence40_ -- 15 Ağustos 2020; 18:24:35 >
  • Aslanpence40_ A kullanıcısına yanıt
    Hangi modelinde daha çok var o sorun? klimanın performansı mı sorun oluyor, çalışmaması mı? start stop'un çalışması gerekirken çalışmaması mı sorun oluyor. Ben de dikkat edeyim kullanırken ona göre bilgi vereyim.
    Araç çok yeni ama klima ve start stop normal gibi geldi. Işıklarda durunca frene daha sert basmam için uyarıyor.

• Aslanpence40_ A kullanıcısına yanıt
    Ben hiç bir sorun yaşamadım. Yaşayanların sorunları da, klima kompresör değişimine kadar gidiyor. Sonra sorun kalmıyor diyorlar. Kimi servis çözemiyormuş. Tekrar ediyormuş. Her marka modelde bazı sorunlar olabiliyor maalesef. Bir kaç modeli daha aklınızda belirleyin ve o sayfaları da takip edin, göreceksiniz.
  • fth86 F kullanıcısına yanıt
    Start-stop sorunu şöyle oluyormuş; stop edince araba çalışmıyormuş. Yolun ortasında kalıyorsunuz yani. Bir kaç denemeden sonra motor çalışıyormuş. Klima sorunu, manuel ya da otomatik klima fark etmeksizin soğuk üflemiyor ya da çok yüksek fan ayarlarında soğuk üflüyormuş.
  • Teşekkür ederim ben de takip edeyim. Herkese keyifli ve sorunsuz kullanmalar diliyorum.

Anladim hocam . Her modelde çıkabiliyor bu sorunlar. Ben teslimatı bekliyorum zaten artık. Nasip işi o zaman bakalim hayırlısı olsun .

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.