Şimdi Ara

2020 LGS FEN BİLİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 20 HAZİRAN 2020 LGS FEN SORULARININ ÇÖZÜMÜ VE DEĞERLENDİRMESİ ASİTBAZ FARKIYLA Sorular kolaymış arkadaşlar umarım hepiniz hakkını vererek yapmışşınızdır... Okullar ve tercihler ile ilgilide video gelecek takipte kalın görüşmek üzere... 1. soru çok basit soruydu Kilis 14. sorusuna benziyor ama Kilisin sorusu daha zordu :) 2. soru çaprazlama sorusu her yerde olan bir soru özellikle çiçek rengi çıkacak demiştik illerin sorularında vardı odm sorularında vardı zaten beklenen soruydu... 3. soru bu soruyuda çözdük çok kolaydı yaratıcı bir soru değildi 4.soru Kütahya 3. soruya bakarsanız o sorudaki mantık vardı birkaç ildede benzer soru sorulmuştu 5. soru himalaya tavşanlarını isim vermeden anlatmış modifikasyon sorusuydu aynı zamanda canlılarda gen olsada işlevi etkin olmayabilir buna vurgu yapılmış. 6.soru mutasyonla ilgili sorumuzdu verilenlere baktığımızda cevap çıkıyor çeldiriciler zayıf malasef sadece çocuk okuyarak yorumlayarak biraz zaman aldırabilirdi ama hemen farkedenler direk yapmışlardır... 7. soru bu soruyuda bekliyorduk adaptasyonun çeldiricisi kuvvetli olacak diye c şıkkınıda ben yanlış kabul ediyorum uygulanan kimyasal ilaç diyor yapay seçilim olmalı d de yanlış Eğer böcekler seçilerek bir kısmı öldürülüp bir kısmı bırakılsaydı evet yapay seçilim olurdu, ama burda hepsine aynı muamele yapılıyor doğal seçilim diyenlerde var bakalım hatalı kabul edilecekmi soru muallakta odm de oldugu gibi :) 8. soru biyoteknoloji sorusumu Türkçe de okudugunu anlama sorusumu belli değil biyoteknoloji uygulaması gen aktarımı ile verilmiş okudugunu anlayan hemen yapmıştır buna benzer sorularda vardı zaten illeri anlatırken resim koysalar tam lgslik dediğim sorulardı ama lgsde de demekki resim koymamışlar :) 9. soru hava olayı sorusuydu sorulabilecek en kolay soruydu iklim değişikliğine takılanlar olabilirdi ama iklim değişmemiş sadece hava olayından bahsetmiş bütün şıkları okuyan yapmıştır 10.soru beklenen en basit gölge boyu sorusuydu cocuk hata yapması için bu konuyu hiç görmemiş olmalıydı... yine illerde buna benzer grafikli sorumuz mevcuttu... 11.soru basınç agırlık ilişkisi yine benzer soru Burdur 2. soruya benziyor başka sorularada benziyor basıncı ben yapamıyorum diyenlerin bile yaptıgını biliyorum 12.soru daha nasıl sorsunlar 21 aralık vermişler eksen eğikliği vermişler birim yüzeye düşen enerji miktarınında güney yarım kurede en fazla oldugunu işaretlemek kalmış 13. soru çıkacak çıkacak dediğim soru yüzey alanı basınç ilişkisi :) basıncla hiç bilgisi olmayan biri dahi 2dk baksa cevap d mi hocam der :) 14. soru bu sorunun daha zorunu Tokat 4. soruda sormuşlardı biraz dikkat biraz yorumlama gerekiyordu 15. soru çeldiricili soruydu pascal prensibini bilen sıvılara kuvvet uygulandığında her tarafa eşit basınç uyguladığını bilen 3. işaretlemez doğru yapardı 16. soru yine yüzey alanı sorusu soruyu uzatmışlarmı ne? Bu kadar kolay bir soruya göre bağımlı bağımsız değişkenler olarak çözdüğünüz sorular varya işte o sorulardan 17. soru kimyasal tepkime sorusu oksijen gazı açığa çıktığına göre kimyasal tepkimedir bilmek gerekiyordu ve kimyasal tepkimelerde atom türü korunuyordu değişmez... 18. soru iller benzemiyordu diyenler varsa bu soruda haklılar illerde bile bu kadar kolay sormamışlardı bu soruyu yerlerini vermiş herşeyi vermiş soygazın yanında metal olmadıgınıda biliyon zaten daha ne kalıyor ki geriye 19. soru uzun uzadıya ben kimyasal tepkime yapıyorum demiş şıklarda ise SADECE fizikselmiyim bak bakalım demiş 20. soru asitbaz kanalını açtık bu kadar kolay soru soracaklarını bilseydim kolayfen, fenikolaylastıranadam veya en kolay fen bizim fen diye kanal açardım... daha öncedende dediğimiz gibi günlük yaşamdan bir bitki vermiş adını vermese bile belirteç olacağını göstermiş renkleri vermiş bilmen gereken tek şey 7 nin altı asit üstü baz bu kadar :) Genel olarak fen çok kolaydı teog tarzı değildi teogta bilgi sorardı Yeni nesil tarzıda değildi malasef sınıfta feni sevdimek için sorulacak basit sorulardandı bence dikkatsizliği olmayanın full yapacağı bir sınavdı hepinize başarılar dilerim :) https://www.youtube.com/watch?v=0hw2RtvA1NU&feature=youtu.be

• Fen bilgisinde böcek ilaçlamalı sorusunun hem b, hem d şıkkının doğru olduğunu düşünüyorum.Soru sorma şekli hatalı bence. Çünkü B şıkkında "Birinci uygulama yapılmadan önce böcek popülasyonunda bazı bireylerin ilgili ilaca karşı dirençli olduğu söylenebilir" diyor. Fakat uygulama yapılmadan önce nasıl bilebilirsiniz? Şimdi bazı kişiler orada sonuç verilmiş diyor fakat şıkta "uygulama yapılmadan önce" diyor, eğer soruda buna göre, bu deney sonucuna göre dese zaten soru çok basit.

2020 LGS FEN BİLİMLERİ DEĞERLENDİRMESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 22 Haziran 2020; 12:13:54 >

• Soruya itiraz etmeyi düşünenlerde var sizde edebilirsiniz... soru açıklık ilkesine de uyduğunu düşünmüyorum zaten...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.