Şimdi Ara

2019 YAZ LASTİĞİ, BÜTÇEYE GÖRE TERCİH (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.113
Cevap
20
Favori
74.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2017 fiesta 7 mi 8 mi ?

https://www.auto-data.net/tr/ford-fiesta-vii-mk7-facelift-2013-1.5-tdci-75hp-18046

https://www.auto-data.net/tr/ford-fiesta-viii-mk8-5-door-1.5-tdci-85hp-start-stop-23706

.

fiesta 7 ise;

576 mm çapında 195/50R15

603 mm çapında 185/60R15

596 mm çapında 195/55R15

kullanılabilir. (50 yanak şehir içinde konforlu olmaz)

Yakıt ve ses açısından 185/60R15,

güvenlik açısından 195/55R15 idealdir.

fiesta 8 ise;

615 mm çapında 195/60R15 kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 19 Haziran 2021; 11:53:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar opel insignia grand sport 245 45 18 aracım için yaz lastiği bakıyorum. 2 seçenek arasında kaldım fiyatları yakın ilk sıramda continental premiumcontact 6 100y. Diğeride michelin primacy 4. Önceki lasiklerim conti 5 memnundum. Kışlıkta ise michelin alpin serisi var onlardanda memnunum. Aslında güven ve konfor ön planımda fakat contipremiumcontact 6da ses fazla diyenler var primacynin konforu ve sesi daha iyi diyenler var. Yanlış karar vermek istemiyorum lastik çook önemli o yüzden aldıktan sonra patinaj ya da konforsuz bir seçim yapmak istemiyorum. Birde 100y xl ve 96 arasında çok fark olurmu? Genelde Normal bir sürüş deneyimim var yani agrasif kullanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klarnetk -- 22 Haziran 2021; 12:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klarnetk

Merhabalar opel insignia grand sport 245 45 18 aracım için yaz lastiği bakıyorum. 2 seçenek arasında kaldım fiyatları yakın ilk sıramda continental premiumcontact 6 100y. Diğeride michelin primacy 4. Önceki lasiklerim conti 5 memnundum. Kışlıkta ise michelin alpin serisi var onlardanda memnunum. Aslında güven ve konfor ön planımda fakat contipremiumcontact 6da ses fazla diyenler var primacynin konforu ve sesi daha iyi diyenler var. Yanlış karar vermek istemiyorum lastik çook önemli o yüzden aldıktan sonra patinaj ya da konforsuz bir seçim yapmak istemiyorum. Birde 100y xl ve 96 arasında çok fark olurmu? Genelde Normal bir sürüş deneyimim var yani agrasif kullanmam.

Konfor açısından XL olmayan 96 iyi olur.

.

ContiPremium6 ;

contiSport5 ile contiPremium5 arasında bir seviyede üretildi, yani primacy4’den daha üstündür.

.

https://www.lastikcim.com.tr/continental-premiumcontact-6-245-45-r18-96y/?dot=2021//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Haziran 2021; 20:3:46 >

• Bende 2015 yılında aldığım opel insignia cosmo 1.6 otomatik aracım için lastik tavsiyesi almak istiyorum. Ailemle kullandığım için otoyolda 130km/st i geçmiyorum. Güvenlik benim için önemli. Forumlarda michelin primacy 4 ve continental markaları arasında durulmuş. Michelin 245/45 18 R için 1450 fiyat aldım continental lastikcim.com sitesinde 1350 tl gibi gözüküyor. Hangisini almalıyım, yada zaten aşırı hız yapmadığım için başka öneriniz olabilir mi?

• gerçeksöz G kullanıcısına yanıt
    Michelin primacy serisi nin kavraması ve yol tutuşu ile Continental arası da dağ var hocam premium contac 6 alın ama eco contac değil👍🏻 aracnız için en güvenli kuru ve ıslak kavrama ve kızaklama direnicne sahip olucaktır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu arada forumlarda dolaşırken Falken245/45 R18 100w Xl Ziex Ze310 Ecorun buldum tanesi 834 TL, benim gibi 6 yılda 51.000 km yapan birine yetmez mi acaba? Lastik başına 400 TL avantajım olacak.

Falken orta kalitede Japon markasıdır.

310 modeli; turbosuz C segmenti veya 1 ton civarındaki küçük hacimli B segment araçlarda gayet yeterlidir.

510 modeli ise; 1.5 ton civarındaki güçlü-turbolu ve D segment araçlar için gayet yeterlidir.

6-7 yıl bir daha lastik masrafım olmayacaksa en kalitelilerinden almakta fayda var.

2019 YAZ LASTİĞİ, BÜTÇEYE GÖRE TERCİH

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 5 Temmuz 2021; 10:6:32 >

• lordford50 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim bu bilgi için ilginç geldi bana. Ama ufak araçlar için 245/45 ölçülerinde lastik olduğunu bilmiyordum. Falkienin 519 modelinin çok daha kaliteli ve üst segment bir model olduğunu düşünüyordum. Bu durumda sanırım bir süre Continental veya Michelin markalarının fiyat azalmasını bekleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Falken orta kalitede Japon markasıdır.

310 modeli; turbosuz C segmenti veya 1 ton civarındaki küçük hacimli B segment araçlarda gayet yeterlidir.

510 modeli ise; 1.5 ton civarındaki güçlü-turbolu ve D segment araçlar için gayet yeterlidir.

6-7 yıl bir daha lastik masrafım olmayacaksa en kalitelilerinden almakta fayda var.

Hocam verdigin bilgi dogru degil 310 dedigin lastik verdigin linkte göre 100W hiz ve yük indeksine sahip, yani 270km/h hıza belli bir süre sorunsuz dayanabiliyor ve lastik başına 800kg yük taşıyor.

Bama göre bu araç E sınıfı bir premium aracı bile rahat taşır:)

• hasanmerto kullanıcısına yanıt

Taşıyor taşımasına da dayanmıyor,

iki üç yıl içinde Pert oluyor,

michelin pilot-primacy-saver ürünlerinin kıyaslaması gibi düşün,

veya continental sportContact-PremiumContact-EcoContact gibi düşün,

saver ve EcoContact modeli ile bu 310 modeli emsaldir,

abim michelin saver aldı, iki yılda pert oldu.

ben EcoContact kullanmıştım, üç yılı zor çıkarttı.

bu ürünleri güçlü ve turbo araçlara takarsan 2-3 yıl da kullan at yapacaksın.

yoksa taşımıyor veya kullanılmaz değil yani,

Fakat 6-7 yıl kullanmak isteyeni üzer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 5 Temmuz 2021; 15:53:39 >
  • Herkese merhabalar.

2010 model 1.6 atmosferik ford focus 205/55/R16 ebatı için hangi lastiği önerirsiniz?
    Üzerinde Continental premiumcontact 5 var.
    5 seneye girecek takılalı 30bin km oldu. Senede 7bin km yapılıyor veya yapılmıyor bile. Çoğunlukla araç yatıyor. Sanırım hamursu özelliğini çoktan yitirmiştir bu lastikler.

Bir de sağ ön lastik sürekli iniyor. Gözle görülür bir fark ile hemde. Benzinlikte ne kadar doğrudur bilmem ama, 32 vurdum diyelim, 25lere kadar iniyor; diğerleri 29 civarlarında oluyor. Ve son zamanlarda sağ arka tekerde de olmaya başladı. -sağ arka teker patladı, kurtarmayınca 2017 üretimi sıfır lastik takıldı-
    İnmesinin nedeni sibop kaynaklı mıdır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obscenity -- 6 Temmuz 2021; 12:41:48 >
    Falken özelliğini 4 yıl zor korur dostum yılsa hedef premium markalara bakın direk

• Obscenity O kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz el verirse yine premium contac serisi en iyisi olucaktır arac için şüphesiz, yol sesi sorunu hissettiyseniz Goodyear Efficientgrip2 4 kanallı olan modeli öneririm. Ha lastikler pahalı daha ekonomik olsun ama yol tutuş ve konfor dengeli olsun derseniz falken ziex ecorun 310 modeli değerlendirme ye alabilirsiniz

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

Islakta çok kötü diyorlar falken'in o modeli için. Sizce nasıl hocam?

Bir yakınım aynı araç ile üzerinde Goodyear varken ıslak zeminde kayıp arabayı ters çevirmişti. O yüzden Goodyear'dan hep korktum. Ama bu Goodyear eg'yi baya duydum ve fiyatına göre çok iyi diyorlar. Efficientgrip2 ıslak ve ses performansı nasıldır acaba?

Bir lastik 50-60 bin km ve 8-10 yıl kullanılabilir.

kullanım şartlarınız da önemli tabi,

enazından 1 yıl daha kullanın derim.

Seneye; memnunsanız yine premiumContact-6 alınabilir.

4 mevsimlik istiyorsanız Bridgestone ve Michelin 4 mevsimlik lastikleri değerlendirilebilir.

veya enazından ikisi iyidir diye düşünüyorum,

bu sene iki tanesini yenilersiniz, seneye de diğer ikisini yenilenebilirsiniz.

.

çok hava kaçırıyorsa vida , çivi felan olabilir.

jant-lastik arasına sürülen deterjanlı sıvıyı yenilemek gerekebilir, toz vs kaçtıysa hava kaçırabiliyor.

subaplar eskidiyse yenilemekte fayda var.

Falken ziex 310 asıl ıslakta test birincisidir kızaklama direncinde. Yol tutuşu da oldukça iyidir deseni ıslak için yapılmış zaten hocam ben çok memnunum iyi ki almışım premium lar da olan yanak hassaslığı yok Allaha şükür.

• Ben opel insignia aracım için 245/45 R18 continental premiumcontact 6 aldım. Falken ile arasında kaldım, ancak yine oldukça pahalıya gelmesine rağmen risk almak istemedim.

• 215/45/R18 için Falken ziex ze310 nasıl olur bu ebatlarda primacy 4 veya premium contact 6 bulamadım. Pilot sport 4 var ama falkenin 2 katı fiyatı var. Aracım B Suv 1.0 motor zaten pilot sportlar çok gereksiz olur diyorum. @Mhmmd.239 @lordford50

• Aracın üstündeki lastikler 175/70/14, sanırım 185/65/14 taksam problem olmaz?

Araç 2016 çıkışlı fabrika lastikleri var pirelli p1 64bin km oldu.

Falken SN110 modeli nasıldır? Çok km yapan birisi değilim aracı alalı nerdeyse 1 yıl olacak pandemi vs 1000km anca yapmışımdır. O yüzden fazla para vermek istemiyorum açıkçası.

• Değerlendirilebilir 2019 YAZ LASTİĞİ, BÜTÇEYE GÖRE TERCİH 

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.