Şimdi Ara

2019 Yeni Peugeot 508 (226. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.548
Cevap
95
Favori
435.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütün 508 dostlarimi selamlarim. Daha evvel 2013 allure 508'im vardi. 185 bin km.ye kadar getirip gecen yil sattim. Hicbir sorun yasamadim. Razıyız.
    Sonra sıfır shine bold 1.2 130 hp C4 aldim, genel olarak memnunum, ancak d segment zevkini ve guvenlik hissini bulamadim. Şimdi yine az binilmiş dizel 508 allure bakiyorum.
    Malum sitede makyali olmayan 2023 model dizel allure araclarda:

1. yan krom çıtalari göremedim.
    2. lastik ebatlari 18 jant mi oldu acaba.
    3. Bir de ambiyans aydinlatma mi geldi bu yilla birlikte.

Benim fark edemedigim başka degisiklikler de var mi bir önceki yila göre acaba? Bilen bir arkadasimiz aydinlatirsa sevinirim.
    Selamlar, saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dokuz Kavaklar -- 3 Mayıs 2024; 22:28:7 >
  • Dokuz Kavaklar D kullanıcısına yanıt

1. yan krom çıtalar sanırım 2021den beri siyah. gt paket gibi.

2. jantlar 17 devam.

3. yenilerde ambiyans var evet.

4. arka stoplar prime farı. 3 boyut yok. karartma yok. minik sinyalleri var.

• free33 kullanıcısına yanıt

Arka stoplar hep mi böyleydi, sonradan mi prime donanimdaki gibi oldu. Yani arka stoplarda bir geriye gidiş mi var?

Ambiyans 2022 modellerde yok galiba. Sadece 2023 lerde mi var acaba?

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. varolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dokuz Kavaklar -- 6 Mayıs 2024; 23:8:46 >

rica ederim. evet arka stoplarda geriye gidiş var farkları sorduğunuz için fark gördüklerimi yazdım. ben 2019 allure sahibiyim benim arka stoplar gt'lerden farksız. karartmalı ve 3 boyutlu led. çok daha şık bir far grubu olduğu kesin. ambiyans olayını tam bilmiyorum.

Ambiyans 2022 GT pakette var.

• Arkadaşlar merhaba 2022 model 508 allure paket. Koltuk ısıtma açıldıktan sonra kapanıyor geri.. servis e götürdüm servis yetkilileri dış sıcaklık 20 derece altına düşerse ısıtmanın devreye gireceğini söylediler. Orda test ettiler ısıtma çalıştı tekrar sönümlendi.. sanırım ara ara çalışıp kapanıp tekrar ısınıyor. Sizce normal mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailkaya27 -- 10 Mayıs 2024; 13:43:37 >
  • ismailkaya27 İ kullanıcısına yanıt
    Evet. Ara ara çalışıp kapanıyor, sürekli olarak değil. Masajda aynı şekilde.
  • Dün seyir halindeyken “Direksiyon Hidrolik Arızası. Arabayı Durdurunuz” diye bir hata aldım.

Direksiyon kas katı kesildi. Allah’tan hızlı değildim ama tam viraj esnasında oldu. Resmen canıma kast etti araç. Hani aracı çalıştırmadan direksiyonu çevirmeyi deneyin, aynı durumda.

Hemen ardından “Şeritte Kalma Yardımcı Asistanı Hatası” gibi bir şey daha verdi.

Aracı güç bela virajdan çıkartıp normal güvenli bir alanda durdum. Aracı kapatıp yeniden açtım hiç sorun yok.

Daha önce başına benzer bir şey gelen oldu mu?
    Tekerrür eder mi?
    Altından bir şey çıkar mı?

Araç 2020 GT-LINE 104.000 km’de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disclosure -- 11 Mayıs 2024; 11:33:55 >
  • disclosure D kullanıcısına yanıt

km77 nin yeni 308 slalom vs. testinde çok aşırı zorlamaktan aynı hatayı almışlardı aracı açıp kapattıklarında düzeliyordu. Kesinlikle kontrol ettirin.

• disclosure D kullanıcısına yanıt

Acilen bir serviste bilgisayara bağlatıp arıza kodlarını taratmanızı öneririm.

Benzer araç bende de var, 140 bin km civarına geldi çok şükür böyle biri durum veya herhangi bir arıza ile karşılaşmadım.

İlk kez duyduğum bir sorun bu. Detaylı şekilde araştırmakta yarar var.

• Özellikle 1.6 225 lik kullanıcılarında balata değiştirme işlemini gerçekleştiren oldu mu? Çok aşırı sıkıştırıp dip gaz dip fren yaparak hiç kullanmadım neredeyse ancak 38 bin civarına geldi araç ve arka balataların durumu çok iyi olmasına rağmen önler de aksine neredeyse bitme aşamasına gelmiş. Böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Genel olarak şehir içinde yoğun trafikte özellikle acc yi özellikle kullanıyorum acaba abs veya acc modülü ön disklere daha mı çok öncelik veriyor anlamadım.

• mustpre M kullanıcısına yanıt

Her zaman önler arkalardan çabuk aşınır. Bu doğal zaten fren sistemleri ön tekerleklerde oran olarak da daha fazla tutma sağlar.

Şehir içi, sürekli dur kalk trafikte fren doğal olarak fazla kullanılıyor. Bir anormallik yok.

Ancak fren balatalarının ömrünü uzatmak istiyorsanız, ayağınızı gazdan daha önce çekip aracın doğal yavaşlama oranını arttırabilirsiniz. Böylece daha az fren kullanıp daha uzun ömürlü balatalara sahip olabilirsiniz.

ACC ise son ana kadar takip mesafesine uygun giderken, öndeki araca yaklaşıldığında frene normalden fazla basıyor. Şehir içi kullanımı ben tercih etmiyorum.

• Merhaba daha önce 2022 508 1.6 225 lik GT araç sahibiydim. Ev almak için aracı sattım. Tekrar 508 GT bakıyorum. Fakat uzunca süre çözülemeyen 120 üzeri hızlarda frene basınca titreme problemi yaşadım. Problemle ilgili diskler balatalar 3 defa salıncak ve taşıyıcılar en son kaliperler değişmesine rağmen sorun tam olarak düzelmedi. Aynı sorunu yaşayan oldu mu acaba?
  • Arkadaşlar merhaba 2022 model 508 allure paket benimki. bu araçta kablosuz carplay var mı ?ben bulamadım bi türlü, kablolu bağlanabildim.

• ismailkaya27 İ kullanıcısına yanıt
    Hayır mevcut değil kablosuz kitlerden temin edebilirsiniz ses gecikmesi haricinde başka problemleri yok
  • Merhabalar bu araçlarda brake hold özelliği var mıdır? (Yani ışıklarda vs arabayı frende tutma) Bir yerde okudum yok yazılmış ama araştırıp net bilgi de edinemedim.
  • Sirrüs kullanıcısına yanıt

Vag grubu araçlarda ki gibi Auto Holder'ı kastediyorsanız yok.

Ya ayak frende duracaksınız ya da ACC yi aktifleştirip bekleyeceksiniz.

Ben eski alışkanlıklar mutlu şekilde ayağım frende durmayı tercih ediyorum

• Necdet_Pek kullanıcısına yanıt
    Abi hiç balata değiştirdin mi eurorepar önler 1400 psa 6700 fiyat verdiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustpre

Abi hiç balata değiştirdin mi eurorepar önler 1400 psa 6700 fiyat verdiler

Çok sayıda değiştirdim.

Eurorepar 1 kere kullandım. Bana iyi gelmedi. Sonra balatada hep orjinal tercih ettim. Eurorepar sert sanırım, tutma kalitesini beğenmedim. Belki sadece şehir içi düşük hızlarda anlaşılmaz ama yüksek hızlarda tutma duygusu mutlu etmemişti.

Fiyat olarak şu an için bir bilgim yok.

Fren disklerinde ise Eurorepar kullandım

• Sadece ön, arka balata değişimi için fiyat aldım. 20 bin tl arkadaşlar. Duruma göre 15 e düşebilirmiş. Önler için 7000, arkalar için 7500 fiyat verdiler. Fren balatası için çok anlamsız bir fiyat. Sarf malzemenin bu kadar pahalı olmasının hiç bir anlamı yok. Eurorepar taktıracağız artık, yapacak bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oktaysomethingwrong -- 21 Mayıs 2024; 14:3:32 >
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.