Şimdi Ara

2020 En iyi mouse sensörleri (soru)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
13.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllar önce bu forumda mouse sensorlerinin ve modellerinin karsilastirildigi bir bir konuyu okuyup ADNS-S3988 sensörlü, 2000hz polling rateli ve değiştirilebilir kablo, switch bulunduran asus rog gladius modelini almaya karar vermiştim. biraz eski konularda input lag problemi olduğu söyleniyordu fakat firmware güncellemesi geldiğini, problemin onunla çözüldüğünü okumuştum o yuzden aldim (hala bu problemin olduğunu düşünen varsa diye yazdım) ve fareden müthiş bir şekilde memnunum. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Sorun şu ki bu farenin piyasa fiyatı şu sıralar 700-800 lira civarına çıkmış. Fareden memnun olmama rağmen ilerleyen teknolojiyle daha gelişmiş mouse sensörleri çıkmışsa onları bulunduran fareleri almak için şu an kullandığım fareyi satmayı dusunebilirim. Sadece fps oyunlarına önem veririm. Photoshop, illustrator kullanıyorum. Bu uygulamalarda daha iyi performans verecek, şu an kullandığımdan daha iyi olan sensörler için önerilerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pehh forum ölmüş

• en iyi sensor bu

Pixart 3389 Sensor (450 ips-50 g)

herkes zaten aynı firmadan sensor alıyor

o sensor olan fareleri secin
  • ne onerirsiniz o sensöru içeren

• top4ltilki kullanıcısına yanıt
    ek bilgide veriyim google aratırsanız pmw 3389 specs diye pdf dosyasınada ulasabiliyorsunuz sensorun

20 sayfalık dokuman var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EFEFPSTR -- 27 Şubat 2020; 18:27:43 >
  • teşekkürler pixart 3988 hakkındaki düşünceleriniz nedir peki.

• Bende gladius origin 2 kullanıyorum. Ama yeni teknolojilere meraklıyım. Razer viper ultimate ve logitech g pro wireless arasında kaldım. Bu kablosuz fareler kablolu dan daha az gecıkme olduğunu iddia ediyorlar. Sizin fikirleriniz nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sensör mensör hikaye bununla oynamamış adamı en iyi sensörde kurtarmaz

• Razer'in 650 IPS'ye sahip sensörleridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 2 Mart 2020; 14:0:59 >
  • Razer alma. Garantisi olsun dış yapı kalitesi olsun çöp bir mouse markası. Yıllarca dışı sökülmüş Razer'lar internet kafelerde kol gezdi, her şeyine laf söylenen Steelseries'in bile soyulduğunu görmedim ben kafede. Sensör olarak bilmem, dış yapı olarak seni Asus Rog Gladius'tan sonra sana model düşürmüş gibi hissettireceğinden eminim. Elindeki mouse kaliteli ve zaten sensörler bir yere dayandı, aradaki farkları anlamak iyice zorlaştı. 3988 ile 3989 arasında o kadar az fark vardır ki büyük ihtimal hissetmen imkansız. Demem o ki mouse konusunda teknoloji öyle fazla gelişmedi, switchleri değişebilen bir mouse'a sahipsin, o mouse çok uzun süre en iyilerden biri olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 175 tlye almistim bi baktim 700-800 tl olmuş herhalde bu devirde daha iyisi vardir dedim bulamadım. sanirim en iyi mouseyi almisim 2000 hz, boru değil yahu
    hani baktığım kadarıyla da benimkinin sensorunun hocamin önerdiği sensorden bir eksigi yok.

razer zaten kafadan elemistim benim de tiksingidim bir marka. rgb olayından dolayi biraz antipati duyuyorum. dediginiz gibi suanki baya goturecek gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi top4ltilki -- 5 Mart 2020; 21:48:6 >
  • rival 710 nasildir peki? şöyle bir şey iddia ediyorlar:

• top4ltilki kullanıcısına yanıt
    hangi marka fare alırsanız o markanın mauspadini kullanın bu dogrudur ama steel mauspadde

razer kendi padindeki degeri daha iyidir
  • Biraz zaman geçmiş ama Razer konusunda biraz gazlanmış gibi geliyor bana. Şuan elimde kullandığım Asus Gt300 Harrier ve Logitech G Pro Hero wireless var. Asus yedek mousem. Logitech e gelirsek 80 Gr ağırlığıyla sade düz duruşu ile ben memnun kaldım. Hero sensör evet iyi olmuş. Kaydırma sırasında atlama yapmıyor. Hani alışınca kablolu mouse aramazsınız. Yalnız fiyat olarak tr de pahalı. Genelde FPS oynadığım için G Pro kullanınca farkı olduğu bariz belli.

• i.bilgec İ kullanıcısına yanıt
    konu baslıgı sensorler
    en iyi sensorleri en fazla modelde kullan firma razerda ondan gaz yok yani
    mesela en cok kablosuz modelde logide var
    ama sensoru dusuk tabi
  • PMW3391 nasıl bir sensördür hocam corsair glaive rgb pro almayı düşünüyorum da fps oyunları için fakat sensör hakkında bir bilgim yok
  • yeni sensörlerin hepsi de gayet iyi, aradaki farkı -fark varsa tabi- ancak hassas ölçüm yapan makineler anlar, bir insanın anlaması imkansız.
  • Sensör farkını ciddi anlamda hissedebiliyor musunuz ? Bende Steelseries rival 110 var. Performansından aşırı memnunum. Daha kaliteli mouselarda oyun performansı ciddi olarak değişiyor mu acaba ?
  • Snorlaxx34 S kullanıcısına yanıt
    Valla kendiminki hariç çok kullanmadım ama ucuz mouseler , çok kötü geliyor kullanamıyorum diyebilirim hatta.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.