Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (108. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.269
Cevap
56
Favori
341.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sol tarftan gelen tıkırtı kapı kilit butonlarından gelmiyormuş denedim ses kesilmedi vaktim olmadığı için serviste ona baktıramadım müsait bir zamanda yeniden uğrayacam. Motordan gelen saat tıkırtısı gibi dediğim sese baktılar ,aracı lifte alıp kaldırdılar lastiği söktüler sesin adblue enjektöründen geldiğini ve normal olduğunu söylediler sanırım 2018 modellerde adblue yok 2019 larda eklenmiş, ayrıca adblue tankı eklenince aracın yakıt deposununda hacmi düşmüş Şimdiki hacim 50 lt civarı ,adblue olmayanlarda ise yanılmıyorsam 61 lt idi. Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım 23 bin km de. 15 bin km de yağ değişimi yapıldı. Ekranda motor yağ değ diye uyarı çıktı. araba çalışırken motor yağ seviyesine baktım. %5 olarak gözüküyor. sıfırla tuşuna bastım hala uyarı vermeye devam ediyor. Opel servisine telefon açtım. Abi motor çalışırken değil motoru çalıştırmadan sıfırla tuşuna bas dediler. Otomatik vites olduğu için nasıl yapacağım onu diye sordum. frene basma ve çalıştırma düğmesine uzun süre basılı tut dediler. Kontak açma işlemi imiş bunu yapmak. Motor çalışmıyor ama göstergelerin ayarını motor çalıştırmadan yapmalı imişim. Motor yağının yüzdesini sıfırladım. %100 oldu motor yağı.Bunu bilmiyordum sizinle paylaşmak istedim. :)
  • thabibim T kullanıcısına yanıt
    Araba stok etmiş park halindesiniz diyelim
    Camları açmak istediniz sadece tuşa basıyorsun , eski usuldeki yarım kontak düşünün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ahmetbarann A kullanıcısına yanıt
    Hocam aracınız hayırlı olsun öncelikle. O duyduğunuz tıkırtı sesi önceki aracım astra k da da oluyordu. Servise sorduğumda ilk çalıştırmada 40 km/ h ile giderken araç abs asr vs onları kontrol ediyormuş onun sesiymiş. İnsigniamda da var aynı ses. O bir sorun değil.

• Ahmetbarann A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınız. İyi günlerde kullanın. Yoğun trafikte 8-8.5 altına düşmüyor maalesef. Günde 14 km yol yapıyorum sürekli ışık ve kasis. Ortalamam hep aynı. Uzun yolda 5.4L

• Ataberk2468 A kullanıcısına yanıt
    Forumun güzel yanı bu işte. Bu durum bende de oluyordu ancak bir sorun gibi görmedim. Özellikle belli bir hıza ulaşınca sadece bir sefere mahsus oluyordu. Sayenizde öğrenmiş olduk, sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: kugul_boy

Yeni nesil opel dizellerinde DPF sorunu var. Pejo bile opeli aldigina pisman olmus emisyon yuzunden. Opel almayi dusunen arkadaslara tavsiyem. Yakinda pejo motor ve sanzimanlarini opele entegre edecek. Onlari bekleyin.

İnsignia 300 km bir dpf temizligi yapiyor.
    Yakit tuketimi fazla.
    Suspansiyonlari biraz sert.

Beyler kusura bakmayin bayadir yazamiyodum.
    Temiz yakıtı satan istasyondan yakıt aldığımdan beri 1 kez bile partikül temizliği yapmadı. 13000 km oldu. En azından Opel sayesinde temiz ve kirli yakıtlı istasyonları öğrenmiş oldum.

• loutrec_ kullanıcısına yanıt
    trol hesaplarla vaktinizi boşuna harcamayın derim. insanların düzgün verdikleri cevaplara alay ve hakaret ederek ortalığı karıştırmaya çalışan tipler bunlar. eski mesajlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız
  • snomask kullanıcısına yanıt
    Dpf troluyum ben aynen

• gareysar kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Bilgi paylaştıkça güzeldir. İyi forumlar herkese.

• selamlar arkadaşlar..Bir konuyu sizinle istişare etmek istiyorum arkadaşlar. 2017 model insignia 1.6 dizel 136 hp aracım var. Garantisi temmuz ayında bitiyor. Garantiyi uzatmıyorum.1500 tl istiyorlar bir yıldaha uzatırsam garantiyi. periyodik bakım içinde 1500-1600 tl istiyorlar. Aracım 23 bin km de. 30 bin bakımına girecek. opel yetkili servisine götürmek istemiyorum. Çok abartılı fiyat bence. Özel servislerde 150 tl işçilik ile bakım yapılıyor. başka forumlarda 30 bin bakımında neler yapıldığı konusunda bilgisi olanlar bilgi vermişler. filtreler değişiyor pek başkada bir şey yapmıyorlarmış. 30 bin bakımı için ne düşünüyorsunuz. Ne yapmalıyım. Önerdiğiniz yağ filtresi polen filtresi mazot filtresi ve yağ var mı? diğer forumlarda şu yağı ve filtreleri önermişler. Linklerini atıyorum.

Benim aldığım site ve ürünler bunlardır:
    Bakım Kiti (GM Orj.):https://goo.gl/LdAEey
    Motor Yağı (Motul 5W30 EFE):https://goo.gl/u2LJWU
    Ödemeyi havale/eft olarak yaparsanız %5 indirim yapıyorlar. Sistemde alırken ödemede bu seçeneği seçerseniz zaten direkt yapıyor. Sonra da ödeyip sistemden bilgilendirma atarsanız veya whatsapp tan dekont atarsanız hemen aynı gün kargoluyorlar.

Diğer bir güvenilir site ve ürünler şu şekilde:
    Bakım Kit (GM Orj.):https://goo.gl/6cpXGm
    Bakım Kit (Bosch):https://goo.gl/z3QbE5
    Alternatif Motor Yağı (Motul 5W30 FE):https://goo.gl/tQ26vw
    Alternatif Motor Yağı (Motul 5W30 EFE):https://goo.gl/GXhzHF

Ayrıca ek olarak ürünlerin kodlarını https://goo.gl/9EqA3o sitesinden sorgulatırsanız da fiyat ve diğer üreticilerin kodlarını ve OEM kodlarını görebiliyorsunuz.

• Bende 30 bin bakımına gireceğim ve garantisi eylül de bitecek.Garantisini uzatmak istiyorum ama dediğiniz gibi fiyatlar yüksek.Galiba bende özel de yaptırmak durumunda kalacağım.Yarı yarıya oynuyor fiyatlar.
  • gareysar kullanıcısına yanıt
    bu kadar olacagını zannetmem.yüzde 10 indirim yapsalar liste fiyatından 230 civarına gelir.ki bana daha fazla yaptılar
  • bu DPF efsanesi nereden geliyor? ilk Insignia sahiplerindenim. 2 seneye yaklaştı. denildiği gibi sürekli bir DPF temizliği yok. sadece 1 sefer ekranda uyarı aldım. gizli temizliği de birkaç sefer yaptı fakat birilerinin bahsettiği gibi değil, belki ayda 1 kez rastlıyor ya da rastlamıyor ki bu da çok normal.
  • Bianconero kullanıcısına yanıt
    Olur olmaz yerde motor gücü kısıtlandı uyarısını alırsan efsane ile tanışmış olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Olur olmaz yerde motor gücü kısıtlandı uyarısını alırsan efsane ile tanışmış olursun
    Bildiğim kadarıyla DPF temizliği için bir sıvı kullanılıyor. Bunun da 1 litre alan bir kutusu var. Sıvı 500-700 TL arasında bir fiyata sahip.

Bu sıvı depoya mazot alındığında alınan litreye uygun şekilde depoya bir miktar pompalanıyor ve DPF nin tıkanmamasını sağlıyor.

Sizin araçta bu kadar sık sorun yaratmasının nedeni o sıvının depoya gönderilememesi veya tükenmiş olması gibi bir sıkıntı olabilir mi?

Peugeot Euro 6 motorlarda bildiğim kadarıyla 120 veya 130 bin km de falan tükeniyor. Bitince zaten araç uyarı veriyor. Insignialarda da benzer bir Dpf temizlik sistemi olmalı.

Ayrıca bir duyum olarak söyleyeyim partikül temizleme sıvısı pahalı diye onun kutusuna mazot koyanlar olduğunu bunun sonucunda da sık sık DPF tıkanıklığı yaşadıklarını duydum. Sizin araç için böyle uç örnekler aklıma gelmeye başladı. Belki böyle bir araştırma ile kalıcı çözüm bulmanız mümkün olur.

• @thabibim werneke'nin başına gelenler sizin başınıza gelirse garanti ucuz bile kalıyor. bu şans işi. garantisi olmasaydı şuana kadar herhalde 20.000tl den fazla verirdi.

benim de ağustos'da bitiyor garantim. ben uzatmayı düşünüyorum şahsen. şuan araba parçaları da işçilikle dünya para. arkadaşım da eski bir araba vardı. usta motoru tamir edicem derken yatak sardırdı. bir de diyor ki bende olmasaydı sende olacaktı. bütün masraflar arkadaşa kaldı. hiç bir sorumluluk da almıyor. garantide en azından karşınızda muhattap bulursunuz.

@Bianconero bu dpf mevzusu bizim sohbetle büyüdü gitti. ne olduğunu anlamak için sürekli konuştuk. konuya mevzu olan da pasif temizlik. bunun da nedeninin temiz olmayan yakıttan olduğunu doğruladık. arada çıkan trollerde bize inat konuyu büyüttü durdu. dpf ile gerçekten sorun yaşayan sadece werneke var.
  • snomask kullanıcısına yanıt
    Kaldıki aynı motoru kullanan astra J ile 114bin km boyunca 1 kez bile sorun yaşamadım
    Sadece araç 200km iken DPf dolu sürmeye devam et uyarısı aldım bir daha görmedim
    Benim ki şans ya o konuda bir şey demiyorum da Opel de sanki en azından bu konuda biraz nazlı olabilir
    Ya da güncel motorlarda diyelim , 2015 astra 1.6 136hp ile 2017 ınsignia 1.6 136hp fark varmı bilmiyorum

• IronHasan kullanıcısına yanıt
    Ben daha çok arabanın kafayı yemesi gibi düşünüyorum
    Sensör vs gibi
    Ama servise gideceğim genel problemler için
    Sen yabancı değilsin bayram üstü çok yoğun bayramdan sonra gel her şeye bakalım demişlerdi son gitmemde
    Bu konuyu sorarım
    2 Zara 100 bin verdik repliği gibi bir de partikül komple değişse araba 60bin km de şöyle 30binlik olmuştu
    kim nasıl kullanıyor bilmiyorum ben 36 yaşındayım 15-20 yıl aralığında dizel araç kullandım
    Geçen bir hesaplayayım dedim kaba taslak 500bin den fazla yol yapmışım
    Süper bir şoför değilim öyle bir iddiamda yok ama fena değilimdir
    Bir araç bende benim güzergahlarım kullanım şartlarımda güzel hırpalanabilir
    Temiz kullanırım ama yakıtı aynı yerden mümkün değil alamam
    Her gün başka bir yerdeyim nasıl alıyım ?
    Bazen 1 günde araç 30-40 kez stop edilip çalıştırılabilir
    Arabanın alt takımı için 10 numara dediler geçen 60bin bakımında ama berbat yollara da giderim sıklıkla
    7 litrenin altına düşüremem öyle çok sakin kullanım tarzımda olamaz
    Ama bunlar gayet normal ve her marka araç için hiç bir şey ifade etmeyen şeyler
    Insignia bana biraz nazik kaldı galiba
    Astra da aldığım o taş gibi güven veren hissiyatı ınsignia da bir türlü alamadım
    Mutlaka başıma gelenlerinde etkisi vardır ama bu benim için böyle

Ama her şeye rağmen bu fiyat bu sınıfta araba alacak olsam yine ınsignia alırdım
    Bir ihtimal eski kasa 2016 2017 sport donanımda olabilir onlarada bayılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Ben daha çok arabanın kafayı yemesi gibi düşünüyorum
    Sensör vs gibi
    Ama servise gideceğim genel problemler için
    Sen yabancı değilsin bayram üstü çok yoğun bayramdan sonra gel her şeye bakalım demişlerdi son gitmemde
    Bu konuyu sorarım
    2 Zara 100 bin verdik repliği gibi bir de partikül komple değişse araba 60bin km de şöyle 30binlik olmuştu
    kim nasıl kullanıyor bilmiyorum ben 36 yaşındayım 15-20 yıl aralığında dizel araç kullandım
    Geçen bir hesaplayayım dedim kaba taslak 500bin den fazla yol yapmışım
    Süper bir şoför değilim öyle bir iddiamda yok ama fena değilimdir
    Bir araç bende benim güzergahlarım kullanım şartlarımda güzel hırpalanabilir
    Temiz kullanırım ama yakıtı aynı yerden mümkün değil alamam
    Her gün başka bir yerdeyim nasıl alıyım ?
    Bazen 1 günde araç 30-40 kez stop edilip çalıştırılabilir
    Arabanın alt takımı için 10 numara dediler geçen 60bin bakımında ama berbat yollara da giderim sıklıkla
    7 litrenin altına düşüremem öyle çok sakin kullanım tarzımda olamaz
    Ama bunlar gayet normal ve her marka araç için hiç bir şey ifade etmeyen şeyler
    Insignia bana biraz nazik kaldı galiba
    Astra da aldığım o taş gibi güven veren hissiyatı ınsignia da bir türlü alamadım
    Mutlaka başıma gelenlerinde etkisi vardır ama bu benim için böyle

Ama her şeye rağmen bu fiyat bu sınıfta araba alacak olsam yine ınsignia alırdım
    Bir ihtimal eski kasa 2016 2017 sport donanımda olabilir onlarada bayılıyorum
    Bir insanın başına bu kadar çok sorun gelmişse benim düşüncem aracın fabrikasyon sorunları olduğu şeklindedir. Hiç bir araç hangi marka veya model olursa olsun bu kadar baş ağrıtamaz.

Ama yine de sadece servisten fikir almanız ve belki de el yordamıyla da olsa soruna farklı bir bakışla bakmaya yaraması umuduyla yazdım.

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.